مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا​

مهاجرت به کانادا در این مطلب توسط کادر حرفه ای آی مهاجر مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا علاقمندان به این کشور مهاجرپذیر با راه های اخذ اقامت آن بیشتر آشنا شوند ؛ کشور کانادا بدلیل شرایط و امکانات فوق العاده ای که دارد ، در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری از مهاجران ایرانی قرار گرفته است ؛ اگر شما نیز قصد مهاجرت به کانادا را دارید ، با ما در این مقاله همسفر شوید تا اطلاعات لازم را کسب کرده و با خیالی آسوده قدم در این راه بگذارید.
روشهای زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که می تواند منجر به اخذ اقامت دائم کانادا شود ؛ شما برای اینکه بتوانید ویزای کانادا را کسب کرده و وارد این کشور توسعه یافته شوید ، باید شرایط خاصی داشته باشید تا بتوانید اقدام به مهاجرت کنید ؛ برای مهاجرت به کانادا فاکتورهایی مانند سن ، مدرک تحصیلی ، تسلط به زبان انگلیسی ، سابقه کار و میزان سرمایه بسیار مهم هستند ؛ به عنوان مثال اگر شما سابقه کاری درخشانی داشته باشید ، بهترین روش مهاجرتی برای شما مهاجرت از طریق کار است.

طبق آمار جهانی ، کانادا یکی از پرطرفدارترین و بهترین کشورهای دنیا برای زندگی به شمار می رود ؛ میزان رضایت افراد مقیم و شهروندان این کشور بسیار بالاست ؛ شهروندان کانادا از بهترین سیستم آموزشی دنیا برخوردارند و پس از تحصیل نیز با فرصت های شغلی مناسب و زیادی روبرو خواهند شد ؛ همچنین امنیت و رفاه اجتماعی بالایی دارند.

روش های قانونی مهاجرت به کانادا

روش های قانونی مهاجرت به کانادا​

دولت کانادا ویزاهای مختلفی را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است تا افراد واجد شرایط راحت تر بتوانند به کانادا مهاجرت کنند ؛ از بهترین روشهای مهاجرت به کانادا می توان به مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری ، مهاجرت از طریق انواع روشهای سرمایه گذاری ، مهاجرت از طریق استارتاپ و کارآفرینی اشاره نمود ؛ البته روشهای دیگری مانند ازدواج ، تحصیل فرزندان و … نیز وجود دارد که منجر به اخذ اقامت می شود.
مهاجرت از طریق پناهندگی
مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی یکی از خطرناک ترین روشهایی است که متقاضیان انتخاب می کنند ؛ پناهندگان برای رسیدن به کانادا از راه های صعب العبور و خطرناکی گذر می کنند و در بین راه ممکن است با خطراتی از جمله سرقت اموال ، تجاوز ، قتل ، غرق شدن در دریا و… روبرو شوند.
پس از طی کردن این مسیر خطرناک و طولانی نیز باید تا مدت زمان نامعلومی در کمپ های پناهندگی اقامت داشته باشند تا تکلیف پرونده شان مشخص شود ؛ حضور در این کمپ های نامناسب منجر به مشکلات جسمی و روانی می شود ؛ افرادی که بصورت خانوادگی به کانادا پناهنده می شوند ، در کمپ ها نمی توانند کنار یکدیگر زندگی کنند ؛ همچنین گاه برخی از پناهندگان بدلیل غیر قانونی وارد شدن به خاک کانادا توسط پلیس این کشور دستگیر شده و راهی زندان می شوند.
بدلیل اینکه در سالهای اخیر تعداد پناهندگان به کانادا افزایش چشمگیری داشته ، سختگیری های کشور کانادا بیشتر شده است و تنها پرونده پناهندگانی را قبول می کند که در معرض خطراتی مانند شکنجه ، مجازات غیر معمول و خشونت بی رحمانه در کشور خود هستند ؛ در صورتی که پناهندگان وانمود به این شرایط کنند ، توسط دولت کانادا شناسایی شده و باید به کشور خود بازگردند ؛ توجه داشته باشید که موسسه آی مهاجر به منظور احترام قائل شدن برای جان و مال هموطنان خود ، هیچ گونه خدماتی را در زمینه پناهندگی ارائه نخواهد داد.

