کار در آلمان

کار در آلمان ​

کار در آلمان راهی شگفت انگیز برای کسب درآمد است ، چندین دهه است که افراد از سراسر دنیا شروع به کار در آلمان می کنند و برای همیشه زندگی خود را تغییر می دهند ، مشاورین آی مهاجر از افراد ماهر و قابل اطمینان متشکل است که در زمینه مهاجرت و یا تحصیل در آلمان از طریق راه های مختلف کنار شما خواهند بود و می توانند در تمامی مراحل به شما کمک کنند.
آلمان نه تنها برای آلمانی ها ، بلکه برای اتباع کشورهای جهان سوم نیز کشوری با امکانات است ، سرزمین اختراع و نوآوری چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و خانه شرکت ها و شرکت های مشهور جهان است ، به این ترتیب ، این فرصت را برای بسیاری از غیر آلمانی ها فراهم می کند تا شغلی بیابند و در کشور مستقر شوند.
راه های بسیار زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد اما کار در آلمان می تواند برای پولساز برای شما باشد که باعث تغییر همه چیز برای شما خواهد شد مهم نیست که دارای مدرک تحصیلی هستید یا خیر می توانید به راحتی در این کشور کار کنید و شغل رویایی خود را داشته باشید.

حتی اگر شهروند اتحادیه اروپا نباشید ، مشروط بر معیارهای خاصی می توانید در آلمان زندگی و کار کنید و برای خود و خانوادتان زندگی ای آرام و بدون دردسر فراهم کنید ، برای اینکه بتوانید به طور قانونی در آنجا زندگی و کار کنید ، باید مجوز کار و اقامت آلمان داشته باشید.

قانون کار المان و قراردادهای کاری

قانون کار المان و قراردادهای کاری ​

حداکثر زمان کار هفتگی قانونی 48 ساعت است ، زمان عادی کار روزانه ممکن است تا 10 ساعت افزایش یابد، مشروط بر اینکه به طور متوسط از 8 ساعت در روز کاری در یک دوره مرجع 6 ماهه یا 24 هفته تجاوز نشود ، یک دوره استراحت بدون وقفه 11 ساعت پس از کار روزانه باید تضمین شود.
در ادامه به اصول قانون کار و کار آلمان و محتوای اساسی اساسنامه را که برای یک شرکت جدید مورد توجه است، خلاصه می کنیم.
هیچ کد واحدی از قانون کار و کار آلمان وجود ندارد ، منابع اصلی قوانین فدرال ، قراردادهای چانه زنی دسته جمعی ، قراردادهای کاری و رویه قضایی دادگاه های کار هستند.
حداقل استانداردهای کار و استخدام در قوانین جداگانه در مورد مسائل مختلف مربوط به کار و استخدام تعیین می شود ، دادگاه های کار ویژه ای وجود دارد که صلاحیت مستقلی در امور کار دارند ، آنها قوانین کار و استخدام را تفسیر می کنند و مسئولیت رویه قضایی را بر عهده دارند که در قانون کار و کار در آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است.
برخی از امور ، به ویژه مقررات اعتصاب ، تا حدی یا حتی به طور کلی به رویه قضایی واگذار شده است. دادگاه های کار نیز تصمیمات زیادی در مورد نظارت بر شرایط و ضوابط عمومی قراردادهای کار ایجاد کرده اند ؛ دادگاه های کار برای مصرف کننده بودن ، اغلب مقررات خاصی را با توجه به حمایت از مصرف کننده باطل و بی اعتبار اعلام می کنند.

