تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش ​

تحصیل در اتریش ، به معنای تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا است ، اتریش دارای یکی از قدیمی ترین و بهترین سیستم های در جهان است ؛ این کشور هر ساله مقصد تعداد بسیار زیادی دانشجو از سراسر دنیا می باشد که به خاطر تحصیل در دانشگاه ها مهاجرت به اتریش را انتخاب می کنند ، اگر شما نیز رویای تحصیل در اتریش را در سر دارید با مشاورین آی مهاجر در تماس باشید.
اگر در خیابان‌های هر شهر اتریش پرسه بزنید ، حال و هوای افسانه‌ای را تجربه می‌کنید ، اتریش جذابیت منحصر به فردی دارد که هر بیننده ای را شگفت زده می کند ، به عنوان یک دانشجو ، شما فقط از زیبایی تحصیل خواهید کرد.
یکی از مزایای تحصیل و زندگی در اتریش ، بودن در یکی از امن ترین کشورهای جهان و برخورداری از کیفیت زندگی بالا است.

 

در این مطلب میخوانید:

o سیستم آموزشی اتریش
o آزمون ورودی رشته های پزشکی اتریش
o زبان تحصیل در اتریش
o تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم
o تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش
o شرط معدل بری تحصیل در اتریش
o امکان تحصیل رایگان در اتریش

o کار پس از تحصیل در اتریش و اقامت آن

دانشگاه های چندفرهنگی هستند ، بنابراین برای دانشجویان خارجی تحصیل در این کشور آسان است ، مدارک تحصیلی پژوهش محور هستند و شامل تمرین های عملی به منظور توسعه مهارت های یادگیری می شوند.

دانشگاه های اتریش با بسیاری از مراکز تحقیقاتی محلی که پروژه هایی در زمینه فیزیک کوانتومی ، زیست پزشکی ، فناوری نانو و… شریک هستند و امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهند.
در ادامه به برخی مزایای تحصیل در اتریش می پردازیم.
1. بسیار مقرون به صرفه و در برخی موارد رایگان است
دانشگاه های دولتی در اتریش برای همه شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا رایگان است ، دانشجویان بین المللی فقط حدود 1500 یورو در هر سال تحصیلی پرداخت می کنند.
در دانشگاه های علمی کاربردیUAS ، نرخ شهریه بسته به برنامه تحصیلی و ملیت شما بین 365 تا 7500 یورو متغیر است.
2. شما در یک محیط امن و مطمئن زندگی خواهید کرد
همانطور که گفتیم اتریش یکی از امن ترین کشورهای جهان است که از میزان جرم و جنایت پایین و استاندارد زندگی و امنیت اجتماعی بالایی برخوردار است ، در دنیایی که پر از تنش های سیاسی و نظامی ، درگیری های مسلحانه و اعتراضات خشونت آمیز است ، در زمان زندگی در اتریش نگرانی زیادی نخواهید داشت.
3. کیفیت زندگی بالا
اگر اتریش را انتخاب کنید ، فرصت تحصیل و زندگی در وین را خواهید داشت که برای 10 سال متوالی به عنوان شهر با بالاترین کیفیت زندگی رتبه بندی شده است!
همه چیز از حمل و نقل گرفته تا محل اقامت ، از خدمات دانشجویی تا پشتیبانی اداری ، از حقوق گرفته تا چشم انداز شغلی عالی است.
4. اتریش یک قطب هنری و فرهنگی است
ولفگانگ آمادئوس موتزارت ، فرانتس شوبرت ، اگون شیله ، گوستاو کلیمت – آیا باید بیشتر بگوییم؟
اتریش همچنین فهرست بلندبالایی از موزه‌ها و گالری‌ها دارد که دیدن آن‌ها برای هر بازدیدکننده‌ای ضروری است.
5. یک ورزش برای همه وجود دارد
اگر اهل ورزش هستید ، بدون شک اتریش بهترین مکان برای شما است و اگر فعالیت ورزشی مورد نظر خود را پیدا نکردید ، تسلیم نشوید.
شما می توانید از بین فوتبال ، اسکی آلپاین ، هاکی ، شنا ، دوچرخه سواری در کوهستان و… یکی را انتخاب کنید.

