کار در کانادا

کار در کانادا​

کار در کانادا در این مقاله توسط تیم حرفه ای آی مهاجر بررسی خواهد شد تا علاقمندان به این کشور محبوب ، اطلاعات و آگاهی بیشتری در مورد شرایط و قوانین کاری در کشور کانادا پیدا کنند و با خیالی آسوده تر مهاجرت به کانادا را انتخاب کنند ؛ کانادا در سال های اخیر به لحاظ اقتصادی رشد بسیار خوبی داشته و بدلیل کمبود نیروی کار داخلی ، افراد متخصص خارجی زیادی را در حوزه ها و بخش های مختلف به استخدام در آورده است.
برای مهاجرت کاری به کانادا راه های مختلفی وجود دارد که می توان به سیستم اکسپرس اینتری ، برنامه جاب آفر و اسکیل ورکر اشاره کرد ؛ بهترین و مطمئن ترین راه برای یافتن کار ، داشتن پیشنهاد شغلی یا جاب افر است ؛ برای دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی می توانید به سایت های معتبر کاریابی کانادا مانند لینکدین ، ایندید کانادا ، مانستر ، جاب بیلکو و… مراجعه کرده و با توجه به مهارت و رشته تحصیلی خود در چندین سایت کاریابی ثبت نام کنید.

همچنین اگر به اندازه کافی در کار خود مهارت دارید ، می توانید از طریق برنامه اسکیل ورکر شانس خود را امتحان کنید ؛ برای قبولی در این برنامه شما باید امتیازات لازم را بدست آورده و از رقبای خود برتر باشید ؛ سیستم اکسپرس اینتری نیز بر پایه امتیاز دهی استوار است و شما باید از تجربه کاری مناسب ، سطح زبان خوب و تحصیلات مرتبط برخوردار باشید.