کسب رضایت ۹۰٪ مشتریان افتخار ماست

چگونه در آلمان کار پیدا کنیم

چگونه در آلمان کار پیدا کنیم​

همانطور که می دانید پیدا کردن کار در آلمان می تواند کمی سخت باشد اما در ادامه این مطلب به شما راه کار هایی را پیشنهاد می دهیم که به راحتی بتوانید شغل مناسب و مورد علاقه خخود را در آلمان پیدا کنید پس حتما در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
 • شانس خود را بررسی کنید
بررسی سریع در وب سایت Make it in Germany باید شانس شما را برای کار در آلمان نشان دهد ؛ از جمله تقاضا برای پزشکان ، کارکنان پرستاری ، مهندسان ، تکنسین های مکاترونیک ، متخصصان فناوری اطلاعات و رانندگان قطار وجود دارد ؛ قبل از شروع به جستجوی شغل ، بهتر است ابتدا مشخص کنید که آیا برای کار در آلمان به ویزا نیاز دارید یا خیر.
 • مدارک خود را شناسایی کنید
برای بسیاری از مشاغل می تواند مفید باشد و برای برخی حتی لازم است مدارک شغلی یا تحصیلی از کشور شما در آلمان به رسمیت شناخته شود. می‌توانید در وب‌سایت Recognition in Germany بررسی کنید که آیا این برای شما صدق می‌کند یا خیر.
 • به دنبال شغل باشید
لیست های شغلی در وب سایت Make it in Germany جزئیاتی از مشاغل خالی را که به صراحت در جستجوی متخصصان بین المللی هستند ، ارائه می دهد.
همچنین می‌توانید در وب‌سایت آژانس استخدام فدرال، در صرافی‌های استخدامی بزرگ مانند Stepstone ، Indeed و Monster یا در میان مشاغل خالی منتشر شده در شبکه‌های تجاری مانند LinkedIn یا Xing، جستجوی کار انجام دهید ؛ اگر به شرکت‌های خاصی علاقه‌مند هستید ، مستقیماً در وب‌سایت‌های شرکتی آن‌ها به دنبال مشاغل خالی بگردید.
 • یک برنامه بنویسید

به طور معمول ، درخواست برای یک شرکت آلمانی شامل یک نامه پوششی ، یک رزومه همراه با یک عکس ، گواهینامه ها و گواهینامه ها است ؛ اطمینان حاصل کنید که شرایط لازم را دارید و در پوشش نامه خود بر آنها تأکید کنید.
 • برای ویزا اقدام کنید
اتباع کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس ، لیختن اشتاین ، نروژ و ایسلند برای کار در آلمان نیازی به ویزا ندارند.
آیا شهروند استرالیا ، کانادا ، اسرائیل ، ژاپن ، کره جنوبی ، نیوزیلند یا ایالات متحده آمریکا هستید؟ سپس شما می توانید بدون ویزا وارد آلمان شوید و تا سه ماه اقامت داشته باشید ؛ با این حال ، اگر می‌خواهید در اینجا کار کنید ، باید برای اجازه اقامتی که به شما امکان می‌دهد شغلی پردرآمد داشته باشید ، درخواست دهید.
شهروندان سایر کشورها نیاز به ویزا دارند ؛ شما فقط زمانی باید درخواست دهید که قبلاً در آلمان قرارداد کار داشته باشید ؛ از سفارت آلمان در کشور خود وقت بگیرید و به کارفرمای آینده خود اطلاع دهید که ممکن است مدتی طول بکشد تا تمام تشریفات ویزا انجام شود.
اگر مدرک تحصیلی عالی دارید که در آلمان به رسمیت شناخته شده است ، می توانید ویزای شش ماهه برای جستجوی کار دریافت کنید.
 • بیمه درمانی دریافت کنید
بیمه درمانی در آلمان اجباری است و از اولین روز اقامت شما اعمال می شود.

 بیشتر بخوانید : مهاجرت به آلمان

تاییده ZAB زاب آلمان چیست؟

تاییده ZAB زاب آلمان چیست؟​

بیانیه مقایسه پذیری یک سند رسمی است که توسط “Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen”اداره مرکزی آموزش خارجی – ZAB صادر شده است که مدرک تحصیلی آموزش عالی خارجی ، کاربرد حرفه ای و آکادمیک آن را توصیف می کند.
بیانیه مقایسه پذیری ZAB می تواند دسترسی به بازار کار آلمان را برای دارندگان مدارک تحصیلات عالی خارجی تسهیل کند ، این یک ارزیابی مقایسه ای است اما گواهی شناسایی نیست.
چه اطلاعاتی در بیانیه قابلیت مقایسه گنجانده شده است؟