سیستم آموزشی اتریش

سیستم آموزشی اتریش ​

آموزش در اتریش به مدارس دولتی ، خصوصی و بین المللی تقسیم می شود ، به طور کلی ، کیفیت آموزشی بالا است ، در واقع ، در سال 2015 ، دانش آموزان اتریشی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ، عملکردی بالاتر از میانگین داشتند ، کودکان بسیار خردسال و پیش دبستانی در مهدکودک ها (برای نوزادان و کودکان بسیار کوچک) ، در مهدکودک ها (از سه تا شش سالگی) و کلاس های پیش دبستانی (از پنج سالگی) نگهداری می شوند ، حضور در مدرسه تا سن 15 سالگی و پایه نهم الزامی است.
در اتریش ، بخش های مدارس نام های مختلفی دارند ، دانش‌آموزان تا ده سالگی مدرسه ابتدایی خود را به پایان می‌رسانند ، در حالی که دانش‌آموزان 10 تا 14 یا 15 ساله در دبیرستان تحصیل خواهند کرد ، دانش آموزان علاقه مند به آموزش حرفه ای ممکن است سال نهم خود را در مدرسه پلی تکنیک به پایان برسانند.
در حالی که نابرابری آموزشی به طور کلی در اتریش کم است ، دانش‌آموزان با پیشینه‌های مهاجر تمایل دارند نرخ‌های بالاتری در کاهش نمره و ترک زودهنگام مدرسه داشته باشند.
• آموزش پیش دبستانی در اتریش

والدین علاقه مند به آموزش پیش دبستانی در اتریش چند گزینه دارند. Kinderkrippen مراکز مراقبت از کودکان زیر سه سال است ، در حالی که مهدکودک ها پذیرای کودکان سه تا شش ساله هستند ، دوره پیش دبستانی که از پنج سالگی شروع می شود ، رایگان و اجباری است.
قبل از این سن ، تحصیل در اتریش اجباری نیست ، گفته می شود ، بسیاری از والدین تصمیم می گیرند فرزندان خود را ثبت نام کنند ، از سوی دیگر آموزش در دوران کودکی رایگان نیست و هزینه ها به استان و مهدکودک بستگی دارد.
خوشبختانه ، می توانید برای کمک هزینه مراقبت از کودک درخواست دهید ، به طور کلی ، آموزش دوران کودکی در اتریش محبوب و در دسترس است ، در واقع ، در سال 2018 ، 90 درصد از کودکان اتریشی سه تا پنج ساله در آموزش دوران کودکی شرکت کردند.
• سیستم مدارس ابتدایی در اتریش
تحصیل در مقطع ابتدایی در اتریش برای همه دانش آموزان اجباری است ، در Volksschule یا Grundschule برگزار می‌شود و به دانش‌آموزان شش تا ده ساله پاسخ می‌دهد و پس از اتمام موفقیت‌آمیز کلاس چهارم به پایان می‌رسد.
آموزش ابتدایی عمومی در اتریش رایگان است و کیفیت آن در سراسر کشور بسیار بالا است ، با این حال ، اگر فرزند شما آلمانی صحبت نمی کند ، گزینه های شما کمی محدودتر است.
اگر فرزند شما علاقه مند به زبان است و در یک مدرسه آلمانی زبان پیشرفت می کند ، می توانید او را در یک مدرسه دولتی عادی ثبت نام کنید ، گزینه دیگر آموزش دو زبانه است.
مدارس دو زبانه دولتی و بدون هزینه هستند و آموزش دو زبانه را به زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می دهند ؛ بنابراین فرزند شما بهترین ها را از هر دو دنیا دریافت می کند.
متأسفانه تعداد محدودی از مدارس دو زبانه وجود دارد و بسیاری از آنها در اطراف وین و سایر شهرهای بزرگ که فضاها به سرعت پر می شود ، جمع شده اند.
اگرچه اکثر اتریشی ها در سیستم مدارس دولتی شرکت می کنند ، مدارس خصوصی حدود 8 درصد از مدارس در سراسر کشور را تشکیل می دهند ، به عنوان یک مهاجر ، احتمالاً به مدارس بین المللی علاقه مند خواهید بود.
• سیستم مدارس متوسطه در اتریش

