آخرین مقالات

تحصیل در آلمان

بهترین و کم هزینه ترین روش های هزینه در آلمان

مهاجرت به کانادا

انواع روش های مهاجرت به کانادا

تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل در ترکیه با هزینه کم

دسترسی سریع

پر بیننده ترین وبینار ها

وبینار-تحصیل-در-آلمان

تحصیل در آلمان

روش های مهاجرت تجصیلی به آلمان ودریافت ویزا

وبینار-تحصیل-در-مدارس-کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا با کمترین هزینه

تحصیل در مجارستان

دریافت اقامت دائم با استفاده از تحصیل در مجارستان

تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا

تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا​

تحصیل رشته پزشکی در اسپانیا و کسب مدرک آن ، ترکیبی از برتری با سنت بیش از 160 ساله در این زمینه و نوآوری های ارائه شده توسط کادر آموزشی بسیار ماهر است ؛ دانشجویان متقاضی تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا می توانند از میان طیف وسیعی از موضوعات انتخاب داشته باشند ، اگر قصد تحصیل در کشور اسپانیا را دارید ، اما اطلاعاتی درمورد شرایط آن ندارید ، می‌توانید با مطالعه مقاله تحصیل در اسپانیا اطلاعات جامعی کسب نمایید ، همچنین کارشناسان آی مهاجر همواره در صددند تا گامهای مفیدی را در جهت حل مشکلات مهاجرتی متقاضیان بردارند.
داروسازی در اسپانیا به تکنیکهای تهیه و توزیع داروها و اطمینان از استفاده ایمن و موثر داروها اشاره دارد و متقاضیان تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا از همان ابتدای آموزشها با بیماران واقعی در ارتباط خواهند بود و مهارتهایی را در زمینه مدیریت پزشکی دریافت می کنند ؛ همچنین آموزش ها که می توانند مواردی مرتبط با شیمی ، فارکولوژی ، میکروبیولوژی ، گیاه شناسی دارویی و دیگر شاخه های رشته داروسازی باشند ، توسط متخصصینی نام آشنا ارائه خواهند شد.
تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا ، امکان دسترسی به برنامه صلاحیت رایگان در رشته مدیریت داروسازی و بازاریابی را نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهد که این مدرک می تواند فرصت های شغلی دانشجو را بهبود بخشد ؛ با این برنامه ، مهارت های دانشجو در زمینه هایی چون مدیریت مالی و استراتژیک ، مدیریت موجودی و ابزارهای بازاریابی که می‌توانند در داروسازی اعمال شوند ، بهبود می بخشد.

دوره های کالج داروسازی اسپانیا

دوره های کالج داروسازی اسپانیا​

هر ساله دانشکده های پزشکی کشور اسپانیا پذیرای تعداد زیادی دانشجو از سراسر جهان می باشد و تحصیل در یک محیط منحصر به فرد چند فرهنگی برای تحصیل دانشجویان بین المللی به وجود آمده است ؛ اما برای تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا نیاز به گذراندن دوره های آمادگی قبل از دانشگاه است؟
جهت تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا ، در ابتدا دانشجویان می بایست دوره های کالج داروسازی اسپانیا را بگذرانند ؛ این دوره پیش از دانشگاه داروسازی اسپانیا ، یک ساله است و شامل آموزش زبان اسپانیایی و نیز دروس آزمون ورودی می باشد ؛ لذا شرکت در دوره های پریمدیکال اسپانیا موجب تقویت دانش زبانی دانشجویان خواهد شد و برای آمادگی دانشجویان جهت آزمون های ورودی دانشگاه برگزار می شوند.
به طور کلی ، دوره های پیش از دانشگاه از 60 واحد درسی در خصوص شیمی ، زیست شناسی ، فیزیک ، ریاضی و زبان اسپانیایی تشکیل شده است ؛ دقت کنید که تحصیل در دوره های پیش داروسازی ، به زبان اسپانیایی خواهد بود ؛ برای اطلاعات بیش تر در خصوص تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا و دوره های کالج داروسازی اسپانیا می توانید با آی مهاجر در تماس باشید.

 بیشتر بخوانید : تحصیل دراسپانیا

آزمون ورودی رشته داروسازی اسپانیا

آزمون ورودی رشته داروسازی اسپانیا​

همان گونه که بیان شد لازمه تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا گذراندن دوره پریمدیکال است که پس از طی این دوره دانشجویان می بایست در آزمون ورودی دانشگاه های داروسازی اسپانیا (آزمون PSE) شرکت کنند و نمره ای مناسب دریافت نمایند ؛ لذا متقاضیانی که موفق به کسب نمره حد نصابی شوند ، می توانند برای تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا اقدام نمایند.
آزمون ورودی رشته داروسازی اسپانیا توسط دانشگاه محل تحصیل جهت استعدادیابی متقاضیان تحصیل در کشور اسپانیا برگزار خواهد شد.