این بیانیه مدارک آلمانی را مشخص می کند که مدرک خارجی شما با آن قابل مقایسه است و اطلاعاتی در مورد گزینه های ادامه تحصیل ، مبنای قانونی استفاده از مدارک تحصیلی و روش تشخیص حرفه ای ارائه می دهد ؛ بیانیه منجر به ادعای حقوقی نمی شود.
بیانیه در یک نسخه طولانی و کوتاه صادر شده است ، هر دو نسخه با هم برای شما ارسال خواهد شد ، نسخه کوتاه برای استفاده به عنوان ضمیمه اسناد درخواست شما در نظر گرفته شده است و اطلاعاتی را برای کارفرما یا آژانس استخدامی در مورد مقایسه مدرک تحصیلی عالی شما با مدرک آلمانی ارائه می دهد ، هر زمان که به اطلاعات دقیق تری نیاز بود می توانید از نسخه طولانی استفاده کنید.
ZAB ( اداره مرکزی آموزش خارجی)
یک موسسه مرکزی برای ارزیابی مدارک تحصیلی غیر آلمانی در آلمان.
مخفف: “Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen” (اداره مرکزی آموزش خارجی)
ZAB سیستم های آموزشی آلمانی و غیر آلمانی را مقایسه می کند ، برای هر کشور در سرتاسر جهان ، تعیین می‌کند که کدام گواهی‌های آموزشی مستحق کدام نوع تحصیل در کشور آلمان است.
ZAB در پایگاه داده آنابین خود ، اطلاعاتی را در مورد ارزیابی گواهینامه های آموزشی از بیش از 180 کشور منتشر می کند.
اطلاعات مبتنی بر این ارزیابی را می توان برای بسیاری از کشورها با استفاده از پایگاه داده ما “بررسی: پذیرش دانشگاه” پیدا کرد.

کار پیدا کردن ایرانیان در آلمان

کار پیدا کردن ایرانیان در آلمان​

پیدا کردن کار در آلمان زمانی که کشور ایران هستید بدون شک ، چالش برانگیز خواهد بود ، با این حال ، دولت آلمان فرآیند شکار شغل و درخواست برای اتباع کشورهای ثالث را از طریق لیست مشاغل آنلاین و یک آزمون “بررسی سریع” برای اطلاع از واجد شرایط بودن شما برای مجوز کار تسهیل کرده است.
از بهترین راه های پیدا کردن کار در آلمان می توان به راه های اینترنتی ، روزنامه ها ، توصیه آشنایان در آلمان و… اشاره کرد ، که بی شک در موارد فوق راه اینترنتی و آنلاین بهترین گزینه می باشد ، به راحتی می توانید در کشور ایران شغل خود را پیدا کنید و سپس دست به مهاجرت به آلمان بزنید.
شما معمولاً می توانید برای کار به صورت آنلاین ، از طریق پورتال درخواست یا با ارسال رزومه و سایر مدارک مورد نیاز از طریق ایمیل اقدام کنید ، مدارکی که ممکن است از شما خواسته شود شامل موارد زیر است:
• ( رزومه )CV).
• جلد نامه
• نمونه کار
• گواهی های تحصیلی
شما باید اسناد را به صورت فایل PDF پیوست کنید ، اگر نسخه های الکترونیکی ندارید ، آنها را اسکن کنید اما مطمئن شوید که با کیفیت بالا و اسکن به راحتی قابل خواندن هستند ، همچنین مطمئن شوید که نام فایل‌ها شامل نام و نام خانوادگی شما باشد ، نه صرفاً CV، Cover Letter و غیره ؛ استخدام‌کننده احتمالاً ده‌ها رزومه و نامه پوششی را بررسی می‌کند ، بنابراین شما می‌خواهید متمایز شوید.

