تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا​

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا روشی عالی برای رهایی از کنکور سخت پزشکی در ایران است ، با تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا می توانید به شغلی که همیشه آرزویش را داشتید برسید و به راحتی به تحصیل در کانادا مشغول شوید ؛ در این راه مشاورین آی مهاجر از اولین مراحل تا انتهای مهاجرت به کشور کانادا همراه شما عزیزان خواهند بود.
کانادا یکی از زیباترین ملت های روی زمین است ، مردم کانادا بسیار دوستانه هستند و فرهنگ های جدید را می پذیرند ، این کشور خدمات اجتماعی ، مراقبت های بهداشتی و سیستم های آموزشی عالی را به شهروندان ارائه می دهد و از یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را دارد.
دانشجویان بین المللی اغلب به دلیل اعضای هیئت علمی مشهور بین المللی ، امکانات و زیرساخت های تحقیقاتی در سطح جهانی ، بودجه عالی در سطح فارغ التحصیلان و کیفیت بالای برنامه تحصیلات تکمیلی ، تحصیل پزشکی و داندنپزشکی در کانادا را انتخاب می کنند.

تقریباً 20٪ از دانشجویان تحصیلات تکمیلی از خارج از کانادا هستند که نماینده کشورهای سراسر جهان هستند ، کانادا جامعه متنوعی دارد و فرصت‌های زیادی برای ترکیب شدن در فعالیت‌های مختلف ، از جمله عضویت در کلوپ‌ها و پروژه‌های دانشگاه ، داوطلب شدن با جامعه بین‌المللی و شرکت در رویدادهای فصلی را برای شما ایجاد می کند.
با تحصیل در دانشگاه های کانادا می توانید لیسانس علوم سلامت و یا health science بگیرید و به راحتی در هر جای دنیا مشغول به کار شوید.

دوره های پیش پزشکی در کانادا

دوره های پیش پزشکی در کانادا

جالب است بدانید که دوره ای به عنوان پریمدیکال در کانادا وجود ندارد و باید حتما ابتدا در رشته های مختلف و مرتبط به پزشکی مانند زیست ، پرستاری و … تحصیل کنید و مدرک لیسانس را کسب کنید و سپس می توانید در آزمون های مختلف برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا اقدام کنید.
هر چند برنامه تسریع پیش پزشکی ، یکی از محبوب ترین برنامه ها در میان دانش آموزان دبیرستانی کانادایی ، به فارغ التحصیلان دبیرستانی واجد شرایط این فرصت را می دهد تا پیش نیازهای دانشکده پزشکی را در دو سال تکمیل کنند.
به فارغ التحصیلان واجد شرایط مدرک دو ساله کاردانی در علوم بهداشتی AICASA وضعیت ترجیحی پذیرش در کالج پزشکی دانشگاه آمریکایی آنتیگوا داده می شود.
دانش آموزان 90 ساعت اعتبار از برنامه Pre-Med را در یک سال کامل می کنند ، که پیش نیازهای لازم برای واجد شرایط بودن و واجد شرایط بودن برای پذیرش در چندین برنامه MD را فراهم می کند ، برنامه درسی دوره های پیش پزشکی و برنامه کلی دیپلم توسط بسیاری از دانشکده های پزشکی که دانش آموزان می خواهند به آنجا بروند پذیرفته می شود.
این برنامه برای همه نیست ، برای افرادی طراحی شده است که انگیزه بالایی برای تبدیل شدن به پزشک و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا دارند ، این فشرده و جامع است ، این مدرک برای دانش‌آموزان پایه‌های پیش‌پزشکی محکمی فراهم می‌کند ، بنابراین وقتی به دانشکده پزشکی می‌رسند، آماده موفقیت هستند.

