مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه کشوری که یکی از قدرت های جهانی در تمامی عرصه ها شمرده می شود ، می تواند موفقیت های چشمگیری را در زندگی و آینده کاری تان رقم بزند . این کشور به افرادی که علاقه مند سکونت در یکی از شهرها با هدف های مختلف هستند این فرصت را می دهد تا با فراهم نمودن شرایطی مشخص به ویزا برسند . وجود فرصت های شغلی متعدد ، نرخ بیکاری پایین ، اقتصاد پویا و رو به رشد ، نظام آموزشی با کیفیت و عوامل متعدد دیگر در جامعه فرانسه شما را در ساختن هر آنچه که در ذهن دارید یاری خواهند رساند.

برای مهاجرت به فرانسه شما عزیزان باید بهترین مسیر را یافته و با اقدامات قانونی اقامت دائم این کشور را دریافت کنید که در طول این مسیر همراه داشتن یک مشاور و راهنما بسیار مفید و موثر خواهد بود . 

اما خبر خوب این است که برای شما علاقه مندان به مهاجرت به فرانسه کارشناسان آی مهاجر با داشتن سابقه درخشان و پرونده های موفق بسیار در تمامی مراحل دریافت ویزا و سکونت در کشور فرانسه همراهتان بوده و به آسانی ویزا را برایتان فراهم می سازند.

زندگی در فرانسه از تعادل در تمامی زمینه ها برخوردار است و با هر روشی که به این کشور وارد شوید ، می توانید با هزینه هایی معقول به موقعیت دلخواهتان برسید . شما با توجه به روشی که انتخاب می کنید می توانید اقامت دائم و یا موقت در فرانسه داشته و یا در نهایت به شهروندی این کشور برسید.

روش های قانونی مهاجرت به فرانسه

برای مهاجرت به فرانسه روش های مختلفی وجود دارد که شما باید به هر یک از آنها به عنوان فرصت نگاه کرده و با نهایت تلاش خود را واجد شرایط دریافت ویزا سازید . روش های زیر به عنوان اصلی ترین روش های قانونی مهاجرت به فرانسه به علاقه مندان به این کشور توصیه می شود:

 • مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل
 • مهاجرت به فرانسه از طریق کار
 • مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک
 • مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای بازنشستگی یا تمکن مالی
 • مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

اگر قصد داشتن مهاجرتی موفق به فرانسه را دارید ، توصیه می کنیم تا حتما به یکی از روش های بالا اقدام کنید تا بتوانید زندگی ایده آلی را در فرانسه بسازید . رفتن به فرانسه از طریق پناهندگی بزرگترین اشتباهی است که می توانید برای مهاجرت خود انجام دهید . پناهندگی پرخطرترین و بدترین روش برای رسیدن به یک کشور است که با تهدیدات مختلفی همراه بوده و بسیاری در مسیر رسیدن به فرانسه جان خود را از دست می دهند.

کارشناسان آی مهاجر به هیچ عنوان هیچ گونه مشاوره ای در این زمینه ارائه نداده و از شما تقاضا دارند تا با کمی تلاش به صورت قانونی به فرانسه مهاجرت کرده و با پناهندگی با زندگی خود بازی نکنید.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل

از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به فرانسه رفتن به این کشور از طریق ویزای دانشجویی می باشد . در این روش که در مقاله تحصیل در فرانسه در همین سایت به آن پرداخته ایم ، شما عزیزان باید ضمن دریافت پذیرش از یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی ویزای تحصیلی دریافت نموده و موفق به اخد اقامت موقت فرانسه شوید.

ویزای دانشجویی در ابتدا یک ساله بوده و  دانشجویان باید تا پایان دوره تحصیلی خود نسبت به تمدید آن اقدام کنند ، اما دانشجویانی که تمایل به  اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل دارند ، باید با تغییر ویزای خود ماندن در این کشور را تمدید کنند.

شما دانشجویان عزیز باید بتوانید شغل مناسبی را متناسب با رشته خود در فرانسه یافته و از طریق تقاضای کارفرما ویزای تحصیلی را به ویزای کار تغییر دهید . ویزای کار نیز موقت و قابل تمدید است و هنگامی که بتوانید به مدت 5 سال اقامت خود را تمدید کنید می توانید درخواست اقامت دائم داشته باشید.

در صورت همراه بودن خانواده نیز پس از گذشت 5 سال آنها می توانند درخواست اقامت دائم فرانسه را داشته باشند و در صورتی که بیش از دو سال متوالی از کشور فرانسه خارج شوید اقامت شما باطل شده و باید تمامی مراحل را از ابتدا سپری کنید.