وبینار های آموزشی برگزار شده پاسخی برای تمام مشکلات مهاجرتی شما

وبینار مهاجرت کاری به آلمان

آلمان

وبینار تحصیل در آلمان

آلمان

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

آلمان

حقوق کارگر ساده در آلمان

حقوق کارگر ساده در آلمان ​

به دنبال شغل هستید یا در حال حاضر در آلمان مشغول به کار هستید ، بدون شک در مورد میزان دستمزد منصفانه در آلمان ، نحوه محاسبه حقوق و مالیات و نحوه درک فیش حقوقی خود سؤالاتی خواهید داشت ، اما به صورت کلی باید گفت که حقوق در آلمان با توجه به زمینه کاری ، میزان تحصیلات شما ، میزان ساعت کاری و… می تواند متفاوت باشد..
در مجموع ، مالیات بر درآمد و سهم تامین اجتماعی حدود 35 درصد از حقوق ناخالص شما را به خود اختصاص می دهد ، به عنوان مثال ، اگر حقوق ناخالص ماهانه شما 3000 یورو باشد ، پس از کسر می توانید انتظار داشته باشید که حدود 1.950 یورو در ماه به خانه ببرید ، برای درک بهتر درآمد خالص خود، می توانید از ماشین حساب حقوق استفاده کنید.
بسته های پاداش و پاداش
برخی از کارفرمایان در آلمان نیز حقوق اضافی را به شکل «ماه سیزدهم» ، حقوق تابستان یا کریسمس ، کمیسیون و پاداش‌های مبتنی بر عملکرد ارائه می‌دهند ، مزایا می تواند شامل اتومبیل های شرکت ، رایانه یا تلفن همراه نیز باشد ، توجه داشته باشید که این “مزایای نوع” (geldwerter Vorteil) نیز مشمول مالیات بر درآمد هستند.
اگر از خارج از کشور استخدام شده اید (مثلاً توسط یک شرکت بین المللی) ، ممکن است بسته حقوقی سخاوتمندانه تری به شما پیشنهاد شود: به برخی از مهاجران پول پیشنهاد می شود تا هزینه جابجایی ، بیمه درمانی خصوصی ، مسکن کوتاه مدت یا هزینه های مدرسه را پوشش دهند.

کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی

کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی​

امکان کار در کشور آلمان بدون داشتن مدرک کاملاً امکان پذیر است ، با این حال ، شما باید تجربه کافی یا صلاحیت های مرتبط در زمینه کاری خاص داشته باشید ، برای شهروندان اروپایی کار در کشور آلمان بدون مدرک آسان تر از شهروندان کشورهای دیگر است.
بزرگترین چالش برای یافتن شغل در آلمان بدون مدرک این است که باید ثابت کنید که نسبت به یک شهروند آلمانی یا شهروند یک کشور اروپایی دیگر کاندیدای بهتری برای این موقعیت هستید.
شهروندان اروپایی برای مشاغل راحت تر از خارجی ها پذیرفته می شوند ؛ اگر اهل کشوری مانند آمریکا هستید ، ممکن است یافتن شغل در آلمان دشوارتر شود ؛ موثرترین راه برای شغل در آلمان بدون مدرک این است که نشان دهید تجربه یا تخصص کافی در زمینه ای که می خواهید کار کنید دارید.
ورود به آلمان برای جستجوی کار امکان پذیر است ، اما به ویزای جستجوی کار نیاز دارید که می توانید آن را در سفارت محلی خود دریافت کنید ؛ داشتن ویزای جستجوی کار یک راه ارزشمند و عالی برای دیدن اینکه آیا آلمان کشوری است که مایل به کار و زندگی در آن هستید یا خیر ، این ویزای به شما امکان می دهد به مدت شش ماه به طور قانونی به دنبال کار بگردید.
الزامات کار در آلمان بدون مدرک
یکی دیگر از مهارت های مهمی که برای کار در آلمان باید داشته باشید ، صرف نظر از اینکه مدرک دارید یا نه ، داشتن مهارت های خوب زبان آلمانی است ، صرف نظر از زمینه کاری ، باید برخی از مهارت های زبان آلمانی را داشته باشید.
در بسیاری از موارد ، قبل از شروع کار جدید در آلمان ، نیاز به گذراندن دوره ها یا آموزش دارید ، بسیاری از این دوره ها به زبان آلمانی ارائه می شوند ، برخی از مشاغل آنلاین هستند که می توانید پیدا کنید که به زبان انگلیسی نیاز دارند ، اما در بیشتر موارد، توانایی برقراری ارتباط به زبان آلمانی یک شرط شغلی است.
فرض کنید تجربه زیادی در زمینه خاصی دارید یا برای شغلی با تقاضای بالا در آلمان درخواست می دهید ، در این صورت ، کارفرمایان شما می توانند استخدام شما را بالاتر از سایر متقاضیانی که ممکن است از کشورهای اروپایی آمده اند توجیه کنند.
اگر مدرک نداشته باشم چه مشاغلی در آلمان وجود دارد؟
آلمان صنعت مهندسی وسیعی دارد ، بخش بزرگی از صنعت مهندسی آلمان به بخش خودرو اختصاص دارد ، اگر تجربه ای در صنعت خودرو داشته باشید ، احتمالا به راحتی در آلمان شغل پیدا می کنید.