کسب رضایت ۹۰٪ مشتریان افتخار ماست

آزمون ورودی رشته های پزشکی کانادا

آزمون ورودی رشته های پزشکی کانادا

MCAT یک آزمون استاندارد و چند گزینه ای است که برای ارزیابی مهارت های حل مسئله ، تفکر انتقادی و نوشتن ، علاوه بر دانش آزمون شونده از مفاهیم علمی و اصول پیش نیاز مطالعه پزشکی طراحی شده است.
این آزمون از چهار بخش آزمون تشکیل شده است: بخش‌های استدلال کلامی ، علوم فیزیکی و علوم زیستی شامل سؤالات چند گزینه‌ای هستند و امتیازات از حداقل 1 تا حداکثر 15 برای هر بخش متغیر است ؛ بخش Writing Sample شامل دو مقاله است و نمره کل از J کم تا T بالا متغیر است.
آزمون کامپیوتری در مراکز آزمون مستقر در کانادا ، ایالات متحده و خارج از کشور انجام می شود ، طول کل روز آزمون تقریباً چهار ساعت و نیم است. هزینه آزمون معمولی 270 دلار از بودجه ایالات متحده برای تاریخ های آزمون 2013 بود.
دانشجویان بین المللی پزشکی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا را دارند باید به خاطر داشته باشند که همه دانشکده های پزشکی درخواست های دانشجویان خارجی را نمی پذیرند ، برعکس ، برخی از دانشکده‌های پزشکی قراردادهایی با دولت‌ها یا مؤسسات خارجی برای پذیرش درخواست‌ها برای موقعیت‌های فوق‌العاده دارن ،. شرایط پذیرش ممکن است مستلزم این باشد که کل هزینه تحصیل پزشکی به دانشکده پزشکی پرداخت شود ، دانشجو برای آموزش پس از MD (رزیدنتی) در کانادا درخواست نخواهد داد و این فارغ التحصیلان برای طبابت به کشورهای مبدأ خود باز خواهند گشت.

 بیشتر بخوانید : تحصیل در کانادا

شرایط پزشکی در کانادا

شرایط پزشکی در کانادا​

رقابت برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا بسیار شدید است ، بنابراین مهم است که متقاضیان اطمینان حاصل کنند که شرایط ورود هر دانشکده پزشکی را که برای آن درخواست می کنند ، به طور کامل برآورده می کنند.
مدرک دبیرستان متقاضی و در نهایت نوع مدرک لیسانس پیش پزشکی و مؤسسه تحصیلی نباید مانع از درخواست برای هیچ دانشکده پزشکی شود ، مشروط بر اینکه تمام پیش نیازهای تحصیلی یک دانشگاه مشخص باشد ، نه تنها متقاضیان باید برای برآوردن تمام پیش نیازهای تحصیلی برنامه ریزی کنند ، بلکه رعایت تمام تاریخ های مهلت نیز مهم است ، به طور کلی ، یک درخواست یا مستندات در صورت دریافت پس از مهلت مقرر نادیده گرفته می شود ، پرونده های ناقص درخواست ارزیابی و رد می شوند.
دوره پزشکی در کانادا 3 تا 5 سال بسته به دانشگاه و سابقه هر دانشجو می باشد ، برای برنامه تحصیلی 5 ساله پزشکی در کانادا ، سال اول سال مقدماتی است و برای آن دسته از دانشجویان بدون مدرک لیسانس در علوم مناسب طراحی شده است ، برای شرکت در برنامه 4 ساله پزشکی ، دانشجو باید دارای مدرک لیسانس در زیست شناسی یا سایر رشته های مناسب باشد.
تحصیل پزشکی در کانادا در یکی از رقابتی ترین دانشگاه های جهان است و تنها 15 درصد از دانش آموزان کانادایی پیش از دوره پزشکی در دانشکده پزشکی در کانادا پذیرش می شوند ، اکثر دانشکده های پزشکی به آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT ) نیاز دارند.