قانون کار کانادا و قراردادهای کاری

قانون کار کانادا و قراردادهای کاری

قوانین استخدام در کانادا بر اساس قوانین فدرال و ایالتی است ؛ این قوانین در جهت ایجاد تعادل و منفعت بین کارفرما و کارگر می باشد و طبق آن کارمندان می توانند در محیطی منصفانه و بدور از تبعیض نژادی و جنسیتی کار کنند ؛ قوانین استخدامی به منظور جلوگیری از تضییع حق کارگران وضع شده است و شامل بیمه کارگری ، حقوق بازنشستگی ، مرخصی ، اضافه کاری و… می باشد ؛ این قوانین آنقدر سختگیرانه است که اگر کارفرما و کارگر هر کدام از قوانین کاری را رعایت نکنند ، با آنها برخورد قانونی خواهد شد.
حقوق و قوانین کار در کانادا ، طبق نظر وزارت کار و حقوق بشر کانادا اداره و نظارت می شود ؛ طبق قانون کار ، کارفرمایان کانادایی موظفند تا در جهت بهبود وضعیت شغلی کارگران خود هر گونه اقدامی ، انجام دهند و اگر حقوق کارگران یا کارمندان توسط کارفرما رعایت نشود ؛ آنها حق اعتراض دارند.
قانون کار در کانادا به عدم تبعیض نژادی ، مذهبی و همچنین جنسیتی تاکید دارد ؛ به همین دلیل در زمان استخدام از شما درمورد اعتقادات مذهبی و شخصی سوالی پرسیده نمی‌شود ؛ به علاوه در حین کار شما با رفتار نامناسب و غیرمودبانه ای از سوی کارفرمای کانادایی خود مواجه نخواهید شد.
قراردادهای کاری بین کارفرما و کارگر
قرارداد‌‌های استخدامی در کانادا به سه صورت انجام می گیرد :
1- استخدام دائم : در این نوع قرارداد کارگر از بیمه سلامت ، بیمه بیکاری ، بازنشستگی، حقوق ، پاداش و… برخوردار است و اگر کارفرما بدون دلیل خاصی کارگر را اخراج کرده یا حقوق او را نادیده بگیرد ؛ مجازات خواهد شد.
۲- استخدام قراردادی : در این نوع قرارداد ، کارگر در مدت زمان مشخصی برای یک پروژه استخدام می شود و دستمزد معینی دارد ؛ در استخدام قراردادی ، کارفرما تعهدی در قبال پرداخت بیمه کارگری یا بازنشستگی ندارد و پس از پایان پروژه ، همکاری بین کارفرما و کارگر به پایان می رسد ؛ البته اگر کارفرما از کارگر خود راضی باشد می تواند در پروژه‌ی بعدی قرارداد تازه‌ای با او ببندد.
۳-کارمند بدون واسطه : این قرارداد مربوط هنرمندان یا نویسند‌گان است ؛ به عنوان مثال یک مجسمه ساز به یک کارفرما تعهد می‌دهد تا مجسمه مورد نظر او را ساخته و دستمزد خود را بابت این کار دریافت کند.
ساعات کاری و میزان دستمزد در کانادا
ساعات کاری استاندارد در کانادا بصورت روزانه حدود 8 ساعت یا 40 ساعت در یک هفته است ؛ ساعات کار اداری در کانادا معمولا از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر می باشد ؛ البته کارمندان یا کارگران می توانند در برخی از مشاغل اضافه کاری داشته و حقوق بیشتری دریافت کنند ؛ حقوق کارگران پس از 6 تا 18 ماه بازنگری شده و افزایش می یابد.
در واقع حداقل حقوق در کانادا در هر شهر و استانی متفاوت است ؛ بالاترین میزان حقوق متعلق به رشته های پزشکی ، وکلا ، کارکنان نفت و گاز، کارکنان معدن و … می باشد ؛ از عوامل تاثیرگذار بر میزان حقوق کارکنان می توان به سطح تحصیلات ، مهارت و تخصص ، سابقه کاری ، منطقه استانی ، سمت شغلی اشاره نمود ؛ میانگین دستمزد به ازای هر ساعت کار در کانادا حدود 30 دلار می باشد ؛ البته برخی از مشاغل حقوقی کمتر و برخی دیگر حقوقی بیشتر از این مقدار دریافت می کنند.
مرخصی سالانه و سن بازنشستگی در کانادا
قانون مرخصی در کانادا بدین صورت است که تمام کارکنان می توانند از دو هفته مرخصی سالانه همراه با حقوق برخوردار شوند ؛ اگر کارکنان از این دو هفته مرخصی‌خود استفاده نکنند ، کارفرما باید با در نظر گرفتن تعداد روزهای مرخصی استفاده نشده به آنها دستمزد بپردازد ؛ افرادی که 3 سال برای یک کارفرما کار می کنند ، می توانند از 3 هفته مرخصی با حقوق استفاده کنند.
همچنین پس از سه سال به ازای هر سال کار برای یک کارفرمای مشخص ، حدود یک تا دو روز مرخصی اضافه خواهد شد ؛ افرادی که در یک روز تعطیل کار می کنند ، می توانند از یک روز مرخصی بهره مند شوند و حقوق آنها نیز به ازای هر 11 ساعت کار ، یک و نیم برابر حقوق عادی می باشد.
سن استاندارد بازنشستگی در کانادا 65 سال می باشد ؛ البته افراد می توانند زودتر از این سن یعنی در سن 60 سالگی و یا دیرتر از این سن ، یعنی در 70 سالگی خود را بازنشسته کنند ؛ افرادی که در سن 60 سالگی بازنشسته می شوند ، از حداقل حقوق بازنشستگی و افرادی که در سن 70 سالگی بازنشسته می شوند ، از حداکثر حقوق بازنشستگی برخوردار می شوند.