در اتریش ، مدرسه متوسطه به دانش‌آموزان 10 تا 18 ساله ارائه می‌شود و تا کلاس نهم اجباری است.
پس از اتمام دوره ابتدایی ، دانش آموزان بسته به علایق و اهداف شغلی خود ممکن است در انواع مدارس ثبت نام کنند.
1. مدارس متوسطه دولتی در اتریش
آموزش متوسطه دولتی در اتریش رایگان و به طور کلی بسیار با کیفیت است ، موضوعات تدریس شده شامل موضوعات استاندارد است ، با این حال ، با توجه به رشته های مختلفی که دانش آموزان می توانند انتخاب کنند ، گزینه های زیادی برای دنبال کردن علایق تحصیلی و حرفه ای وجود دارد.
بنابراین ، آموزش عملی ، از جمله بازدید از شرکت ها ، بخش عمده ای از این برنامه است.
2. هنرستان فنی حرفه ای
مدارس حرفه‌ای که به عنوان Berufsschule شناخته می‌شوند ، هم موضوعات مدرسه و هم یک کارآموزی ساختاریافته را در حوزه مورد علاقه خود ارائه می‌دهند ، آنها به دانش آموزان کلاس 10 تا 13 پاسخ می دهند.
3. مدارس بین المللی
اکثر مهاجران به دلیل زبان آشنای آموزشی و تداوم تحصیل در هنگام بازگشت به کشور خود ، فرزندان خود را در مدارس بین المللی ثبت نام می کنند ، مدارس بین المللی نیز متنوع هستند و احتمالاً برای دانش آموزان و والدین فرآیندهای آشنا خواهند داشت.
4. مدارس شبانه روزی
برای والدینی که به دنبال تجربه اجتماعی کامل تری برای فرزند خود هستند ، تعدادی مدرسه شبانه روزی در سرتاسر اتریش وجود دارد.
آموزش عالی در اتریش
آزمون امتحان پایان مدرسه پیش نیاز تحصیلات عالی (دانشگاه ، آکادمی ، دانشگاه فنی ، کالج) است.
فارغ التحصیلان واجد شرایط مدرسه از مدارس حرفه ای متوسط یا کارآموزان واجد شرایط می توانند از طریق آزمون صلاحیت حرفه ای (Berufsreifeprüfung) یا (Berufsmatura) برای ورود به دانشگاه آماده شوند.
فارغ التحصیلان واجد شرایط از مدارس متوسطه اول(Hauptschule) یا دانش آموزانی که ترک تحصیل کرده اند می توانند این کار را از طریق آزمون حق تحصیل ((Studienberechtigungsprüfung انجام دهند.
در اتریش رشته های تحصیلی متنوعی در رشته های فنی ، علوم انسانی ، هنر و سایر رشته های تحصیلی وجود دارد ، دانشگاه های فنی آموزش عملی ارائه می دهند که دسترسی مستقیم به یک حرفه را تسهیل می کند ، کالج های آموزش عالی (pädagogische Hochschule ) برای معلمان مدارس ابتدایی ، دبیرستان ها ، مدارس ویژه و مدارس پلی تکنیک آموزش می دهند.

کسب رضایت ۹۰٪ مشتریان افتخار ماست

زبان تحصیل در اتریش

زبان تحصیل در اتریش​

زبان ملی اتریش ، آلمانی یا به طور دقیق تر ، آلمانی اتریشی (Österreichisches Deutsch ) است که انواعی از آلمانی استاندارد است ، آلمانی اتریشی ریشه در اواسط قرن هجدهم دارد ، اگرچه اکثر مردم بر این باورند که آلمانی و اتریشی دقیقاً یکسان هستند ، اما حقیقت این است که تفاوت های زیادی بین آلمانی استاندارد و زبان ملی اتریش وجود دارد. 