شرایط دندانپزشکی در کانادا

شرایط دندانپزشکی در کانادا

در کانادا ، 9 مدرسه آموزش دندانپزشکی را ارائه می دهند (7 مدرسه انگلیسی و 2 مدرسه فرانسوی). بسیاری از مدارس دیگر برنامه های پیش از دندانپزشکی را برای انتقال نهایی یا ورود مستقیم به دانشکده دندانپزشکی ارائه می دهند.
به طور کلی هنگام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا ، دانشجویان باید 1-3 سال از یک برنامه کارشناسی را گذرانده باشند (یا در واقع آن را به پایان رسانده باشند) تا بتوانند در برنامه DMD بالینی (دکتر پزشکی دندان) یا DDS (دکتر جراحی دندان) در دندانپزشکی پذیرش بگیرند ؛ هرچه میانگین تحصیلی بالاتر باشد بهتر است: بیشتر مدارس حداقل به میانگین B نیاز دارند و حداقل A- را ترجیح می دهند.
دانش آموزان باید دوره های زیست شناسی ، شیمی آلی و فیزیک را گذرانده باشند ؛ دوره های فیزیولوژی ، بیوشیمی ، سلولی و زیست شناسی مولکولی توصیه می شود ، برخی از مدارس نیاز به کتبی آزمون استعداد دندانپزشکی (DAT) دارند ؛ با توجه به محدودیت فضا در هر سال ، معمولاً 3 معرفی نامه و مصاحبه لازم است.
برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در رشته دندانپزشکی ، دانشجویان باید دارای مدرک DDS یا DMD یا مدرک کارشناسی در رشته هایی مانند آناتومی ، فیزیولوژی یا بیوشیمی با حداقل میانگین B+ باشند ، برای پذیرش در دوره دکتری دندانپزشکی ، دانشجویان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد دندانپزشکی با حداقل معدل B+ باشند ، در برخی موارد ممکن است استثنایی ایجاد شود.

وبینار های آموزشی برگزار شده پاسخی برای تمام مشکلات مهاجرتی شما

وبینار تحصیل بدون مدرک زبان

کانادا

وبینار ویزای بازنشستگی با تمکن مالی

کانادا

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

کانادا

مدرک زبان رشته های پزشکی در کانادا

مدرک زبان رشته های پزشکی در کانادا

همانطور که می دانید زبان رسمی در کشور کانادا فرانسه و انگلیسی است پس در دانشگاه های این کشور زبان فرانسه و انگلیسی تدریس می شود ، برای دانشجویان بین الممللی خواهان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا تسلط به زبان انگلیسی یکی از مهم ترنی موارد محسوب می شود.
اما این تلسط به تنهایی کافی نیست و هنگام ارائه درخواست به دانشگاه های کانادا باید مدرک معتبر زبان داشته باشید ، در ادامه به بررسی این مدرک ها و نمره لازم جهت قبولی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا می پردازیم پس حتما با کارشناسان آی مهاجر همراه باشید.
اولین و مهمترین شرط برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا ، تسلط به زبان انگلیسی است ، برای همگام شدن با مطالعات و تکالیف دانشگاه های پزشکی در کانادا ، درک زبان انگلیسی الزامی است ، ویزای SDS برای آیلتس در کانادا به طور کلی 6. 5 و در هر ماژول 6 است ، با این حال ، دانشگاه های پزشکی در کانادا دارای الزامات زبان انگلیسی نسبتاً بالاتری هستند.
نمره خوب در آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس ، تافل و … اگر در مقطع کارشناسی هستید ، حداقل نمره 6.5 در آیلتس و 80 برای تافل لازم است و اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید ، به 7 در آیلتس و 90 نیاز دارید.