صنعت گردشگری همچنین به کارگران خارجی زیادی نیاز دارد ، زیرا نیروی کار خود آلمان نمی تواند نیروی کار کافی در این زمینه تامین کند ، در بخش گردشگری یا مهمان‌نوازی ، می‌توانید شغلی به‌عنوان پیشخدمت ، کارکنان آشپزخانه ، کارهای مربوط به اقامتگاه پیدا کنید ، آلمان همچنین مشاغل زیادی برای افرادی دارد که در زمینه های مدیریت ، تدارکات و طراحی وب تجربه دارند.
همچنین فرصت های کاری مختلفی به عنوان معلم زبان انگلیسی زبان خارجی در بخش آموزشی وجود دارد ، این می تواند یک شغل با ارزش و پایدار در آلمان باشد و همچنین می توانید حقوق رقابتی دریافت کنید ، مشاغل مختلف انگلیسی در آلمان وجود دارد ، می توانید به کودکان یا بزرگسالان در آموزشگاه های زبان آموزش دهید ، شما ممکن است به عنوان یک معلم خصوصی کار کنید یا در یک شرکت بین المللی کار کنید.
شما همچنین می توانید به عنوان یک فریلنسر یا خوداشتغال در آلمان کار کنید ، ثبت شرکت در آلمان نیز یکی از راه های خوب برایی این کار است.
یکی دیگر از بخش هایی که به نظر می رسد تقاضای زیادی در آلمان دارد ، بخش نیروی کار ماهر است ، تقاضای زیادی برای جوشکار ، لوله کش ، لایه کاشی ، سنگفرش ، مکانیک وجود دارد.

اجازه کار برای پناهده ها در آلمان

اجازه کار برای پناهده ها در آلمان​

قبل از شروع کار در کشور آلمان به مجوز کار نیاز دارید و اینکه آیا برای شما اجازه کار صادر می شود به اجازه اقامت شما بستگی دارد.
اگر پناهجویان به مدت 3 ماه در آلمان بوده باشند و دیگر مجبور نباشند در یک مرکز پذیرش اولیه زندگی کنند ، می توانند مجوز کار دریافت کنند ؛ اگر هنوز مجبورید در یک مرکز پذیرش اولیه زندگی کنید ، در صورت داشتن فرزندان زیر سن قانونی ، می توانید پس از 6 ماه اجازه کار و اگر بچه دار نشدید ، پس از 9 ماه مجوز کار بگیرید.
مجوز کار شما فقط برای یک شغل خاص معتبر خواهد بود ، رئیس آینده شما باید فرمی را برای توصیف موقعیت پیشنهادی پر کند و شما باید برای مجوز کار درخواست دهید ، پس از تکمیل و ارسال هر دو فرم ، اداره مهاجرت موظف است ظرف دو هفته واکنش نشان دهد.
اگر پاسخی دریافت نکردید ، با یک مرکز مشاوره تماس بگیرید ، همچنین می توانید درخواست اضطراری را به دادگاه اداری ارسال کنید.

