کار در اسپانیا

کار در اسپانیا​

کار در اسپانیا یکی از بهترین فرصت ها برای تجربه زندگی ای رویایی است ، اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید حتما با مشاورین ماهر شرکت آی مهاجر همراه باشید ، ما تمامی اطلاعات لازم برای کار در اسپانیا را جمع آوری کرده ایم و در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.
شیوه زندگی مدیترانه ای برای کسانی که به دنبال کار در خارج از کشور هستند جذابیت زیادی دارد و اسپانیا یکی از بهترین مکان ها برای تجربه این زندگی است ، اگرچه رقابت برای مشاغل در این کشور شدید است ، اما بدون شک غیر ممکن نخواهد بود همچنین ما در شرکت آی مهاجر در تمام طول این راه همراه شما عزیزان هستیم.
این واقعیت را نمی توان انکار کرد که اسپانیا کشور مناسبی برای شروع زندگی جدید شماست ؛ بسیاری از مهاجران که سال به سال آن را به عنوان مقصد جدید خود انتخاب می کنند ، گواه خوبی بر این واقعیت است.
یکی از اولین چیزهایی که هنگام زندگی در یک کشور باید حل شود کار کردن است: شما باید شغل پیدا کنید.

مشکل این است که بسیاری از خارجی ها در پیدا کردن آن مشکل دارند ، کشوری جدید با زبانی متفاوت و مجموعه ای از قوانین متفاوت ؛ اما در این مقاله به طور قطع قسمت کاریابی را حل می کنیم ؛ ما به وضوح تمام مراحلی را که برای یافتن شغل در اسپانیا باید دنبال کنید و اینکه دقیقاً کجا آن را انجام دهید تعریف خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

قانون کار اسپانیا و قراردادهای کاری

قانون کار اسپانیا و قراردادهای کاری​

قوانین کار اسپانیا بسیار جامع است و حمایت قابل توجهی را برای کارمندان فراهم می کند ، یکی از جنبه های کلیدی قانون استخدام اسپانیا ، قانون کارگران است که بسیاری از جنبه های روابط استخدامی فردی و جمعی را تنظیم می کند ؛ اسپانیا همچنین اصلاحات فوری بازار کار را در سال 2012 در پاسخ به بحران اقتصادی 2008 به تصویب رساند ؛ سایر اقدامات قانونی اخیر به ایمنی محل کار ، برابری جنسیتی ، حفاظت از داده‌های کارگران ، کار از راه دو ر، کارگران پلت فرم تحویل و مزایای امنیت اجتماعی پرداخته است.
تحقیقات در مورد رفاه کارگران در اسپانیا یافته‌های متفاوتی دارد ، این کشور در میان کشورهای از نظر شغل و درآمد امتیاز کمتری دارد. به عنوان مثال، درآمد سالانه خانوار پس از کسر مالیات و نقل و انتقالات در اسپانیا کمتر از 20000 یورو است که کمتر از میانگین 27568 یورو است.
اسپانیا همچنین دارای فاصله قابل توجهی بین پردرآمدترین و کم درآمدترین کشور است ؛ 20 نفر اول جمعیت نزدیک به هفت برابر بیشتر از 20 نفر پایین درآمد دارند.
8 حقیقت در مورد قوانین استخدام در اسپانیا
1. در طول استخدام و گزینش، کارفرمایان می توانند تنها اطلاعاتی را که مربوط به مناسب بودن نامزد برای شغل مورد نظر و متناسب با شرایط است، به دست آورند یا به دنبال آن باشند.

2. هنگام کار در اسپانیا حداکثر مدت زمان مجاز دوره آزمایشی بسته به شرایط معمولاً دو تا شش ماه است.

3. به غیر از شهروندان سایر کشورهای منطقه اقتصادی اروپا ، اتباع خارجی معمولاً برای استخدام در اسپانیا به مجوز کار و اقامت و ویزای کار نیاز دارند.

4. قرارداد کار زمانی وجود دارد که شخصی در محدوده سازمان و هدایت آن طرف خدمتی را برای طرف دیگر انجام دهد و در ازای آن حق الزحمه دریافت کند.

5. قراردادهای مدت معین فقط در شرایطی که قانون تعیین می کند قابل استفاده است و مدت آنها مشمول محدودیت هایی است.