کسب رضایت ۹۰٪ مشتریان افتخار ماست

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل​

سیستم آموزشی کانادا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و در رتبه چهارم جهانی قرار دارد ؛ مدراک دانشگاه های برتر جهانی کانادا از معتبرترین مدارک تحصیلی می باشند ؛ بنابراین مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از بهترین راه های اخذ اقامت این کشور به شمار می رود ؛ قوانین اخذ اقامت کانادا پس از فارغ‌التحصیلی نسبتا راحت است ، به همین دلیل هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی تقاضای تحصیل در کانادا را دارند.
دانشجویان بین المللی ممتازی که از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا می روند ، پس از فارغ التحصیلی براحتی می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند ، زیرا دولت کانادا برای تعلیم این دانشجویان سرمایه گذاری کرده و مایل نیست به همین راحتی آنها را از دست بدهد ؛ همچنین کارفرمایان کانادایی ترجیح می دهند از افرادی که از دانشگاه های برتر کانادا فارغ التحصیل شده اند ، به عنوان نیروی کار استفاده کنند.
دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی تا 90 روز مهلت دارند تا در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت شرکت نموده یا کاری مرتبط با رشته خود پیدا کنند ؛ دوره های آموزشی حداقل 8 ماه به طول می انجامد ، اما پس از آن برای ورود به بازار کار نیازی به دعوت نامه کاری ندارید ؛ دانشجویانی که مشغول به تحصیل و کار در این کشور باشند ، پس از گذشت 3 الی 4 سال می توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند ؛ همچنین پس از 5 سال می توانند درخواست پاسپورت کانادا را بدهند.

 بیشتر بخوانید : تحصیل در کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق کار

اخذ اقامت کانادا از طریق کار​

یکی از روش‌ های متداول اخذ اقامت کانادا ، مهاجرت کاری می باشد ؛ مهاجرت کاری به کانادا از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است ؛ البته بهترین و اصلی ترین روش مهاجرت کاری از طریق جاب آفر است ؛ هرچند مهاجرت به کانادا از طریق روشهای اسکیل ورکر ، جاب سیکر و اکسپرس اینتری نیز انجام می‌ شود.
مهاجرت کاری به کانادا از طریق جاب آفر
شما می توانید ابتدا در سایت های کاریابی کانادا به ‌دنبال کار گشته و شغلی متناسب با رشته خود پیدا کنید ؛ سپس رزومه کاری خود را برای یک کارفرمای کانادایی ارسال نمایید و منتظر پیشنهاد شغلی او بمانید ؛ البته کارفرما باید قبل از اینکه برای شما دعوت نامه کاری ارسال کند ، قوانین خاصی را رعایت نماید.
به عنوان مثال کارفرما باید قبل از استخدام افراد خارجی ، پیشنهاد شغلی خود را به مدت 4 هفته در سایت ها و روزنامه های پربازدید آگهی کند و درصورت نیافتن نیروی کار مورد نظر خود ، از شهروندان و افراد مقیم کانادا ، می تواند برای شما دعوت نامه کاری ارسال کند.
پس از دریافت دعوتنامه ، شما می توانید شرایط کاری ، حقوق خود را بررسی کرده و با کارفرما قرارداد کاری بسته و ویزای کار در کانادا را اخذ نمایید ؛ البته برای اینکه بتوانید مجوز کار این کشور را دریافت کنید ، اداره کار کانادا باید شما و کارتان را در نامه‌ای به نام LMIA تایید کند.
شرایط مهاجرت کاری به کانادا در هر روش متفاوت است ؛ اما بطورکلی عواملی مانند سطح تحصیلات ، سابقه کاری ، سطح زبان انگلیسی ، توانایی تامین هزینه های زندگی و دارا بودن شرایط اولیه مهاجرت به کانادا بسیار تاثیرگذار است ؛ همچنین اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ، شانس شما را برای دریافت جاب آفر بالا می برد ؛ برای اطلاع از مشاغل مورد نیاز در سال 2022 می توانید با مشاوران آی مهاجر گفتگو کنید.
مهاجرت کاری به کانادا از طریق اسکیل ورکر
مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر یکی دیگر از روشهای یافتن شغل در این کشور است ؛ این روش زیرمجموعه روش اکسپرس اینتری می باشد و بصورت سیستم امتیاز بندی ارائه می شود ؛ این امتیازات بر اساس سن ، مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی ، میزان تحصیلات ، سابقه اشتغال در کانادا ، تمکن مالی ، مهارت و تخصص کافی در کار ، در نظر گرفته می شود و فرد باید برای دریافت ویزای کاری کانادا ، حداقل 67 امتیاز از 100 نمره را کسب کند.
در این روش کارفرمایان و دولت کانادا ، فرصت‌ های شغلی موردنیاز در استان‌ های مختلف کانادا و ظرفیت پذیرش آنها را اعلام می کنند و با توجه به رزومه متقاضیان ، به آنها امتیاز داده و متقاضیانی که بیشترین امتیاز را کسب کنند ، پذیرش‌ شده و برای آنها دعوت‌ نامه کاری ارسال می‌ کنند.
مهاجرت کاری به کانادا از طریق اکسپرس اینتری
مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری ، یکی از بهترین و سریعترین روشهای اخذ اقامت دائم کشور کانادا می باشد ؛ این سیستم نیز بر اساس امتیاز بندی در نظر گرفته شده است و حدود 60 درصد از متقاضیانی که بیشترین امتیاز را در هر دوره کسب کنند ، می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند ؛ سن مناسب ، میزان تحصیلات ، سابقه کاری مرتبط ، داشتن جاب آفر ، تسلط به زبان های انگلیسی و فرانسوی از فاکتورهای مهم در امتیاز بندی محسوب می شوند.
در صورت داشتن شرایط فوق ، میزان پذیرش در این روش بالاست و شما شانس زیادی برای اخذ اقامت کشور کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری دارید ؛ هدف اصلی راه اندازی این روش ، پذیرش آسان تر و استخدام سریعتر نیروی کار ماهر می باشد ؛ زیرا دولت کانادا معتقد است که اقتصاد این کشور با بکارگیری نیروی کار متخصص و ماهر ، رشد خواهد کرد.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری​

مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری از طریق روشهای مختلفی امکان پذیر است ؛ انواع روشهای سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از : سرمایه گذاری استانی ، کارآفرینی ، استارت آپ ، ثبت شرکت ، خرید بیزینس ، خوداشتغالی و… که در ادامه به توضیح مختصر از هر کدام خواهیم پرداخت.
سرمایه گذاری استانی
مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری استانی یکی از روشهای اخذ اقامت این کشور می باشد ؛ سرمایه گذاری در هر کدام از استان های مختلف کانادا شرایط مخصوص به خود را دارد ؛ به عنوان مثال برای سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا باید حداقل ۲۰۰ هزار دلار کانادا داشته باشید تا با آن کسب و کار خود را راه اندازی کرده و ویزای کار کانادا را دریافت کنید.
اما برای سرمایه گذاری در استان کبک باید مبلغی حدود 250 هزار دلار را در یک بانک معتبر کانادایی سپرده گذاری کنید تا بتوانید ویزای سرمایه گذاری کانادا را برای خود و خانواده تان کسب کرده و به کانادا مهاجرت کنید ؛ بطور کلی سرمایه گذاری استانی در برخی از استان های کانادا از همان ابتدا سبب اخذ اقامت دائم می شود ، اما در برخی از استان های دیگر باید ابتدا ویزای کاری کانادا را دریافت کنید.
مهاجرت از طریق استارتاپ
برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ شما باید شرایط لازم را داشته باشید ؛ به عنوان مثال :
1- سطح زبان شما باید آیلتس ۵ باشد.
2- ثابت کنید که تمکن مالی کافی برای زندگی در این کشور را دارید.
3- یک طرح تجاری حرفه ای و خلاقانه ارائه دهید.
4- طرح توجیهی شما به گونه ای باشد که برای شهروندان کانادایی ایجاد اشتغال کند.
درست است که پروسه استارتاپ به ظاهر ساده می آید ، اما در واقع پیچیده و تخصصی است ؛ بنابراین بسیاری از پرونده های استارتاپی که به اداره مهاجرت کانادا ارسال می شوند ، رد خواهند شد ؛ پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با وکلای آی مهاجر مشورت نمایید.
اداره مهاجرت سختگیری های زیادی در این مورد دارد و تنها پرونده هایی را قبول می کند که قابلیت رقابت در سطح بین المللی را داشته و درصد موفقیت آنها بسیار بالا باشد ؛ برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا شما باید کسب و کاری نوآورانه راه اندازی کرده و به عنوان یک کارآفرین این کسب و کار را رشد و نمو داده و به موفقیت برسید.
کشور کانادا به کارآفرینان موفق بطور مستقیم اقامت دائم کانادا را اعطا می کند ، همچنین کارآفرینان می توانند اقامت دائم خانواده خود را نیز درخواست کنند ؛ کانادا به افراد تحصیلکرده و نخبه از سرتاسر دنیا نیاز دارد و برای پیشبرد اهداف ملی و اقتصادی خود کارآفرینان توانا را از طریق ویزای استارت آپ جذب می کند.
مهاجرت با خرید بیزینس
منظور از خرید بیزینس ، راه اندازی یا خرید یک کسب و کار در قالب کارآفرینی ، خود اشتغالی یا ثبت شرکت است ؛ برای این کار شما باید حداقل 150 الی 300هزار دلار داشته باشید تا بتوانید ویزای کار موقت کانادا را اخذ کرده و در صورت موفقیت در کار خود ، پس از دو سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