کسب رضایت ۹۰٪ مشتریان افتخار ماست

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم

مهاجران در کشورکانادا با فرصت های شغلی فراوانی روبرو می شوند ؛ البته برای یافتن کار در کانادا باید دارای روزمه کاری خوب و موفق ، مدارک تحصیلی و توصیه نامه باشید ؛ سعی کنید تا یک توصیه نامه قوی تهیه کنید ؛ علاوه بر آن ، مهارت های زبانی خود را برای مصاحبه تقویت کنید ؛ سپس در سایت ها و موسسات کاریابی کانادا به دنبال کار مطابق با رشته تحصیلی خود بگردید.
هر ساله اتحادیه ها و اصناف اداری مختلفی در سایت ها و موسسات کاریابی کانادا ، آگهی های استخدام خود را منتشر می کنند و شما می توانید شغل مدنظر خود را در بین آنها جستجو کنید ؛ سایت های کاریابی مشاغل را برحسب نوع شغل ، محل کار ، بخش و … طبقه بندی می کنند و شما می توانید با موقعیت های شغلی موجود بیشتر آشنا شوید.
همچنین برای یافتن شغل در کانادا میتوانید از رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک و لینکدین استفاده کنید ؛ این رسانه ها پر از آگهی های استخدامی می باشند و شما می توانید با داشتن یک پروفایل قوی و ارتباط با کارفرمایان کانادایی شانس خود را امتحان کنید ؛ به علاوه شما می توانید با استفاده از Google Meet با افرادی که در حرفه شما کار می کنند ، آشنا شوید ؛ یکی دیگر از راه های مهاجرت به این کشور ، ثبت شرکت در کانادا می باشد ؛ با ثبت شرکت شما به عنوان یک مدیر شرکت مشغول به کار در کانادا می شوید.
موسسات کاریابی معتبر در کانادا
برای یافتن کار در کانادا می توانید با اخذ ویزای توریستی به صورت حضوری به موسسات کاریابی ، شرکت ها یا ادارات مختلف در کانادا سر زده و بطور مستقیم با کارفرمای خود گفتگو کنید ؛ البته این کار به دلیل مسافت زیاد و هزینه های بالا خیلی توصیه نمی شود ؛ بنابراین بهتر است قبل از رفتن به کانادا در سایت های کاریابی معتبر ، شغل خود را جستجو کنید.
پس از یافتن کار در سایت های کاریابی ، باید رزومه کاری خود را به همراه توصیه نامه یا cover letter جهت درخواست کار ارسال کرده و منتظر دریافت پاسخ بمانید ؛ اگر شما واجد شرایط شغل مورد نظر باشید و کارفرما شما را تایید کند ، می توانید مجوز کار در این کشور را دریافت کنید ؛ در ادامه به توصیف مختصر چند سایت معتبر کاریابی در کانادا می پردازیم.
Job bank
یکی از سایت های رسمی لیست مشاغل کانادا ، سایت بانک مشاغل کانادا می باشد که آگهی های استخدام را بصورت روزانه معرفی می کند ؛ این سایت اطلاعات دقیقی در زمینه بازار کار ، مشاغل مورد نیاز ، مدرک تحصیلی مورد نیاز ، میزان حقوق هر شغل و … در اختیار شما قرار می دهد ؛ این وب سایت به منظور توسعه اشتغال ملی کانادا ایجاد شده و بسیاری از مشاغل موجود در حوزه خدمات شهری و عمومی کانادا هستند.
Immigrant serving organization
این سایت برای ارائه خدمات به مهاجرین و بالا بردن اطلاعات آنها طراحی شده است ؛ پس اگر در زمینه نحوه کاریابی و چگونگی نوشتن رزومه کاری ، مشکل دارید ؛ حتما به این سایت سر بزنید و آموزش های لازم در زمینه رزومه نویسی و نحوه کاریابی در کانادا را نظاره کنید.
Google for job
اگر بار اولی است که می خواهید به دنبال کار در کانادا بگردید ، بهتر است از این سایت استفاده کنید ؛ زیرا کاربرد آن مانند گوگل بسیارآسان است ؛ شما می‌توانید شغل یا شرکت موردنظر خود را جستجو کنید تا لیستی از مشاغل مرتبط را در اختیارتان قرار دهد ؛ پس از آن می توانید با کلیک روی هر یک از گزینه ها به سایت اصلی کاریابی وارد شوید.
CareerBuilder
یکی از معروفترین سایت‌های کاریابی در کانادا ، وب سایت کریر بیلدر می باشد ؛ کریر بیلدر یک سایت بین المللی است که علاوه بر فرصت های شغلی در کانادا ، آگهی های استخدامی کشورهای دیگر را نیز در اختیارتان قرار می دهد ؛ این سایت به عنوان بزرگترین پلتفرم کاریابی آنلاین محسوب می شود ؛ تمامی آگهی‌های استخدامی کشور کانادا در این سایت جمع آوری شده و شما براحتی می توانید شغل مورد نظر خود را جستجو کنید.
سایت های مهم دیگری مانند monster ، workopolis ، hotjobs نیز وجود دارند که می توانید برای جستجوی کار در کانادا از آنها استفاده کنید ؛ علاوه بر سایت های عمومی اشتغال یابی ، سایت های دیگری نیز وجود دارند که مختص یک ایالت یا شهر خاص می باشند و تنها شغل های مورد نیاز همان استان یا ایالت را در خود جای داده اند ؛ از این سایت ها می توان به Jobillico مخصوص استان کبک و Eluta مخصوص مشاغل مورد نیاز تورنتو اشاره نمود.