6. در حالی که تغییرات در قرارداد کار معمولاً مستلزم توافق طرفین است ، قانون به کارفرما اجازه می دهد تا به طور یکجانبه برخی از شرایط و ضوابط را تحت شرایط خاصی اصلاح کند.

7. کارفرمایان باید حداقل ماهی یک بار به کارمندان به صورت نقدی یا چک یا حواله بانکی حقوق بدهند و باید فیش حقوقی دقیق ارائه دهند و قوانین مربوط به کسر حقوق را رعایت کنند ، حداقل دستمزد ملی وجود دارد.

8. زمان کار عادی کارمندان به طور کلی نباید از 9 ساعت در روز یا 40 ساعت در هفته تجاوز کند (متوسط سالانه محاسبه می شود).

کسب رضایت ۹۰٪ مشتریان افتخار ماست

چگونه در اسپانیا کار پیدا کنیم

چگونه در اسپانیا کار پیدا کنیم​

آژانس های استخدام تمایل دارند با مشاغل موقت در اسپانیا سر و کار داشته باشند ، می‌توانید بررسی کنید کدام آژانس‌ها در وب‌سایت ثبت شده‌اند همچنین می‌توانید صفحات مشاغل را در روزنامه‌های چاپی بین‌المللی نیویورک تایمز ، وال استریت ژورنال و اکسپرس مشاغل خارج از کشور بررسی کنید. آگهی‌های استخدامی را در نشریاتی مانند متروپولیتن (بارسلونا) پست کنید یا به آنها پاسخ دهید ؛ بنابراین این خبر را منتشر کنید که به دنبال کار در اسپانیا هستید ، با دیگران در زمینه های مشابه ارتباط برقرار کنید و به گروه ها ، انجمن ها و سایت های شبکه ای حرفه ای بپیوندید.
با اسپانیایی‌ها و سایر مهاجران دارای کار یا علایق شخصی مشابه تماس برقرار کنید.
1. پروفایل خود را بسازید
ما در دنیایی بیش از حد به هم پیوسته و بیش از حد رقابتی زندگی می کنیم و این فقط می تواند به یک چیز دلالت کند: شما با رقابت روبرو خواهید شد.
بدون توجه به موقعیت شغلی که برای آن درخواست می‌دهید ، با بسیاری از نامزدهای دیگر از سراسر جهان احاطه خواهید شد و این احتمال وجود دارد که بسیاری از آنها پروفایل های درخشانی داشته باشند. به همین دلیل است که باید با آن سخت کار کنید و یک پروفایل شگفت انگیز بسازید.
اگرچه داشتن پیشینه علمی مناسب بسیار مهم است ، اما داشتن مدرک دانشگاهی کافی نیست ، باید یک نقطه قوت دیگر نیز داشته باشید ؛ این بدان معناست که تبدیل شدن به یک فرد فعال است که دارای ابتکار عمل است و فعالیت های دیگری را آغاز می کند که می تواند حرفه او را سر به فلک بکشد.
این چیزی است که باید همین الان شروع به پرورش کنید ، حتی قبل از تصمیم گیری برای نقل مکان به اسپانیا و درخواست برای یک موقعیت شغلی خاص.
2. اسپانیایی یاد بگیرید
مطمئناً می توانید شغلی در اسپانیا پیدا کنید که نیازی به دانستن هیچ زبان اسپانیایی نداشته باشد ، اما شما محدود خواهید شد و این به این دلیل است که نقاط زیادی وجود ندارد که فقط از شما بخواهد که سطح انگلیسی مناسبی داشته باشید و حتی بسیاری از کسانی که این کار را انجام می دهند ، حداقل زبان اسپانیایی را می خواهند.
بنابراین ، توصیه ما این است که در اسرع وقت شروع به یادگیری زبان اسپانیایی کنید ، حتی اگر فقط چیزهای اولیه را بدانید.
این به شما امکان می دهد نه تنها طیف وسیع تری از گزینه ها را داشته باشید، بلکه به راحتی در موقعیت های روزانه خود یک بار در اسپانیا پیمایش کنید.
3. داشتن ذهنیت مناسب
این مسئله بسیار مهم است زیرا طرز فکر شما تعیین می کند که در آینده چقدر موفق خواهید بود ، شما باید مایل به درخواست برای 100 موقعیت شغلی مختلف باشید و فقط برای 10 مورد از آنها مصاحبه بگیرید.