وبینار های آموزشی برگزار شده پاسخی برای تمام مشکلات مهاجرتی شما

وبینار تحصیل بدون مدرک زبان

کانادا

وبینار ویزای بازنشستگی با تمکن مالی

کانادا

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

کانادا

اقامت کانادا با ثبت شرکت

اقامت کانادا با ثبت شرکت​

مهاجرت به کانادا با ثبت شرکت ، یکی از روش‌های محبوب و سود آور است ؛ سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در کانادا مزایای زیادی دارد برخی از این مزایا عبارتند از :
1- هزینه ثبت شرکت نسبت به روشهایی مانند کارآفرینی کمتر می باشد.
2- مراحل ثبت شرکت آسان است.
3- مدیریت شرکت بر عهده دارنده شرکت می باشد.
4- تصمیمات مهم شرکت با حضور مدیر یا دارنده شرکت اتخاذ می شود.
5- برای ثبت شرکت ، نیازی به تحصیلات دانشگاهی و ارائه مدرک زبان نیست.
6- تمامی اعضای خانواده مدیر شرکت ، بیمه درمانی تکمیلی خواهند شد.
برای مهاجرت به کانادا با ثبت شرکت و اخذ اقامت این کشور ، ابتدا باید یک شرکت یا واحد تجاری را خریداری یا راه اندازی کنید ؛ این کار مستلزم آن است که شما نیز در کانادا حضور داشته باشید ، زیرا مدیریت شرکت بر عهده خود شماست ؛ بنابراین باید این موضوع را به اداره کار کانادا اعلام کرده و آنها را قانع کنید تا نامه LMIA را برای شما صادر کنند.
پس از دریافت این نامه ، می توانید به اداره مهاجرت کانادا درخواست ویزای کار بدهید ؛ اگر اداره مهاجرت با درخواست شما موافقت کند ، ویزای کار کانادا را دریافت خواهید کرد ؛ با این ویزا شما می توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست اقامت دهید ؛ با گرفتن این ویزا ، فرزندان شما اجازه تحصیل رایگان در کانادا را دارند ؛ همچنین همسر شما اجازه کار خواهد داشت.

اقامت کانادا با تحصیل فرزند

اقامت کانادا با تحصیل فرزند​

کانادا جزو 10 کشور برتر جهان به لحاظ داشتن سیستم آموزشی قوی و اعتبار مدارک دانشگاهی می باشد و تحصیل در مدارس کانادا آرزوی بسیاری از والدین برای فرزندان شان است ؛ برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل ، شما می توانید فرزند 6 تا 18 ساله خود را در یکی از مدارس این کشور ثبت نام کرده و به عنوان همراه فرزندتان با او به کانادا بروید ؛ البته در برخی از استان های کانادا مانند بریتیش کلمبیا ، نیوفاندلند ، لابرادور ، نیوبرانزویک و نوناووت ، سن قانونی فرزند 19 سال می باشد.
برای اینکه اقامت کانادا را از طریق تحصیل فرزندان به دست آورید ؛ باید ابتدا از یکی از مدارس معتبر کانادا نامه پذیرش تحصیلی دریافت کنید و سپس برای اخذ ویزای دانش آموزی اقدام نموده و پس از آن ، برای خود درخواست ویزای همراه دهید ؛ ویزای همراه برای یکی از والدین صادر می شود تا بتوانند فرزند خود را که هنوز به سن قانونی نرسیده است ، به عنوان قیم یا سرپرست همراهی کنند.
شما به عنوان پدر یا مادر ، می توانید پس از ورود به کانادا و درصورت داشتن شرایط لازم ، ویزای تحصیلی دانشگاه های کانادا را درخواست کنید و درصورت موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی ، در دانشگاه های معتبر کانادا مشغول به تحصیل شوید و حتی در حین تحصیل به کار پاره وقت دانشجویی بپردازید ؛ پس از اتمام تحصیل ، شما می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