آلمانی‌ اتریشی زبان اصلی تدریس در اتریش است که از ابتدایی تا تحصیلات عالی در مدارس و دانشگاه های اتریش استفاده می شود ، هر چند لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های اتریش از زبان انگلیسی در کنار زبان آلمانی استفاده می کنند.

مهارت های خوب زبان آلمانی برای تحصیل شما مهم است ، حتی اگر در یک برنامه مدرک زبان انگلیسی ثبت نام کرده باشید و در دانشگاه از آلمانی استفاده بسیار کمی داشته باشید ، قطعاً یادگیری زبان آلمانی در این کشور می تواند بسیار به شما کمک کند. 

اگر مهارت های زبانی خوبی داشته باشید ، در اتریش احساس راحتی بیشتری خواهید کرد ، دانستن آلمانی می تواند به شما کمک کند تا سریعتر ساکن شوید ، بیشتر در زندگی اتریشی شرکت کنید و بسیار آسانتر دوست پیدا کنید.

 بیشتر بخوانید : مهاجرت به اتریش

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم​

اگر تحصیلات دبیرستان خود را تمام کرده ایید و به دنبال انتخاب یک دانشگاه خوب بین المملی می گردید پیشنهاد ما به شما عزیزان ثبتنام در دانشگاه های اتریش است ، تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش می تواند راه بسیار خوبی برای تحصیلات عالیه شما باشد.
اتریش با داشتن بهترین دانشگاه ها و ارائه دروس با بهترین استادان مقصدی خوب و جذاب برای جوانان است ، در قلب سیستم آموزش عالی اتریش ، دانشگاه وین ، بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه آن قرار دارد.
در کنار این دانشگاه ، اتریش به دانشجویان خود امکان دسترسی به انواع آموزش در کالج ها و سایر موسسات مختلف را می دهد ، شهریه دانشگاه ها تا سال 2001 ، آموزش عالی برای عموم رایگان بود اما بعد از آن نظام آموزشی اصلاح شد و با قیمتی عرضه شد ، اگرچه اخذ مدرک کارشناسی از اتریش دیگر رایگان نیست ، هزینه ها برای دانشجویان داخلی و بین المللی بسیار مناسب است.
در اتریش ، مدرک لیسانس پس از گذراندن سه تا چهار سال تحصیلات دانشگاهی به دست می آید ، پس اگر مدرک دیپلم خود را گرفته ایید همین حالا با مشاورین آی مهاجر در تماس باشید تا برای بهترین دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی درخواست دهید و زندگی جدید خود را در یکی از بهترین دانشگاه های اروپایی آغاز کنید.

تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش

تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش ​

تحصیل به زبان انگلیسی می تواند یکی از راه های خوب تحصیل در خارج از کشور باشد ، در اتریش برخی از دانشگاه ها برنامه های خود را به زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان می گذارد برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی با ما همراه باشید.
در دانشگاه علوم کاربردی FH Vorarlberg ، یک ترم تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی تدریس می شود همچنین برخی از دوره های کارشناسی ارشد آن به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.
در دانشگاه وین ، دانشجویان می توانند مدارک کارشناسی ارشد را که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود ، بگذرانند ، برخی از دوره های دیگر نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود.
آیا زبان انگلیسی برای زندگی و تحصیل در اتریش کافی است؟
زبان انگلیسی برای تحصیل در اتریش کافی است ، اما ممکن است برای زندگی در آنجا کافی نباشد ، در حالی که آمارهای مختلف نشان می دهد که حدود 70 تا 75 درصد از جمعیت اتریش تا حدودی انگلیسی صحبت می کنند ، این می تواند به طور قابل توجهی از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت باشد.
ممکن است هنگام خرید ، مسافرت یا درخواست کمک با چالش هایی روبرو شوید ، بنابراین ، یادگیری حداقل چند کلمه و عبارات اساسی به زبان آلمانی ایده خوبی است.
بهترین دانشگاه های انگلیسی در اتریش
در اینجا بهترین دانشگاه های انگلیسی در اتریش بر اساس آخرین رتبه بندی QS توسط TopUniversities آورده شده است:
1. دانشگاه وین
2. دانشگاه صنعتی وین
3. دانشگاه صنعتی گراتس
4. دانشگاه اینسبروک
5. دانشگاه یوهانس کپلر لینز
6. دانشگاه کلاگنفورت
7. Karl-Franzens-Universitaet Graz
8. دانشگاه پاریس لودرون سالزبورگ
همچنین در هنگام ثبتنام به زبان انگلیسی در اتریش باید برخی از مدارک زبان را به دانشگاه ارائه دهید.
در اینجا برخی از رایج ترین الزامات درخواست در دانشگاه های انگلیسی در اتریش آورده شده است:
• مدارک دبیرستان ، لیسانس یا فوق لیسانس
• کارنامه تحصیلی سوابق یا نمرات
• اثبات تسلط به زبان انگلیسی (مدرک تافل آیلس و…)
• توصیهنامه
• مقاله یا بیانیه شخصی
• کپی شناسنامه یا پاسپورت
• حداکثر 4 عکس در اندازه پاسپورت
• گواهی حمایت مالی (در صورت نیاز)