ممکن است برای هر شغلی که آنلاین پیدا می‌کنید مناسب باشید و این مشکلی ندارد در حقیقت بیشتر اوقات به شما بستگی نداردزیرا شما آن چیزی نبودید که شرکت به دنبال آن بود ؛ اما نمیتوانید اجازه دهید که روی شما تأثیر بگذارد و حرکت شما را متوقف کند ، از آن تجربه درس بگیرید و سعی کنید رزومه و عملکرد مصاحبه خود را بدون رد شدن ، بهبود بخشید ؛ این نگرش است که در نهایت شما را قادر می سازد تا میز مورد نظر خود را در یک شرکت بدست آورید.
4. از خانه درخواست دهید
اکنون که پیشینه تحصیلی مناسبی دارید ، یک رزومه و پروفایل شگفت انگیز ایجاد کرده اید و نگرش درستی دارید ، می توانید برای شغل در اسپانیا درخواست دهید و شما باید فرآیند را از کشور مبدأ خود شروع کنید ؛ برای دریافت مجوز کار در اسپانیا ، ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی جستجو کنید. هنگامی که کارفرمایی را پیدا کردید که می خواهد شما را استخدام کند ، می توانید مراحل قانونی اخذ اقامت اسپانیا را آغاز کنید ، اما شما باید این کار را از کشور خود انجام دهید.
از این نظر ، شما دو گزینه خواهید داشت:
شما می توانید با ویزای توریستی به اسپانیا سفر کنید و در عرض 3 ماه که به شما اجازه داده می شود ، هر چه سریعتر مصاحبه کنید ، سپس ، باید به کشور مبدا خود برگردید و مراحل درخواست را از آنجا شروع کنید ؛ به‌دنبال شغل آنلاین باشید (در بخش‌های آینده به شما توضیح خواهیم داد) و از طریق اسکایپ یا هر رسانه آنلاین دیگری مصاحبه کنید.
5. اسناد خود را آماده کنید
آماده نشدن ، آماده شدن برای شکست است.
حتی قبل از سفر به اسپانیا یا انجام هر مصاحبه ای مطمئن شوید که مدارک مناسب را در اختیار دارید.
از این نظر ، سند اصلی که به آن نیاز خواهید داشت ، شماره NIE است ، از آنجایی که اداره مهاجرت ممکن است کمی کند باشد (ممکن است تا 1 ماه طول بکشد )، حتما قبل از آمدن به اسپانیا یک قرار ملاقات آنلاین رزرو کنید ، فرم مناسب را پر کنید و یک کپی از پاسپورت خود تهیه کنید تا همه چیز برای قرار ملاقاتتان آماده باشد.
6. مجوز کار خود را دریافت کنید
بیایید فرض کنیم شرکتی را پیدا کرده اید که مایل است شما را استخدام کند ، سپس باید مراحل قانونی دریافت ویزای خود را آغاز کنید.
به خاطر داشته باشید که اگر شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا از قانون اقتصادی اروپا هستید ، این مرحله الزامی نیست. برای کار در اسپانیا نیازی به مجوز کار ندارید ، بنابراین می توانید آزادانه به این کشور سفر کنید، شماره NIE خود را دریافت کنید و فقط در 24 ساعت شروع به کار کنید اما ، اگر از خارج از اتحادیه اروپا هستید، باید کل فرآیند را طی کنید.
تیم آی مهاجر به شما در این فرایند کمک می کند پس نگران نباشید.