 بیشتر بخوانید : مهاجرت به کانادا

مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در کانادا

مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در کانادا

پس از انتخاب رشته برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا و انتخاب دانشگاه ها در فهرست نهایی ، مرحله بعدی درخواست پذیرش است ، اما قبل از آن ، باید اسناد خاصی را جمع آوری کنید که به شما در تسهیل روند کمک می کند.
برگه ها و ریز نمرات : شما باید سوابق تحصیلی خود را از کلاس 10 تا بالاترین سطح تحصیلی داشته باشید.
نتیجه آزمون مهارت زبان انگلیسی : به عنوان یک شهروند هندی، ارائه مدرک دال بر تسلط به زبان انگلیسی بسیار مهم است ، می توانید در یکی از آزمون های زیر شرکت کنید و نتایج را برای استفاده بیشتر نگه دارید:
• آیلتس
• C1 پیشرفته
• تافل
اگر برای یک برنامه آموزش زبان فرانسه درخواست می دهید ، باید آزمون های مهارت زبان فرانسه مانند TCFT ، TEF، DELF و DALF را ارسال کنید.
رزومه به روز شده: شما باید یک رزومه به روز داشته باشید که شامل تمام سوابق تحصیلی ، تجربه حرفه ای ، مهارت ها ، اهداف و غیره باشد.
اثبات وجوه: بر اساس این، شما باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد بودجه کافی برای پوشش سال اول تحصیلات تکمیلی خود در کانادا دارید. این شامل، اما نه محدود به شهریه، هزینه های زندگی، کتاب، سفر و غیره است
ارزیابی مدارک تحصیلی: این به عنوان مدرکی است که مدرک / دیپلم / گواهینامه خارجی شما معتبر و برابر با مدرک کانادایی است.
مدارک خاص دوره مورد نیاز برای تحصیل در کشور کانادا
اکنون که از الزامات عمومی برای درخواست پذیرش در دانشگاه آگاه هستید ، باید بدانید که مدارک خاصی وجود دارد که به نوع رشته شما بستگی دارد.
برای لیسانس
• گواهی / دیپلم دبیرستان
• بیانیه هدف: بستگی به دانشگاهی دارد که درخواست می دهید
• توصیه نامه از اساتید
• نمرات SAT، در صورت نیاز
برای کارشناسی ارشد یا دکتری
• گواهی فارغ التحصیلی
• امتیاز GRE – عمومی یا موضوعی، بسته به دوره شما
• بیانیه هدف – به دوره تحصیلی شما و دانشگاهی که درخواست می کنید بستگی دارد
• 2 توصیه نامه دانشگاهی