وکیل مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت به کانادا​

افرادی که به رشته حقوق آشنا هستند ، به خوبی می دانند که در رشته حقوق ، شاخه ای به نام مهاجرت وجود ندارد ؛ البته اداره مهاجرت کانادا براساس تشخیص خود ، به وکلای متخصص و متبحر مهاجرتی ، مدرک لایسنس اعطا می کند و نام آنها در لیست ICCRC به عنوان وکیل رسمی در کانادا ثبت خواهد شد.
بنابراین در انتخاب وکیل مهاجرتی خود دقت لازم را داشته باشید ، زیرا اگر وکیل شما مورد تایید کانادا نباشد برای مهاجرت به این کشور به مشکل برخواهید خورد ؛ وکلای مهاجرتی حاذق کسانی هستند که در زمینه مهاجرت تجربه و روزمه کاری موفقی دارند ؛ آنها با وکلا و مشاوران بومی مهاجرتی در ارتباطند و از آخرین قوانین مهاجرتی کشور کانادا آگاهی دارند.
وکلای معتبر مهاجرت به کانادا اطلاعات درست و واقعی را در اختیار شما قرار می دهند و در آخر انتخاب را بر عهده خود شما می گذارند ؛ وکلای کاربلد مدارک موثقی از موفقیت های خود دارند و در همان جلسه اول مشاوره ، براحتی آنها را به شما نشان می دهند.
وکلای خوب بر اساس شرایط خاص هر متقاضی به او راهنمایی و مشاوره می دهند و بهترین روش مهاجرتی را به فرد پیشنهاد می دهند ؛ آنها فقط به منفعت خود فکر نمی کنند ، بنابراین تنها روشهای قانونی مهاجرت به هر کشور را توصیه می کنند ؛ وکلای متعهد و صادق ، از ابتدا تا انتهای مسیر مهاجرت با موکل خود قدم برداشته و راه موفقیت را به او نشان می دهند.

بیشتر بخوانید : کار در کانادا

موسسه مهاجرتی به کانادا

در سال های اخیر تعداد متقاضیانی که مایلند اقامت کانادا را اخذ کنند ، بسیار زیاد شده است ؛ در این میان موسسات فراوانی وجود دارند که کارشان در زمینه مهاجرت می باشد ؛ اما از آنجایی که در چند سال گذشته تعداد پرونده های ریجکتی افزایش چشمگیری داشته ، شما برای موفقیت در پرونده خود نیاز به موسسات برتر در زمینه مهاجرت دارید.
موسسات برتر ، موسساتی هستند که به خوبی با قوانین مهاجرتی سفت و سخت کشور کانادا آشنایی دارند و با بهره مندی از وکلای کاردرست شما را به بهترین وجه راهنمایی می کنند ؛ این موسسات با متخصصان بومی کانادا در ارتباط هستند ، بنابراین راه مهاجرت به این کشور را برای شما تسهیل می کنند ؛ همچنین موسسات قابل اعتماد دارای پرونده فعالیت ، وکلای صادق و مجاز ، برند و هویت ( داشتن یک دفتر ثابت و تلفن ثابت ) و اطلاعات بروز مهاجرتی هستند.
ما در موسسه آی مهاجر با سالها تجربه موفق و درخشان در زمینه مهاجرت به کانادا ، سعی داریم تا با کمک کارشناسان بومی کانادا ، اطلاعات صحیح و جامعی را در اختیار شما بگذاریم ؛ موسسه آی مهاجر همواره در تلاش است تا خدماتی با بالاترین کیفیت به هموطنان خود ارائه دهد ؛ دفاتر موسسه ما در دو شعبه تهران و شیراز بصورت حضوری آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد ؛ همچنین وکلای ما بصورت آنلاین پاسخ گوی تمامی سوالات و ابهامات شما از سرتاسر کشور عزیزمان ایران می باشند.

انواع روش های مهاجرت به کانادا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا​

کانادا

تحصیل در کانادا

کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

کانادا