 بیشتر بخوانید : تحصیل در کانادا

کار پیدا کردن ایرانیان در کانادا

کار پیدا کردن ایرانیان در کانادا​

ایرانیان زیادی آرزوی زندگی یا سرمایه گذاری در کانادا را دارند ؛ برای مهاجرت به این کشور باید از طریق یکی از روشهای قانونی اقدام کنید ؛ یکی از این راه ها ، مهاجرت کاری می باشد ؛ ایرانیان برای دریافت مجوز کار در کانادا باید حتما یک دعوت نامه کاری از کارفرمای کانادایی داشته باشند.
برای دریافت جاب آفر باید ویژگی های خاصی داشته باشید تا مورد تایید کارفرما قرار گیرید ؛ به علاوه ، امتیاز شما در سیستم امتیاز دهی اسکیل ورکر ، نسبت به رقبای تان بالاتر است ؛ این سیستم بر اساس سن ، سطح تحصیلات ، تجربه کاری ، میزان سازگاری با شرایط جدید ، مهارت یا تخصص کافی برای کار مورد نظر ، تسلط به زبان انگلیسی ، پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی و … امتیاز بندی شده است و شما باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را بدست آورید.
سعی کنید برای یافتن کار از همان ابتدا توقع بالایی نداشته باشید و از کارهای کوچک شروع کنید ؛ برخی از نمایشگاه ها یا شرکت های بین المللی وجود دارند که از بین مهاجران داوطلب می پذیرند و شما می توانید مدتی بدون دستمزد برای آنها کار کنید و شانس خود را برای یافتن کار بالا ببرید ؛ همچنین برای کاریابی در کانادا می توانید با وکلای مجرب و کاربلد آی مهاجر ، در این زمینه مشورت کنید تا در روند یافتن کار به شما کمک کرده و پروسه اخذ ویزای کاری شما را تسریع بخشند.

حقوق کارگر ساده در کانادا

حقوق کارگر ساده در کانادا​

کانادا با بازار کار مطلوبی که دارد ، کشوری ایده آل و مدرن برای تمامی اصناف و مشاغل می باشد ؛ طبق قانون کار در کانادا ، حقوق کارگران ساده باید توسط کارفرمایان کانادایی رعایت شود وکارگران باید در محیطی ایمن و مناسب کار کنند ؛ برای اطمینان از این موضوع ، کارگران باید قبل از شروع کار با کارفرمای خود گفتگو کرده و بدانند که او چه انتظاری از آنها دارد ؛ اکثر کارگران ساده تحت حمایت قانون استانی و برخی دیگر تحت حمایت قانون فدرال هستند.
ساعات کاری کارگران ساده معمولا ۴۰ ساعت در هفته است ؛ البته این مدت زمان ممکن است طبق توافقی که بین کارفرما و کارگر بسته می شود ، کمتر یا بیشتر باشد ؛ اگر ساعات کاری بیشتر باشد ، کارفرما موظف است طبق قانون ، حقوق اضافه کاری کارگر را پرداخت کند.
حداقل دستمزد کارگران بر اساس میزان تحصیلات ، سابقه کاری ، نوع کار ، سن ، شهر یا استان محل کار ، بسیار متفاوت است ؛ اما بطور کلی متوسط حقوق کارگران در سال 2022 ، به ازای هر ساعت حدود 15 دلار می باشد که بصورت سالانه حدود 29.250 دلار می شود.
البته با توجه به فاکتورهای تاثیر گذار بر میزان حقوق ، متوسط حقوق کارگران ممکن است بالاتر یا کمتر از این میزان باشد ؛ به عنوان مثال متوسط حقوق سالیانه کارگران تازه کار حدود 26.360 دلار است ، در حالیکه میانگین حقوق سالانه کارگران باتجربه حدود 35.100 دلار می باشد.
قوانین و استانداردهای حقوق کارگران
کارفرما طبق قانون کار در کانادا باید حداقل استانداردهای لازم را برای استخدام کارگر رعایت کند ؛ این حقوق مربوط به محیط کاری مناسب و ایمن ، رفتار مناسب ، پرداخت حداقل حقوق ، ساعات کاری استاندارد ، اضافه کاری ، تعطیلات با حقوق ، مرخصی بارداری یا پزشکی ، استراحت در زمان صرف غذا یا نوشیدنی و… می باشد ؛ البته این قوانین ممکن است در هر استان کمی فرق کند.