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی کانادا

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی کانادا

هنگام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا انتخاب دانشگاهی معتبر و ارازن قیمت کاری عاقلانه به نظر می رسد اما هزینه تحصیل دانشگاه تنها هزینه ای نیست که باید پرداخت کنید و هزینه های دیگری نیز وجود دارند ؛ در بین تمام برنامه های دانشگاهی ، برنامه های دندانپزشکی از این نظر منحصر به فرد است که علاوه بر شهریه ، باید ابزار ، کتاب و لوازم اجباری گران قیمت را مستقیماً از دانشگاه خریداری کنید ، این هزینه‌های اضافی ، مدرک دندانپزشکی را به گران‌ترین مدرک دانشگاهی تبدیل می‌کند و باید به عنوان «شهریه» در نظر گرفته شود ، زیرا بخشی از هزینه‌هایی است که به دانشگاه پرداخت می‌شود ، بنابراین در تجزیه و تحلیل خود در زیر این هزینه‌ها را لحاظ کرده‌ایم.
هزینه دانشکده های دندانپزشکی در کانادا عامل مهمی در تصمیم گیری در مورد تحصیل در کدام دانشکده دندانپزشکی است.
در حالی که شهریه دانشکده پزشکی به اندازه ایالات متحده گران نیست ، هر دانشکده پزشکی کانادایی که برای شرکت در آن انتخاب می کنید ؛ هنوز قیمت بالایی دارد ، با این حال ، هزینه اغلب ارزش آن را دارد ، زیرا غرامت دریافت شده توسط کسانی که در رشته پزشکی و علوم بهداشتی تحصیل می کنند ، پس از شروع به کار در کانادا بسیار زیاد است.
طبق آمار متوسط هزینه تحصیل برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم تقریباً 17000 دلار در سال است ، هزینه در انتاریو بالاترین قیمت است و میانگین استانی آنها کمی بیش از 27000 دلار در سال است.
هزینه سالانه دانشکده پزشکی کانادا
1. دانشکده پزشکی دانشگاه اتاوا 28500 دلار
2. دانشکده پزشکی دانشگاه کوئینز 27473 دلار
3. دانشکده پزشکی Michael G. DeGroote در دانشگاه مک مستر 26126 دلار
4. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی Schulich در دانشگاه غربی 25,456 دلار
5. دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو 24835 دلار
6. دانشکده پزشکی انتاریو شمالی 24173 دلار
7. دانشکده پزشکی دانشگاه دالهوسی 23000 دلار
8. دانشکده پزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا 21006 دلار
9. کالج پزشکی دانشگاه ساسکاچوان 18945 دلار
10. دانشکده پزشکی کامین، دانشگاه کلگری 16063 دلار
11. دانشکده پزشکی دانشگاه مموریال 13260 دلار
12. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه آلبرتا 12887 دلار
13. کالج پزشکی ماکس رادی دانشگاه مانیتوبا 10000 دلار
14. دانشکده پزشکی دانشگاه مک گیل 8036 دلار / 19720 دلار*
15. دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه شربروک 4767 دلار / 12285 دلار*
16. دانشکده پزشکی دانشگاه لاوال 4070 دلار / 12550 دلار*
17. دانشکده پزشکی دانشگاه مونترال 3601 دلار / 11193 دلار
آنچه بلافاصله مشخص است این است که برخی از ارزان‌ترین دانشکده‌های پزشکی در استان کبک واقع شده‌اند ، اما همچنین اگر واقعاً در آنجا زندگی نکنید ، قیمت‌ها به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.
آنچه نیز واضح است این است که مهم نیست که چه به دانشکده‌های پزشکی انتاریو ، چه در کبک یا هر جای دیگری در کانادا علاقه‌مند باشید ، قیمت‌ها در مقایسه با دانشکده‌های پزشکی آمریکا کاملاً مقرون به صرفه است ، گران ترین دانشکده پزشکی در کانادا در مقایسه با شهریه سالانه حتی متوسط ترین دانشکده های ایالات متحده کم رنگ می شود.