شرایط داروسازی در اسپانیا

شرایط داروسازی در اسپانیا​

شرایط داروسازی در اسپانیا چگونه است؟ برای واجد شرایط‌بودن جهت پذیرش و تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا می‌بایست مدارک خود را از یکی از مراکز آموزش اسپانیا دریافت نمود ؛ داشتن مدارک از سیستمهای خارجی زمانی معتبر است که دانشجو به سطح تحصیلات معادل با مدارک رسمی دانشگاههای اسپانیایی دست یافته باشد.
لذا برای تحصیل در رشته داروسازی در اسپانیا ، می‌بایست یک دوره تحصیلی را در دانشکده‌های اسپانیا تحصیل نمود و پس از قبولی در آزمون برای تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا اقدام نمود.
داروسازی به فنون تهیه و توزیع دارو اشاره دارد و متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی در اسپانیا ، در خصوص انواع مختلف داروها و چگونگی تاثیر داروها بر بدن و ذهن ، آموزشهایی می‌بینند ؛ لذا کارشناسی و کارشناسی ارشد داروشناسی شامل گذراندن واحدهای آزمایشگاهی ، تحقیق و نیز یادگیری درمورد شیمی مورداستفاده بر تولید دارو است.
برخی از زمینه‌های تحت پوشش رشته داروسازی شیمی و زیست‌شناسی می‌باشند و در سالهای پایانی آموزش ، رویکرد تحصیل از تئوری به عملی تغییر پیدا خواهد کرد و نیز باید یک پروژه تحقیقاتی انجام شود.
تحصیل رشته داروشناسی در اسپانیا به 5 سال زمان نیاز دارد و شامل چهار مرحله‌ی موضوعات پایه ، موضوعات اصلی ، موضوعات انتخابی و دوره کارآموزی می‌باشد ؛ موضوعات پایه در زمینه‌هایی مثل آناتومی ، فیزیک ، شیمی ، بیوشیمی گیاه‌شناسی و … بوده و موضوعات اصلی حوزه‌های خاص‌تری را در رابطه با انگل‌شناسی ، میکروبیولوژی ، بیوتکنولوژی ، فارکولوژی ، ایمونولوژی ، فناوریهای خاص ، بهداشت عمومی و … پوشش خواهد داد.
تحصیل کارشناسی داروسازی
دانشجویان با تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا ، یاد خواهند گرفت که چگونه در مراحل مراقبت از بیمار سهیم باشند و کیفیت زندگی بیماران را از طریق همکاری با دیگر متخصصین سلامت بهبود بخشند ؛ برای موفقیت در این امر ، دانشجویان نگرش ها ، رفتارها ، تعهدات ، نگرانی ها ، نقش ها ، ارزش های اخلاقی ، مهارت ها ، مسئولیت ها و توانایی های جدیدی را جهت بهبود سلامت بیماران که توسط سازمان بهداشت جهانی در سال 1993 به ثبت رسیده ، کسب خواهند کرد.
تحصیل کارشناسی داروسازی شامل دروس مختلفی است که در ادامه به آن ها به تفکیک سال های تحصیل اشاره خواهد شد.
سال اول دانشگاه
سال اول دانشگاه شامل دروسی چون زیست شناسی ، علم شیمی ، مقدمه ای بر داروسازی ، ریاضیات و آمار ، ساختار و عملکرد بدن انسان 1 ، بیوشیمی ، فیزیک ، تاریخ علم ، ساختار و عملکرد بدن انسان 2 می باشد.
سال دوم دانشگاه
دروسی چون تکنیک های تحلیل ، شیمی معدنی ، میکروبیولوژی 1 ، انگل شناسی ، فیزیوپاتولوژی 1 ، فیزیک ، شیمی ، سیستم های کنترل کیفیت آزمایشگاهی ، میکروبیولوژی 2 ، تغذیه و شیمی آلی در سال دوم دانشگاه ارائه می شوند.
سال سوم دانشگاه
بیو داروسازی و فارماکوکینتیک ، ایمونولوژی ، تشخیص و آنالیز بیولوژیکی آزمایشگاهی 1 ، شیمی آلی 2 ، فارماکولوژی ، فیزیوپاتولوژی 2 ، بیو داروسازی و فارماکوکینتیک 2 ، داروسازی گیاهی ، تشخیص و آنالیز بیولوژیکی آزمایشگاهی 2 و دارو سازی فناوری 1 از دروس سال سوم دانشگاه در رشته داروسازی است.
سال چهارم دانشگاه
در سال چهارم درس های بیو داروسازی و فارماکوکینتیک 1 ، ایمونولوژی ، تشخیص و آنالیز بیولوژیکی آزمایشگاهی 1 ، شیمی آلی 2 ، فارماکولوژی ، فیزیوپاتولوژی 2 ، بیو داروسازی و فارماکوکینتیک 2 ، داروسازی گیاهی ، تشخیص و آنالیز بیولوژیکی آزمایشگاهی 2 و داروسازی فناوری 1 ارائه خواهند شد.
سال پنجم دانشگاه
داروسازی و بیوتکنولوژی ، محصولات آرایشی و بهداشتی ، پروژه سال آخر ، مدیریت و برنامه ریزی ، واحدهای اختیاری ، مراقبت از داروخانه ، تاریخچه و قوانین داروسازی از جمله درس های ارائه شده در سال پنجم دانشگاه می باشد.