وبینار های آموزشی برگزار شده پاسخی برای تمام مشکلات مهاجرتی شما

وبینار تحصیل بدون مدرک زبان

اسپانیا

وبینار ویزای بازنشستگی با تمکن مالی

اسپانیا

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

اسپانیا

کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی

کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی یکی از فاکتورهای امتیازبندی در اکثر کشورهای پیشرفته می باشد و افرادی که از سطح تحصیلات بالاتری برخوردارند ، دارای شانس بیشتر و فرصت های شغلی ایده آل تری هستند ، اما کشور کانادا دارای موقعیت های کاری فراوانی است ؛ بنابراین حتی افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند نیز نباید نا امید باشند.
متقاضیان کار در کانادا ، بدون مدرک تحصیلی نیز می توانند با داشتن فاکتورهای دیگری مانند سن مناسب ، تجربه کاری ، سطح زبان خوب و … از حداقل امتیاز برخوردار شوند و درآمد نسبتا خوبی داشته باشند ؛ برخی از مشاغل کانادا ، نیازی به تحصیلات عالیه ندارند ؛ این مشاغل به عنوان سطح مهارت C طبقه بندی می شوند ؛ حتی برخی از مشاغل در سطح مهارت B نیز نیازی به داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی ندارند ؛ البته شما باید دارای مهارت و تجربه کاری مناسب باشید.
برخی از مشاغلی که نیازی به مدرک تحصیلی ندارند و متقاضیان در صورت دستیابی به این کارها از درآمد خوبی برخوردار خواهند شد ، عبارتند از : راننده کامیون ، آشپز ، مشاور املاک ، لوله کش ، آتش نشان ، کنترلمن برج مراقبت فرودگاه ، منشی ، اپراتور ، طراح و برنامه نویس شبکه و… ؛ از شروط استخدام در این مشاغل داشتن مدرک دیپلم و سطح زبان مناسب می باشد ؛ همچنین افراد برای دستیابی به این مشاغل باید یک دوره کارآموزی بگذرانند.

اجازه کار برای پناهنده ها در کانادا

اجازه کار برای پناهنده ها در کانادا

یکی از اشتباهات بزرگی که متقاضیان مهاجرت به کشورهای مختلف مرتکب می شوند ، انتخاب روش غیرقانونی پناهندگی می باشد ؛ پناهندگان در هیچ کدام از کشورها دارای شان و منزلت خوبی نیستند و معمولا از حق و حقوق خود بی بهره اند ؛ در مورد کشور کانادا نیز این گونه می باشد.
پناهندگان در کانادا اجازه کار ندارند ، مگر اینکه از اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا ، مجوز کار دریافت کنند ؛ برای دریافت این مجوز پناهندگان باید درخواست کاری خود را تکمیل کرده و به اداره مهاجرت و پناهندگی یا همان IRCC ارائه دهند ؛ اگر IRCC با درخواست آنها موافقت کند ، پناهندگان می توانند برای شماره بیمه اجتماعی یا SIN درخواست دهند ؛ پس از دریافت SIN ، پناهنده اجازه کار به طور قانونی در کشور کانادا را دارد ؛ مجوز کار تنها به پناهندگانی داده می شود که نمی توانند از پس هزینه های زندگی خود برآیند.
حتی پناهندگانی که مجوز کار در کانادا را کسب می کنند ، برای یافتن کار با مشکلات عدیدی روبرو هستند ، زیرا کارفرمایان معمولا ترجیح می دهند ، نیروی خارجی مورد نیاز خود را از مهاجرانی انتخاب کنند که بصورت قانونی به کانادا مهاجرت کرده اند ؛ همچنین پناهندگان در صورت تمایل به تحصیل در کانادا با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد ؛ به دلیل ریسک های فراوانی که در این راه وجود دارد ، موسسه آی مهاجر به هیچ عنوان آن را توصیه نمی کند.