مدارک موردنیاز دریافت اقامت دائم فرانسه

مدارک موردنیاز دریافت اقامت دائم فرانسه موارد مشخصی است که باید شرایط شما را به صورت کامل توضیح دهد ، اصلی ترین این شرایط به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • گواهی قرارداد کاری
 • عدم سو پیشینه کیفری
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی ازدواج و یا طلاق
 • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه های خود و خانواده
 • گواهی بیمه سلامت
 • تسلط به زبان فرانسوی در سطح B1

برای دریافت اقامت دائم فرانسه باید به صورت مدارم در این کشور زندگی کنید و نیازی به باطل کردن ملیت اولیه خود نخواهید داشت . هزینه اخذ اقامت دائم نیز بین 260 تا 290 یورو خواهد بود.

چنانچه دانشجوی دوره کارشناسی ارشد هستید می توانید با داشتن یک قرارداد کاری بلند مدت پس از گذشت دو تا سه سال تقاضای اقامت دائم داشته باشید و بتوانید نقاط قوت خود را در حوزه تحصیلی تان نشان دهید.

اخذ اقامت فرانسه از طریق کار

طبق قوانین اتحادیه اروپا تمامی کسانی که به دنبال کار در کشورهای این اتحادیه مانند فرانسه هستند باید از طریق تقاضای یک کارفرما موفق به دریافت ویزای مهاجرت به فرانسه شوند . کار در فرانسه قوانین و شرایط خاصی دارد که برای علاقه مندان از کشورهایی همچون ایران به صورت دقیق توسط کارشناسان آی مهاجر بررسی شده است.

زمانی که شما بتوانید با ویزای کار به فرانسه وارد شوید و چهار سال متوالی در این کشور حضور داشته باشید ، واجد شرایط دریافت اخذ اقامت فرانسه از طریق کار خواهید بود . خوب است در فرانسه به کاری مشغول شوید که کارفرما از همان ابتدا شما را بیمه کند تا روند درخواست اقامت برایتان آسانتر شود.

تسلط به زبان فرانسوی نیز بسیار مهم بوده و می تواند دریافت اقامت را در زمان کوتاهتری برایتان فراهم سازد . دریافت ویزای کار فرانسه در صورتی که خارج از این کشور اقامت دارید آسان نبوده و توصیه می شود تا با دریافت راهنمایی از کارشناسان آی مهاجر این مسیر را هموار سازید . داشتن مهارت و تخصص در یک حرفه خاص در این حوزه بسیار راهگشاست.

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

فرانسه از جمله کشورهایی است که دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری را ممکن ساخته و شما می توانید به روش های متعدد مانند خرید ملک ، ثبت شرکت ، ایجاد اشتغال و یا سرمایه گذاری در یک بیزینس فرانسوی موفق به مهاجرت به فرانسه و دریافت اقامت این کشور شوید . کارآفرینی در این کشور بدین صورت است که شما با ارائه یک طرح تجاری نشان می دهید که علاوه بر انتقال سرمایه خود به فرانسه توانایی ایجاد اشتغال و به کارگرفتن تعدادی از شهروندان این کشور را داشته و می توانید به رونق اقتصادی کمک کنید.

ویزای اعطا شده در این شیوه متفاوت بوده و در صورت موافقت تا 5 سال قابلیت تمدید دارد و پس از ده سال شما را یک شهروند فرانسوی خواهد کرد . سرمایه گذاری در فرانسه از طریق طرح خود حمایتی نیز امکان پذیر است که شما با داشتن تمکن مالی ثابت می کنید که نیازی به کار و کسب درآمد در فرانسه نداشته و می توانید بدون هیچ گونه حمایتی مخارج زندگی خود در این کشور را تامین کنید.

شرایط دریافت ویزای خود حمایتی را می توانید از کارشناسان آی مهاجر به صورت کامل دریافت نمایید و پس از پنج سال اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری را به دست آورید.

اقامت فرانسه با ثبت شرکت

یکی از اصلی ترین و پرطرفدارترین روش های مهاجرت به فرانسه و دریافت اقامت دائم این کشور ، ثبت شرکت به روش های مختلف است . سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه در میان تمامی روش ها تقاضای بیشتری داشته و نیازمند تمکن مالی کمتری نیز هست.