 بیشتر بخوانید : تحصیل در اسپانیا

کار پیدا کردن ایرانیان در اسپانیا

کار پیدا کردن ایرانیان در اسپانیا​

ایرانیان برای شروع به کار در اسپانیا به مجوز نیاز دارند ، همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم حتما قبل از سفر به کشور اسپانیا ابتدا شغل مورد نظر خود را پیدا کنید ، در ادامه به برخی موارد می پردازیم که به شما در این راه کمک می کند.
این فقط می تواند یک معنی داشته باشد: اگر می خواهید شغلی پیدا کنید ، باید همین الان شبکه سازی را شروع کنید! ایجاد آشنایان و ارتباطات جدید در کشور مقصد گامی حیاتی در این فرآیند است.
و چگونه این کار را انجام دهیم؟ واقعا ساده است می‌توانید به پلتفرم‌هایی اینترنتی بروید یا به هر گروه فیسبوک بپیوندید تا با افراد جدید و همفکر آشنا شوید. بیایید بگوییم که شما شبکه سازی را امتحان کرده اید اما همچنان می خواهید به دنبال سایر منابع شغلی احتمالی باشید.
سپس ، کار معمولی که امروزه باید انجام داد ، جستجوی شغل به صورت آنلاین است ؛ مطمئناً ، می‌توانید با در دست داشتن رزومه ، خانه به خانه در تلاش برای مصاحبه باشید ، اما نه تنها این کمی قدیمی است ، بلکه مقیاس پذیر نیست.
درخواست کاری آنلاین نتایج بهتری به همراه خواهد داشت.
پس از پیدا کردن شغل مناسب می توانید موارد بالا را انجام دهید هر چند همانطور که گفتیم داشتن تیمی حرفه ای به شما کمک بیشتری در پیدا کردن کار در اسپانیا می کند لذا همین حالا با مشاورین شرکت آی مهاجر تماس بگیرید.

حقوق کارگر ساده در اسپانیا

حقوق کارگر ساده در اسپانیا​

حداقل دستمزد برای همه کارگران صرف نظر از سن ، جنسیت یا قرارداد کاری در اسپانیا اعمال می شود.
دولت اسپانیا هر سال حداقل دستمزد را بر اساس عوامل مختلفی از جمله بهره وری ملی و سطح اشتغال تنظیم می کند ، وزارت کار و تامین اجتماعی حداقل دستمزد در اسپانیا را در سطوح روزانه ، ماهانه و سالانه تعیین می کند.
دولت در دهه های گذشته به طور پیوسته حداقل دستمزد ماهانه را افزایش داده است ، در واقع ، بیش از 60 درصد افزایش یافته است ، از 600 یورو در ماه در سال 2000 به حدود 1125 یورو ناخالص در ماه در سال 2021 (965 یورو ماهانه قابل پرداخت در 14 قسط تا دو برابر حقوق در جولای و دسامبر). به عبارت دیگر ، در سال 2021 حداقل باید 7.43 یورو در ساعت درآمد داشته باشید.

به عنوان یک کارگر تمام وقت با حداقل حقوق ، به طور کلی 965 یورو در ماه دریافت خواهید کرد که در 14 قسط قابل پرداخت است تا دو برابر حقوق ماهانه در جولای و دسامبر را دریافت کنید ، دولت ممکن است حداقل دستمزد در اسپانیا را در سال 2021 به میزان 50 تا 250 یورو در ماه افزایش دهد.
اسپانیا حمایت های قانونی بسیاری برای کارگران فراهم می کند ؛ به این ترتیب ، قراردادها ، ساعات کار ، مرخصی با حقوق و دستمزد تنها تعدادی از مناطق بسیار تنظیم شده استخدام اسپانیا هستند ؛ طبق قانون کار اسپانیا ، حقوق یک کارمند می تواند نقدی یا غیرنقدی باشد.

وبینار های آموزشی برگزار شده پاسخی برای تمام مشکلات مهاجرتی شما

وبینار تحصیل بدون مدرک زبان

اسپانیا

وبینار ویزای بازنشستگی با تمکن مالی

اسپانیا

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

اسپانیا

کار در اسپانیا بدون مدرک تحصیلی

کار در اسپانیا بدون مدرک تحصیلی​

با وجود بیکاری بالا ، هنوز هم می توانید بدون داشتن مدرک تحصیلی در تعدادی از بخش ها از جمله فناوری اطلاعات ، خودروسازی ، غذا و نوشیدنی و گردشگری بهترین کار در اسپانیا را پیدا کنید.
پیدا کردن کار در اسپانیا می تواند چالش برانگیز باشد زیرا شما در رقابت با فارغ التحصیلان اسپانیایی برای شغل خواهید بود.
مشاغل محبوب فارغ التحصیلان
• خودرو
• بانکداری
• برق
• داروسازی
• مخابرات

برای این مشاغل نیاز به مدرک تحصیلی دارید اما اگر مدرک ندارید می توانید از مشاغل ساده تر مانند کار در رستوران ، کار در تولیدی ها و کارخانه ها استفاده کنید ، به مرور زمان و با تحصیل در کشور اسپانیا می توانید به شغل های بهتری دست پیدا کنید.
همچنین اگر سرمایه کافی دارید می توانید با ثبت شرکت در اسپانیا و سرمایه گذاری در اسپانیا صاحب شغل وحرفه خود شوید.