تاییدیه LMIA کانادا چیست؟

تاییدیه LMIA کانادا چیست؟

LMIA مخفف عبارت Labour Market Impact Assessment می باشد ؛ در بیشتر موارد کارفرمایان کانادایی برای تایید پیشنهاد شغلی خود به متقاضیان خارجی باید از سوی دولت فدرال کانادا ، تاییدیه LMIAدریافت کنند ؛ LMIA در واقع نامه ای رسمی و موثق است که کارفرمایان کانادایی باید برای اجازه کار نیروی خارجی خود از سازمان کار و امور توسعه اجتماعی کانادا ، آن را کسب نمایند ؛ LMIA برای مدت زمان مشخصی صادر می‌ شود ؛ بنابراین فرد خارجی تنها اجازه کار در همان زمان را دارد.
سازمان کار و امور توسعه کانادا در صورتی این تاییدیه را در اختیار کارفرمای کانادایی قرار می دهد که اثبات شود ، نیروی کار خارجی برای سیستم اقتصادی کانادا مشکلی ایجاد نکرده و اثری خنثی یا مثبت دارد ؛ اما اگر استخدام فرد خارجی سبب از دست دادن فرصت شغلی برای یک شهروند کانادایی شود ، این سازمان با درخواست کارفرما موافقت نخواهد کرد و پیشنهادش را رد می کند.
کدام پیشنهادات شغلی نیازی به تاییدیه LMIA کانادا ندارند ؟
در برخی مواقع کارفرما نیازی به نامه LMIA برای پیشنهاد کاری به کارگر خارجی ندارد ؛ به عنوان مثال ، اگر کارگر خارجی به مدت حداقل یک سال به صورت نیمه وقت برای کارفرمای کانادایی خود کار کرده باشد ، نیازی به اخذ این تاییدیه ندارد ؛ همچنین مشاغلی که ویزای اسکیل ورکر را اخذ کرده اند ، به این نامه احتیاجی ندارند ؛ به علاوه اگرکارفرما ثابت کند که کارگر خارجی از نظر اجتماعی ، اقتصادی یا فرهنگی برای کانادا اثر مثبت دارد ، دیگر نیازی به گرفتن LMIA ندارد.
مشاغلی که در گروه صنفی متخصصان ، بازرگانان و سرمایه گذاران قرار دارند ، مشاغلی که روی منافع ملی کانادا تاثیر مثبت می گذارند ، مهندسان مستقل ، کارگران فنی ، هنرمندان ، مجریان ، کارگران شاغل در موسسات تلفن همراه ، پزشکان و کادر درمان و چندین شغل دیگر نیازی به اخذ این تاییدیه ندارند ؛ معافیت مشاغل توسط توافق نامه بین المللی ، توافق نامه استانی فدرال ، توافق نامه سرمایه گذاران کانادایی تعیین می گردد ؛ البته مشاغلی که نیازی به تاییدیه LMIA ندارند ، باید برای کار در کانادا ، مجوز کار دریافت کنند.