وبینار های آموزشی برگزار شده پاسخی برای تمام مشکلات مهاجرتی شما

وبینار مهاجرت کاری به آلمان

آلمان

وبینار تحصیل در آلمان

آلمان

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

آلمان

شرط معدل برای تحصیل در اتریش

شرط معدل برای تحصیل در اتریش ​

در هنگام درخواست برای دانشگاه های کشور اتریش یکی از مهم ترین موارد داشتن معدل بالا می باشد ، حتی اگر دانشگاهی که برای آن درخواست می دهید شرط معدل نداشته باشد داشتن معدل بالا تر می تواند در کنار دیگر معیار ها به شما در قبولی کمک کند.
برای مثال دانشگاه وین در اتریش از دانشجویان می خواهد که حداقل معدل 2.5 را در دبیرستان کسب کنند تا شانس خوبی برای پذیرش در دانشگاه وین داشته باشند ، دانش آموزان همچنین باید در فعالیت های دیگری مانند ورزش ، هدایت برخی پروژه ها ، خدمات اجتماعی برای بهبود شانس پذیرش شرکت کنند.
این عدد مکن است با توجه به دانشگاه و رشته مورد نظر شما تغییر کند ، بهترین راه این است که از همین حالا تلاش برای بالا بردن معدل خود را شروع کنید تا بتوانید به راحتی در دانشگاه ها اتریش قبول شوید.
لازم به ذکر است که حتی اگر در دبیرستان معدل خوبی را به دست نیاورده ایید می توانید با برخی راه ها شانس خود را برای قبولی افزایش دهید مشاورین آی مهاجر از افراد حرفه ای و ماهری تشکیل شده اند که به شما کمک می کنند به راحتی در دانشگاه های اتریش قبول شوید و تحصیل خود را در این کشور زیبا ادامه دهید.