اجازه کار برای پناهنده ها در اسپانیا

اجازه کار برای پناهنده ها در اسپانیا​

وزیر امور خارجه در امور مهاجرت در اسپانیا دستورالعمل ملی را صادر کرد که تأیید «ریشه‌های» اشتغال مهاجران در این کشور را تسهیل می‌کند ، که به نوبه خود روند درخواست برای مجوز اقامت را تسهیل می‌کند.
این دستورالعمل بر لزوم نداشتن سابقه کیفری و اثبات اقامت مداوم در اسپانیا برای حداقل دو سال ، با حداکثر 90 روز غیبت در این دوره ، تاکید می کند.
به ویژه ، پناهجویانی که به مدت دو سال با مجوز کار در اسپانیا بوده اند ، از این روند جدید بهره مند خواهند شد: اکنون ، اگر درخواست پناهندگی آنها رد شود ، می توانند بر اساس وضعیت شغلی خود برای اقامت درخواست دهند.
تغییرات جدید همچنین برای کسانی مفید است که به دلایل خانوادگی به اسپانیا نقل مکان کرده‌اند و سال‌ها در این کشور کار می‌کنند ، اما دیگر پیوند خانوادگی ندارند ، چنین افرادی اکنون می توانند بر اساس «ریشه های شغلی» خود برای اقامت درخواست دهند و لازم نیست ثابت کنند که پیوندهای خانوادگی خود را حفظ کرده اند.
به دلیل حکم دادگاه عالی ، اسپانیا مجبور است دیدگاه گسترده تری را در مورد این مسیر قانونی اتخاذ کند ، که انتظار می رود تعداد بسیار زیادی از مهاجرانی که به طور غیرقانونی در اسپانیا کار می کردند ، قانونی شوند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار اسپانیا

مدارک مورد نیاز ویزای کار اسپانیا​

مدارک مورد نیاز ویزای کار اسپانیا برای شروع به کار در اسپانیا بسیار لازم و ضروری است ، مشاورین موسسه آی مهاجر در دو شعبه شیراز و تهران به شما در تمامی مراحل مهاجرت به این کشور زیبا کمک می کنند پس اگر قصد کار و تحصیل در اسپانیا را دارید با ما در تماس باشید.
با توجه به ضوابط تعیین شده که در زیر توضیح داده شده است مدارک را جمع آوری کنید.
برای کار در اسپانیا شما باید فرم درخواست ویزای اسپانیا ، پاسپورت خود و کپی صفحات حاوی اطلاعات مهم ، گذرنامه ها و ویزاهای قدیمی و دو عکس اخیر را جمع آوری کنید ، علاوه بر این ، باید اسناد زیر را جمع آوری کنید:
مدارک لازم برای ویزای کاری
1. اجازه کار: کارفرمای شما باید این سند را برای شما دریافت کند ، توجه داشته باشید که در تاریخ ارسال ، این مدرک نمی تواند بیشتر از یک ماه باشد.
2. گزارش پلیس: سندی که بیش از شش ماه قبل نباشد که نشان دهد شما در 5 سال گذشته هیچ گونه فعالیت مجرمانه ای انجام نداده اید.
3. گواهی پزشکی: سندی که توسط یک پزشک قانونی صادر شده است که بیان می‌کند شما از هیچ بیماری رنج نمی‌برید یا ممکن است تأثیر جدی بر سلامت عمومی داشته باشید.
4. مدرک اقامت: گواهی صلاحیت حرفه ای برای شغلی که در اسپانیا به شما پیشنهاد شده است.
5. قرارداد کاری: سندی که کارمندتان و شما تنظیم کرده اید و شرایط کاری شما از جمله پرداخت ماهانه را نشان می دهد.
توجه داشته باشید که بسته به پیشنهاد شغلی یا برنامه سرمایه گذاری خود ، باید مدارک بیشتری ارائه دهید ، ملیت شما نیز در فهرست مدارکی که باید ارسال کنید نقش دارد ، کنسولگری لیست کاملی از مدارک مورد نیاز را با توجه به پرونده شما در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر بخوانید : کار در اسپانیا

انواع روش های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

اسپانیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا​

اسپانیا