اگر درخواست پناهندگی شما پذیرفته شده باشد ، یعنی به عنوان یک پناهنده یا فردی که حق پناهندگی یا حمایت فرعی را دارد به رسمیت شناخته شده اید ، می توانید بدون هیچ محدودیتی به عنوان کارمند یا خوداشتغال کار کنید ؛ این بدان معناست که شما از حقوق یک شهروند آلمانی در بازار کار برخوردار هستید.

بیشتر بخوانید : تحصیل در آلمان

مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان

مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان ​

برای اینکه به سفارت آلمان در کشور محل اقامت خود ثابت کنید که شرایط ویزای کار آلمان را دارید ، باید چندین مدرک ارائه دهید.
• دو فرم درخواست کاملاً تکمیل شده در پایان چاپ و امضا شد.
• دو عکس گذرنامه (برای اطلاعات بیشتر به صفحه ما در مورد شرایط عکس مراجعه کنید زیرا شرایط سخت وجود دارد).
• پاسپورت ملی معتبر (اطلاعات بیشتر در مورد الزامات گذرنامه).
• تایید سکونت گواهینامه رانندگی و/یا قبض آب و برق به نام شما به عنوان مدرکی مبنی بر اقامت در قلمرو کنسولگری که قصد دارید درخواست دهید.
• بیمه سلام. گواهی اجباری از کارفرمای آلمانی که از تاریخ استخدام معتبر است اگر قبلاً در بیمه درمانی اجباری گنجانده نشده است ، بیمه مسافرتی جداگانه باید برای بازه زمانی از ورود به آلمان تا شروع کار ارائه شود اگر به دنبال پوشش عالی با قیمت مناسب هستید ، پس بیمه درمانی کار شما اینجا منتظر است!
• یک قرارداد کاری / پیشنهاد شغلی الزام آور با جزئیات حقوق ناخالص سالانه و شرح دقیق شغل در آلمان.
• تایید آژانس کار فدرال (در صورت وجود).
• رزومه به روز شده شما، که نشان دهنده مدارک تحصیلی و تجربه شغلی شماست.
• مدرک صلاحیت. دیپلم ، گواهینامه، برگه علامت و غیره، یا هر چیز مشابهی که صلاحیت شما را ثابت کند.
• نامه شخصی که هدف و مدت اقامت دقیق را توضیح می دهد.
• اثبات سابقه کیفری پاک.
• مدرک پرداخت هزینه ویزا هزینه ویزا برای ویزای طولانی مدت آلمان 75 یورو است.
• اعلامیه صحت اطلاعات
چگونه برای ویزای کار آلمان اقدام کنیم؟

مراحل گام به گام درخواست ویزای کار آلمان به شرح زیر است:
1. یک پیشنهاد شغلی در آلمان دریافت کنید.
2. بررسی کنید که آیا برای اقامت طولانی مدت به ویزا آلمان نیاز دارید یا خیر.
3. دریابید که کجا باید درخواست ویزای خود را ارسال کنید.
4. تمام مدارک مورد نیاز را طبق دستورالعمل جمع آوری کنید.
5. برای مصاحبه ویزا وقت بگیرید.
6. هزینه ویزای کار آلمان را بپردازید.
7. در مصاحبه شرکت کنید
8. منتظر پاسخ در مورد درخواست ویزای خود باشید.
اکنون پس از کسب اطلاعات در مورد مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان و با اطلاعاتی که در مورد کار در آلمان دارید می توانید به آسانی تصمی خود را در مورد کار در آلمان بگیرید ، همانطور که پیش از این گفتیم اگر به دنبال افرادی حرفه ای برای مهاجرت و یا سرمایه گذاری در آلمان هستید کارشناسان آی مهاجر بهترین گزینه برای شما خواهند بود ، این افراد در دو شعبه تهران و شیراز آماده خدمت رسانی به هم وطنان گرامی هستند و شما را به آینده ای روشن تر هدایت می کنند.

انواع روش های مهاجرت به آلمان

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در آلمان

آلمان

مهاجرت به آلمان

آلمان

تحصیل در آلمان

آلمان