 بیشتر بخوانید : مهاجرت به اسپانیا

مدرک زبان رشته داروسازی در اسپانیا

مدرک زبان رشته داروسازی در اسپانیا​

مدرک زبان رشته داروسازی در اسپانیا کدام است؟ تحصیل در دوره پریمدیکال به زبان اسپانیایی می باشد و آموزش زبان اسپانیایی نیز در این دوره گنجانده شده است ؛ پس اگر به زبان اسپانیایی آشنا نباشید ، جای نگرانی نیست و به ارائه مدرک زبان نیازی نخواهد بود و در این دوره می توانید با زبان اسپانیایی آشنا شوید.
به طور معمول ، تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا با زبان اسپانیایی امکان پذیر است ، اما برخی برنامه ها به زبان انگلیسی نیز ارائه شده اند و تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا مستلزم هزینه های بیش تری خواهد بود ؛ به طور مثال ، دانشگاه CEU San PABLO امکان تحصیل به زبان انگلیسی و اسپانیایی را برای دانشجویان فراهم آورده است.
در مجموع دو سال نخست تحصیل ممکن است به زبان انگلیسی ارائه شود تا دانشجویان زمان کافی برای یادگیری زبان اسپانیایی را داشته باشند و بتوانند دوره های کارآموزی را در آزمایشگاه ها یا کلینیک ها به خوبی سپری کنند ، در طی این دو سال دانشجویان همچنین می توانند در دوره های آموزش اسپانیایی شرکت کنند.
به طور کلی ، جهت تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا به ارائه مدارک آیلتس و تافل نیاز است ، همچنین برای تحصیل رشته داروشناسی در اسپانیا به سطح B2 زبان اسپانیایی نیاز خواهد بود.

مدارک مورد نیاز پذیرش داروسازی در اسپانیا

مدارک مورد نیاز پذیرش داروسازی در اسپانیا با توجه به دانشگاه مورد نظر ممکن است متفاوت باشد ؛ اما ارائه برخی مدارک جهت پذیرش در دانشگاه های مختلف می تواند یکسان باشد.
برخی از مدارک مورد نیاز پذیرش داروسازی در اسپانیا شامل توصیه نامه ، رزومه تحصیلی و کاری و ترجمه آن ها به زبان اسپانیایی و یا انگلیسی ، ترجمه مدارک تحصیلی و مدارک زبان انگلیسی یا اسپانیایی می باشد.

شهریه های داروسازی در اسپانیا

شهریه های داروسازی در اسپانیا​

هزینه های تحصیل در کشور اسپانیا با توجه به رشته ، نوع دانشگاه ، زبان و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود و مانند سایر کشورها هزینه و شهریه های تحصیل در دانشگاه های دولتی ارزان تر از دانشگاه های خصوصی در این کشور می باشد ؛ لذا تحصیل رشته داروشناسی در دانشگاه های دولتی بسیار ارزان است و دانشجویان صرفا هزینه هایی را برای ثبت نام که بین 1 – 2 هزار یورو می باشد ، می پردازند.
همچنین ، تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا با زبان اسپانیایی نسبت به زبان انگلیسی ارزان تر خواهد بود و به طور کلی ، شهریه های داروسازی در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است.
به طور کلی ، هزینه های تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا بین 14 هزار تا 16 هزار یورو به طور سالانه خواهد بود ؛ از جمله های دانشگاه های مقرون به صرفه در اسپانیا دانشگاه والنسیا ، لیدا و کاتالونیا می باشد و هزینه های تحصیل در دانشگاه کاتالونیا بین 1350 – 9000 یورو در سال متغیر خواهد بود ؛ همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه پومپئو فابرا ببین 3000 تا 4000 یورو در سال می باشد ؛ میانگین هزینه های تحصیل در دانشگاه والنسیا هم 2760 یورو در سال خواهد بود.
برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا و همچنین شهریه های داروسازی در اسپانیا می توانید با آی مهاجر در ارتباط باشید.