بیشتر بخوانید : کار در کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

ایرانیان برای اخذ ویزای کاری کانادا باید به دفتر کارگزاری VFSGlobal در یکی از کشورهای ترکیه ، گرجستان ، ارمنستان ، آذربایجان و… مراجعه کنند ؛ زیرا کانادا در ایران سفارت ندارد ؛ روزهای کاری سفارت خانه از یکشنبه تا پنج شنبه و از ساعت 5/8 تا 5/16 می باشد ؛ برای گرفتن وقت از سفارت کانادا باید مدارکی مانند عکس پاسپورتی و نامه انگشت نگاری را ارائه دهید ؛ مدت زمان جوابگویی به درخواست اخذ ویزا حدود ۹ هفته پس از انگشت نگاری می باشد.
برای درخواست ویزای کاری کانادا باید مدارکی مانند جاب آفر ، تاییدیه LMIA ، تمکن مالی داشته باشید ، تمکن مالی شما باید آنقدر باشد که توانایی پرداخت‌ هزینه های اقامت و زندگی در کانادا را بدون دریافت حقوق در طول یکسال اول داشته باشید ؛ برای درخواست ویزای کاری کانادا باید ۱۵۵ دلار بابت بررسی مدارک و ۸۵ دلار برای انگشت نگاری پرداخت کنید.
در برخی موارد متقاضیان با ریجکت ویزای کار کانادا مواجه می شوند ؛ از رایج ترین دلایل ریجکت ویزای کاری می توان به عدم اعتماد افسران به بازگشت متقاضیان ، عدم توانایی در پرداخت هزینه های زندگی در طول یک سال ، ارائه مدارک و جاب آفر غیر واقعی ، تاریخ سفر ناناسب اشاره نمود ؛ اگر درخواست شما ریجکت شود ، فقط وکیل مهاجرت شما می تواند اقدام کند ؛ وکلای آی مهاجر در رفع ریجکتی ویزاهای مختلف تخصص کافی دارند ؛ همچنین برای گرفتن وقت از سفارت می توانید از آی مهاجر کمک بگیرید.
روش گرفتن وقت از سفارت کانادا
برای گرفتن وقت از سفارت کانادا باید از طریق آنلاین به وب سایت رسمی VFS Global اقدام کنید ؛ برای این کار باید ابتدا یک حساب کاربری در وب‌سایت VFS Global ایجاد کنید و سپس از طریق لینکی که به ایمیل تان ارسال می‌شود ، حساب کاربری اختصاصی خود را فعال نمایید.
پس از آن ، دفتر VAC مدنظر خود را در کشور مورد نظرتان انتخاب کرده و از بالای صفحه وارد منوی BIOMETRIC ENROLMENT شوید ؛ در مرحله بعد باید اسکرول کرده و روی لینک Schedule an Appointment بزنید تا وارد صفحه حساب کاربری شوید ؛ بر روی لینک New User کلیک نموده و اطلاعات لازم را وارد نمایید ؛ در اخر روی دکمه Continue بزنید.
اگر مراحل بالا را درست انجام داده باشید ، ایمیلی در جهت لینک فعال‌سازی حساب کاربری برایتان ارسال می گردد ؛ روی لینک داده شده بزنید تا وارد صفحه VFS کشور موردنظر خود شوید ؛ در این صفحه اطلاعاتی که از شما خواسته شده را پر کنید تا وقت های خالی سفارت را مشاهده کرده و وقت سفارت خود را انتخاب کنید ؛ در نهایت برای تایید روی دکمه Confirm بزنید.
مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در کانادا
مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کاری کانادا باید به زبان انگلیسی ترجمه شود ؛ لیست مدارک لازم برای ویزای کاری کانادا به شرح زیر است :
1- دعوتنامه کاری معتبر از یک کارفرما یا یک شرکت کانادایی
2- تائیدیه LMIA
3- گواهی سلامت جسمی و روحی (همراه با تائیدیه امور خارجه و دادگستری)
4- گواهی عدم سوء پیشینه (همراه با تائیدیه امور خارجه و دادگستری)
5- تکمیل شده فرم اطلاعات شخصی
6- گواهی تمکن مالی و گردش حساب بانکی
7- اصل کلیه اسناد ملکی همراه با ترجمه آن
8- اثبات تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی با ارائه مدرک (با توجه به زبان استانی که می‌خواهید در آن کار کنید)
9- ارائه پاسپورت فعلی به همراه تمامی پاسپورت های قبلی
10- ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار همراه با سابقه بیمه تامین اجتماعی
در این مقاله در مورد کار در کانادا گفتگو شد ؛ وکلای باسابقه ما در آی مهاجر با داشتن صدها پرونده موفق در زمینه مهاجرت بصورت حضوری در خدمت هموطنان عزیز در دو شعبه تهران و شیراز می باشند ؛ همچنین وکلای ما پاسخ گوی تمامی سوالات و ابهامات شما عزیزان از سرتاسر کشور عزیزمان ایران هستند.

 

انواع روش های مهاجرت به آلمان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا​

کانادا

تحصیل در کانادا

کانادا

مهاجرت به کانادا

کانادا