امکان تحصیل رایگان در اتریش

امکان تحصیل رایگان در اتریش​

دانشجویانی که مایل به تحصیل رایگان در اتریش هستند باید در یکی از دانشگاه های دولتی اتریش ثبت نام کنند ، دانشگاه های اتریش درخواست ها را به صورت آنلاین از طریق وب سایت مربوطه خود می پذیرند ، روند پذیرش ممکن است بیش از دو ماه طول بکشد.
پس از پذیرش در یک دانشگاه معتبر می توانید برای ویزا اقدام کنید ، شما می توانید برای دریافت ویزا در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری اتریش اقدام کنید ، دانشجویان بین المللی متقاضی ورود به سفارتخانه های اتریش باید ثبات مالی خود را نشان دهند ، این مقررات برای اطمینان از این است که دانش آموزان در طول اقامت برنامه ریزی شده خود در اتریش پول کافی برای زندگی دارند.
همچنین می توانید مقاله مربوط به ثبت شرکت در اتریش را مطالعه کنید.
دانشجویانی که می خواهند به صورت رایگان در اتریش تحصیل کنند باید مراحل زیر را انجام دهند:
1. با اتریش و فرهنگ آن آشنا شوید
درک اینکه چه چیزی اتریش را به یک فرهنگ خاص تبدیل می کند ، در صورتی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید بسیار مهم است زیرا به شما ایده می دهد که آیا در طولانی مدت در اتریش موفق خواهید شد یا خیر.
همه فرهنگ ها نمی توانند برای شما مناسب باشند در حالی که تجربیات جدید ممکن است گاهی مفید باشد ، تجربه تحصیل در اتریش چیزی کاملاً جدید و متفاوت از آنچه که تا کنون به آ عادت کرده‌اید است و این موضوع می‌تواند به شما کمک کند در درازمدت فردی قوی‌تر شوید.
2. به دنبال دانشگاه های اتریش باشید که قیمت مناسبی دارند.
اگر قصد تحصیل رایگان در اتریش را دارید، می توانید به دنبال دانشگاه های اتریش با قیمت مناسب باشید.
اگر بورسیه تحصیلی یا کمک مالی ندارید ، متوسط هزینه تحصیل در اتریش 700 یورو در سال با فرض دو ترم است.
این قیمت برای کسانی که شهروند اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس نیستند به 7500 یورو افزایش می یابد.

مهم است که شهریه‌هایی را که هر دانشگاه از دانشجویان دریافت می‌کند ، به خاطر بسپارید ، بنابراین اغلب می‌توانید در حالی که تحصیل با کیفیت را از موسسات اتریشی دریافت می‌کنید ، موارد رقابتی‌تر را انتخاب کنید.
3. برای کمک به مخارج به دنبال کار پاره وقت باشید.
دانشجویانی که در اتریش برای مجوز کار تحت شرایط خاص درخواست می کنند ، می توانند در حین تحصیل کار کنند.
دانشجویان کشورهای ثالث و کرواسی باید برای مجوز کار درخواست دهند و اطمینان حاصل کنند که هر کاری که با آن موافقت می کنند ، تحصیل آنها را به خطر نمی اندازد.
ساعات کار در اتریش به حداکثر 20 ساعت در هفته محدود می شود.
اگر دانشجویی بخواهد بیش از 20 ساعت در هفته کار کند ، ابتدا باید بررسی بازار کار انجام شود.
4. راه هایی برای به حداکثر رساندن بودجه خود کشف کنید
وقتی نوبت به تحصیل در خارج از کشور می رسد ، داشتن پول زیاد الزاما پیش نیاز نیست.
زندگی با بودجه کم اغلب راهی است که می توانید از فرصت های بیشتر استفاده کنید.
به عنوان یک دانشجوی بین المللی در یک کشور خارجی مانند اتریش ، ممکن است وسوسه انگیز باشد که پول خود را برای آپارتمان ها و اقامتگاه های مجلل خرج کنید ، اما مطمئن ترین کار این است که با انتخاب گزینه های ارزان تر ، در هزینه خود صرفه جویی کنید.
این بدان معناست که پول بیشتری برای هزینه تحصیل و هزینه ها خواهید داشت.
علاوه بر این ، بورسیه تحصیلی به شما این امکان را می دهد که با کاهش هزینه های کلی خود به صورت رایگان در اتریش تحصیل کنید.
دانشگاه های رایگان اتریش
اکثر دانشگاه های دولتی اتریش آموزش رایگان ارائه می دهند ، با این حال ، دانشگاه های خصوصی شهریه دریافت می کنند.
ما تعدادی از دانشگاه‌های دولتی اتریش را فهرست کرده‌ایم که به دانشجویان داخلی و بین‌المللی آموزش رایگان ارائه می‌دهند.
• دانشگاه اینسبروک
• دانشگاه آنتون بروکنر
• دانشگاه JOANNEUM
• دانشگاه پزشکی گراتس
• دانشگاه وین
• دانشگاه گراتس
• مرکز مدیریت MCI اینسبروک