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی کانادا

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی کانادا

با فارغ التحصیلی تقریباً بخش بزرگی از حدود 1,000,000 دانشجوی بین المللی ، کانادا شناخته شده است که آموزش عالی را با هزینه آموزشی معقول با مدارک معتبر جهانی ارائه می دهد ، به عنوان یک کشور شناخته شده برای تحصیل در خارج از کشور در میان دانشجویان بین المللی متمایز است.
اگر به پزشکی علاقه مند هستید ، کانادا شاید مقصد ایده آلی برای تحصیل در خارج از کشور باشد.
MBBS ( پزشکی ) در کانادا برای دانشجویان بین المللی دارای مزایا و ضروریات بسیاری است و تحصیل در کشور کانادا و تحصیل در رشته پزشکی اصلاً پیچیده نیست ، در اینجا کتابچه راهنما آمده است تا به شما کمک کند تا همه آنچه را که در مورد تحصیل پزشکی در کانادا برای دانشجویان خارجی نیاز دارید بدانید.
موسسات پزشکی با رتبه بالا
رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2019 شامل 26 مدرسه از مدارس کانادا است و رتبه بندی دانشگاه های جهانی در سال 2019 27 مورد از آنها را به خود اختصاص داده است.
مدارس MBBS در کانادا دارای زمین های باز با زیرساخت های کلاس جهانی و به همان اندازه خوابگاه های کاملاً مبله در محوطه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی است.
مدارس MBBS در کانادا دارای آزمایشگاه های استثنایی برای ارائه شایسته ترین آموزش های عملی به دانش آموزان خود هستند.
برخی از بهترین دانشکده های پزشکی در کانادا علاوه بر این دارای کتابخانه های عظیمی هستند که مجموعه ای از مطالب خواندنی دروس مختلف ، منابع ، خاطرات ، کتاب ها و غیره را دارند.
برتری علمی
کالج های پزشکی در کانادا دارای یک پایه منحصر به فرد با هنجار کیفیت آموزش هستند.
کالج های پزشکی کانادا دارای یک پایه آموزشی باورنکردنی با آموزش و روش های تحقیقاتی پنج ستاره هستند ، ترتیب آموزشی این کالج ها نه تنها بر یادگیری نظری یا ارائه اطلاعات فرضی ، بلکه بر جزئیات عملی یا دانش عملی نیز تمرکز دارد.
آنها اطمینان حاصل می کنند که دانش آموزان درمی یابند که چگونه پتانسیل خود را در دنیای جهانی و ماهرانه گسترش دهند.
مدرک پزشکی معتبر جهانی
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا و مدرک پزشکی از کانادا به پزشکان معتبر جهانی آموزش می دهد ، دانشکده‌های پزشکی در کانادا مدارک معتبری را برای افزایش وسعت اکتشاف ارائه می‌دهند.
مربیان ماهر و ماهر دوره های پزشکی را در کانادا یا دانشگاه های کانادا آموزش می دهند.
مدارک پزشکی در کانادا به دلیل به رسمیت شناخته شدن در سراسر جهان در حال بررسی است.
تریس به زبان انگلیسی
دوره های پزشکی در کانادا به زبان های انگلیسی و فرانسوی در دسترس است ، بنابراین دانشجویان کشورهای خارجی می توانند دوره های پزشکی را که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، دنبال کنند.
تقریباً همه کالج‌های کانادا دوره‌های زیادی را به زبان انگلیسی برای جذب دانشجویان از سراسر جهان ارائه می‌دهند ، بنابراین هیچ مشکلی برای یافتن رشته پزشکی خود در دانشگاه رویایی شما وجود نخواهد داشت.
مقرون به صرفه
در مقایسه با کالج‌های ایالات متحده و بریتانیا، هزینه‌های آموزشی در کانادا واقعاً ارزان‌تر است ، علاوه بر این ، در حین فکر کردن به سود تحصیل پزشکی در کانادا ، قابل تامل است.
همچنین می‌توانید برای حذف هزینه‌های آموزشی خود از یک محدوده کمک هزینه استفاده کنید.
فرصت های شغلی
داشتن مدرک و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا از هر یک از کالج های کانادا علاوه بر امتیاز برای هر شخصی باورنکردنی است ، مجموعه ای از انتخاب های شغلی را برای شما در هر نقطه از جهان باز می کند ، صرف نظر از کشور یا موقعیت ، مدرک کانادایی به طور مداوم برای حرفه شما مفید است.

اقامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل

اقامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل

تعریف فارغ‌التحصیل پزشکی بین‌المللی به پزشکی گفته می‌شود که مدرک پزشکی پایه را از یک دانشکده پزشکی واقع در خارج از ایالات متحده و کانادا دریافت کرده است که توسط یک نهاد معتبر ایالات متحده ، کمیته رابط در آموزش پزشکی یا انجمن استئوپاتی آمریکا تایید نشده است.
محل / اعتبار دانشکده پزشکی ، نه تابعیت پزشک ، تعیین می کند که آیا فارغ التحصیل IMG است یا خیر ، این بدان معناست که شهروندان ایالات متحده که از دانشکده های پزشکی خارج از ایالات متحده و کانادا فارغ التحصیل شده اند ، IMG محسوب می شوند ، غیر آمریکایی شهروندانی که از دانشکده های پزشکی در ایالات متحده و کانادا فارغ التحصیل شده اند، IMG محسوب نمی شوند.
کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی
کمیسیون آموزشی برای فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (ECFMG). در سال 1956 برای ارزیابی آمادگی IMGها برای ورود به برنامه های اقامت معتبر ACGME در ایالات متحده تاسیس شد ، قبل از اینکه بتوانید در آزمون مجوز پزشکی ایالات متحده (USMLE®) شرکت کنید یا یک برنامه تحصیلات تکمیلی آموزش پزشکی را شروع کنید، باید توسط ECFMG گواهینامه دریافت کنید.
الزامات گواهینامه ECFMG
فارغ التحصیلان بین المللی پزشکی باید تمام شرایط لازم برای دریافت گواهی را تکمیل کنند ، سپس ECFMG یک گواهی استاندارد ECFMG صادر می کند.
1. درخواست برای گواهینامه ECFMG
قبل از درخواست برای بررسی به ECFMG، درخواست گواهینامه ECFMG را ارسال کنید.
برای تأیید اینکه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی شما واجد شرایط هستند ، با فهرست جهانی دانشکده های پزشکی مشورت کنید.
2. الزامات آزمون
IMG ها باید مرحله 1 و مرحله 2 آزمون مجوز پزشکی ایالات متحده (USMLE) را بگذرانند ، که همان امتحاناتی است که توسط فارغ التحصیلان ایالات متحده و کانادا انجام می شود ، ممکن است محدودیت های زمانی اعمال شود.
آزمون علوم پزشکی
مرحله 1 USMLE را بگذرانید
مرحله 2 ، دانش بالینی ، USMLE را بگذرانید