مزایای تحصیل رشته داروسازی اسپانیا

بالا بودن کیفیت آموزش در کنار زیر ساخت های آموزشی پیشرو شامل بیش از 40 آزمایشگاه برای کاربردهای تخصصی ، توانسته شرایط مناسبی را برای تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا برای دانشجویان بومی و بین المللی به وجود آورد.
لذا فارغ التحصیلان دانشگاه های داروسازی کشور اسپانیا می توانند به راحتی به عنوان داروساز در بخش های خصوصی و نیز دولتی کشور و یا خارج از کشور مشغول به کار شوند.
امکان دریافت مدرک تحصیلی رایگان در رشته مدیریت داروسازی و بازاریابی در کنار تحصیل در رشته داروسازی یکی دیگر از مزایای تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا می باشد.
تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا شرایطی را به وجود آورده تا بتوان در کنار دانشجویان بین المللی در محیطی غنی و سرگرم کننده تحصیل نمود ؛ همچنین بسیاری از دانشگاه های اسپانیا توسط وزارت بهداشت ایران به تایید رسیده اند.
از معایب تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا نیز می توان به الزام یادگیری زبان اسپانیایی و نیز بالا بودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور اشاره نمود. در مقاله مهاجرت به اسپانیا ، به انواع روش های مهاجرت به کشور اسپانیا پرداخته شده است ، پس می توانید با مراجعه به این مقاله ، پاسخ بسیاری از سوالاتتان را دریافت نمایید.

اقامت فارغ التحصیلان داروسازی بعد از تحصیل

اقامت فارغ التحصیلان داروسازی بعد از تحصیل​

آیا امکان اقامت فارغ التحصیلان داروسازی بعد از تحصیل در اسپانیا امکان پذیر است؟ از آن جا که تقریبا همه در مقطعی از زمان به دارو نیاز خواهند داشت ، پس می توان گفت که مشاغلی که در این زمینه فعالیت می کنند مثل داروسازی همیشه مورد نیاز خواهند بود ؛ دانشجویان در حین تحصیل می توانند به کارهای پاره وقت مشغول شوند و بدین ترتیب از هزینه های تحصیل و زندگی بکاهند.
اما شرایط کار پس از تحصیل برای فارغ التحصیلان رشته داروشناسی در اسپانیا به وجود آمده است ؛ لذا دانشجو پس از فارغ التحصیلی باید در اسپانیا به دنبال کار باشد ؛ در صورتی که شخص موفق به یافتن شغلی تمام وقت در این کشور شود ، می تواند اقامت تحصیلی اسپانیا را به اقامت کاری تبدیل نماید ؛ لذا در صورت مشغول شدن به کار و همچنین پرداخت مالیات ها به موقع ، پس از حدود 5 سال متقاضی می تواند اقامت دائم کشور اسپانیا را دریافت نماید.
همچنین در صورتی که متقاضی 5 سال دیگر در این کشور زندگی کند ، می تواند اقامت دائم اسپانیا را به شهروندی یا تابعیت اسپانیا تبدیل نماید ؛ شرایط کار در کشور اسپانیا را می توانید در مقاله کار در اسپانیا مورد بررسی قرار دهید.
امروزه برای رویاروی با چالش های جدید در حوزه های تجاری و تحقیقاتی بخش داروسازی ، به متخصصینی بسیار ماهر نیاز است ؛ تحصیل رشته دندانپزشکی در اسپانیا در کنار سطوح علمی بالا و آموزش هایی با کیفیت ، هزینه های ارزانی را نسبت به سایر کشورهای اروپایی می طلبد ؛ در صورتی که قصد تحصیل در کشور اسپانیا را دارید ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا می تواند به کمک شما بیاید ؛ کارشناسان آی مهاجر با ارائه راهکارهایی کارآمد همیشه سعی داشته اند تا مسیر مهاجرت را برای متقاضیان ساده تر سازند.

انواع روش های مهاجرت به اسپانیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا​

اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

اسپانیا