کار پس از تحصیل در اتریش و اقامت آن

کار پس از تحصیل در اتریش و اقامت آن ​

شما در یکی از دانشگاه های اتریش ثبت نام کردید ، سخت درس خواندید ، مدرک خود را به پایان رساندید و اکنون می خواهید به اقامت خود در اتریش ادامه دهید؟ شاید بخواهید استخدام شوید یا یک کسب و کار راه اندازی کنید. در اینجا بحث می کنیم که اتریش چه فرصت هایی را برای دانشجویان بین المللی و فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش ارائه می دهد.
اتریش به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا پس از پایان تحصیلات خود کار کنند و کسب و کار راه اندازی کنند ، آنها می توانند مجوز اقامت خود را حداکثر برای 12 ماه تمدید کنند تا کار پیدا کنند ، این موضوع برای فارغ التحصیلان لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا اعمال می شود.
در پایان ، همه چیز به ملیت دانشجویان فارغ التحصیل بستگی دارد ، اتریش مقررات متفاوتی برای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا به اضافه رومانی ، بلغارستان دارد در ادامه در مورد این موضع برای افراد غیر اتحادیه اروپا توضیح می دهیم.
• جستجوی کار پس از فارغ التحصیلی
در اتریش ، کشورهایی که بخشی از اتحادیه اروپا / EEA نیستند مانند ایران ، “سوم” نامیده می شوند ، فارغ التحصیلان کشور ثالثی که تحصیلات خود را با موفقیت در اتریش به پایان رسانده اند ، ممکن است پس از انقضای ویزای دانشجویی خود ، برای 12 ماه دیگر در اتریش اقامت داشته باشند تا به دنبال کار یا شروع کسب و کار باشند.
آنها باید برای تاییدیه توسط مرجع صالح اقامت (MA 35) درخواست دهند شما باید قبل از انقضای ویزای دانشجویی برای این مدرک اقدام کنید.

بزرگترین مزیت فارغ التحصیلان درخواست کارت قرمز سفید قرمز این است که آنها مجبور نیستند مانند متقاضیان عادی از طریق آزمون بازار کار و سیستم امتیازدهی شرکت کنند ، کل فرآیند را با میزان موفقیت بالا و زمان کمتری آسان تر می کند.
پس حتما پس از تمام شدن تحصیلتان شروع به پیدا کردن کار کنید.
• دریافت پیشنهاد استخدام
پس از اینکه فارغ التحصیلان کشور ثالث شغل مورد نظر خود را در این دوازده ماه پیدا کردند ، به راحتی می توانند برای کارت RWR (قرمز-سفید-قرمز) اقدام کنند ، این مجوز به شما امکان می دهد به طور موقت (به مدت 24 ماه) در اتریش مستقر شوید و برای کارفرمای مشخص شده در درخواست خود کار کنید.
پس از انقضای آن ، شما واجد شرایط درخواست برای کارت قرمز سفید قرمز پلاس هستید ، این مجوز به شما به عنوان یک تبعه غیر اتحادیه اروپا/EAA این حق را می دهد که از تسویه حساب ثابت و دسترسی نامحدود به بازار کار (به عنوان یک خوداشتغال یا یک فرد شاغل ، نه محدود به یک کارفرمای خاص) برخوردار شوید ، کارت قرمز سفید قرمز پلاس به مدت یک سال معتبر خواهد بود.
الزامات اصلی که برای دریافت کارت اقامت و مجوز کار باید رعایت کنید ، یافتن شغلی مطابق با شرایط خود و اثبات حداقل حقوق 2349 یورو در ماه است ، با 3629 یورو به عنوان متوسط حقوق در اتریش ، انجام این کار باید آسان باشد.
یکی دیگر از راه های کار پس از تحصیل در اتریش و اقامت آن ، سرمایه گذاری در اتریش است با این کار نیز می توانید به راحتی پس از تحصیل در اتریش موقعیت مالی خود را تضمین کنید و به راحتی اقامت این کشور را به دست آورید ، مشاورین آی مهاجر در دو شعبه تهران و شیراز آماده کمک به شما عزیزان در زمینه مهاجرت و کسب اقامت هستند.

بیشتر بخوانید : کار در اتریش

انواع روش های مهاجرت به اتریش

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش

اتریش

مهاجرت به اتریش

اتریش

مهاجرت کاری به اتریش

اتریش