برای اطمینان از اینکه نتایج شما به موقع برای شرکت در مسابقه در دسترس خواهد بود ، مهم است که مرحله 2: مهارت های بالینی را قبل از 31 دسامبر سال قبل از مسابقه ای که در آن شرکت می کنید انجام دهید ، IMG ها باید این معاینه را حداکثر تا مارس سالی که باید در آن شرکت کنند ، برنامه ریزی کنند.
3. مدارک مورد نیاز آموزش پزشکی
• دانشکده پزشکی و سال فارغ التحصیلی پزشکان در فهرست جهانی دانشکده های پزشکی ذکر شده است.
• اعتبار برای حداقل چهار سال اعتبار دانشکده پزشکی اعطا شده است.
• مدارک تکمیل کلیه واحدها و دریافت دیپلم نهایی پزشکی
• ریز نمرات نهایی دانشکده پزشکی
فرآیند صدور گواهینامه
اولین بخش از فرآیند صدور گواهینامه زمانی شروع می شود که برای شماره شناسایی USMLE/ECFMG به ECFMG درخواست دهید ، پس از به دست آوردن این شماره ، می توانید از آن برای تکمیل درخواست گواهینامه ECFMG استفاده کنید ، هنگامی که درخواست خود را برای صدور گواهینامه ارسال کردید ، می توانید برای بررسی درخواست دهید.
دانشجویان و فارغ التحصیلان پزشکی می توانند فرآیند صدور گواهینامه را آغاز کنند ، از آنجایی که یکی از الزامات صدور گواهینامه تایید مدرک تحصیلی پزشکی شما است ، تا زمانی که فارغ التحصیل نشده اید نمی توانید این فرآیند را تکمیل کنی ، شما می توانید به محض احراز شرایط واجد شرایط بودن آزمون ، برای امتحانات مورد نیاز اقدام کنید ، تمام معاینات مورد نیاز در طول سال ارائه می شود.
فارغ التحصیلان بین المللی پزشکی کانادایی یا (IMG) می توانند پس از MBBS مشاغل مختلف را در کانادا مرور کنند ، با گرفتن بخشی از پزشکان عمومی پس از اتمام MBBS در کانادا ، می توانید به طور متوسط 120,000 CAD تا 2,40,000 CAD غرامت دریافت کنید.
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا می تواند راهی خوب برای شروع آینده ای درخشان باشد ، کارشناسان آی مهاجر از ابتدای کار مهاجرت به کانادا کنار شما خواهند بود این افراد در دو شعبه شیراز و تهران آماده خدمت رسانی به هم وطنان عزیز هستند ، همچنین اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل کسب کنید حتما با مشاورین ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید : کار در کانادا

انواع روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت کانادا

کانادا

تحصیل در کانادا

کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

کانادا