ثبت شرکت انواع مختلفی دارد و مبحث گسترده ای را شامل می شود که شما از طریق مشورت با کارشناسان آی مهاجر می توانید از جزئیات لازم اطلاع یافته و نسبت به راه اندازی یکی از آنها در فرانسه اقدام نمایید . پس از دریافت ویزای اقامت در فرانسه از طریق ثبت شرکت ، شما باید به مدت پنج سال با پرداخت مالیات و ارائه گزارش های مالی شرکت خود را فعال نگه دارید تا واجد شرایط دریافت اقامت دائم این کشور شوید.

اقامت فرانسه با ثبت شرکت توسط دولت فرانسه بسیار حمایت شده و به دلیل گردش مالی و ایجاد اشتغالی که به همراه دارد ، شما را به آسانی به اقامت دائم این کشور می رساند . پس از ده سال از اقامت در این کشور شما واجد شرایط دریافت تابعیت و شهروندی فرانسه خواهید بود و می توانید نسبت به دریافت پاسپورت اقدام کنید.

اقامت فرانسه با خرید ملک

چنانچه رویای داشتن خانه و یا ملک در یک کشور اروپایی را دارید باید به شما این خبر خوب را بدهیم که شهروندان ایرانی نیز می توانند مانند شهروندان سایر کشورها اقدام به خرید ملک در فرانسه نمایند . اجاره و خرید ملک در فرانسه می تواند با هر مبلغ و هزینه ای توسط شما انجام شود و مانند کشورمان در هر منطقه و شهر مبالغ متفاوت است.

البته باید این نکته را به شما یادآور شویم که اقامت فرانسه با خرید ملک امکان پذیر نبوده و شما نمی توانید با اجاره و یا خرید یک خانه در فرانسه به اقامت برسید . بنابراین توصیه می شود تا ابتدا از طریق سایر روش ها به ویزای اقامتی رسیده و پس از سکونت در یکی از شهرهای فرانسه ملک دلخواه خود را یافته و بخرید.

خرید ملک در فرانسه نیازمند داشتن اقامت نیست و شما می توانید از خارج از این کشور نیز ملکی را در یکی از شهرها بخرید اما قادر نخواهید بود به واسطه آن ویزا دریافت کنید . ورود به فرانسه از طریق تحصیل و یا طرح خودحمایتی گزینه های بسیار عالی برای رسیدن به اقامت فرانسه هستند تا بتوانند شما را در نهایت به اقامت دائم این کشور برسانند.

وکیل مهاجرت به فرانسه

حتما در زمان جستجوی راهنما و مشاور در امر مهاجرت به فرانسه به افرادی که خود را کیل مهاجرت معرفی می کنند برخورده اید ، اما خوب است بدانید که در رشته حقوق شاخه ای به نام مهاجرت وجود ندارد و تنها تجربه و سابقه حرف اول را در این زمینه می زند . عنوان وکیل مهاجرت تنها به کشورهای خاصی مانند کانادا یا استرالیا تعلق دارد که اداره مهاجرت به افراد صلاحیت دار لایسنس می دهد.

اما در سایر کشورها عنوان وکیل مهاجرت به فرانسه وجود نداشته و افرادی که دارای تجربه و مهارت در زمینه اخذ ویزا و دریافت اقامت هستند خود را وکیل مهاجرت معرفی می کنند . جهت اقدام در زمینه بسیار مهمی مانند مهاجرت که تعیین کننده اینده و مسیر زندگی شما است ف به عنوان و القاب اکتفا نکرده و به دنبال موسسات معتبر با سابقه و پرونده ها موفق باشید.

امروزه به دلیل مهاجرت گسترده افراد سودجوی زیادی تنها به دنبال سواستفاده از شما عزیزان هستند که با کوچکترین غفلت می توان موجب از دست رفتن تمامی رویایهای شما شود.

موسسه مهاجرتی به فرانسه

روش های دریافت اقامت فرانسه بسیار متنوع بوده و شما عزیزان می توانید با اقدام از طریق یکی از آنها به خاک این کشور برسید اما تمدید ویزا و رسیدن اقامت دائم نیز شرایط خاص خود را دارد که در حیطه فعالیت هر فرد و یا موسسه ای نمی باشد . از این رو توصیه می شود از همان ابتدا مشاور و موسسه مهاجرتی به فرانسه را انتخاب کنید که بتواند تا مقصد نهایی همراه شما بوده و اقدامات لازم را انجام دهد.

در رابطه با مهاجرت به فرانسه و اخذ ویزای این کشور نیز آی مهاجر مطمئن ترین و معتبرین مرکز برای انجام هرگونه امور مرتبط با مهاجرت بوده و شما عزیزان را با خیالی آسوده به اقامت دائم این کشور می رساند . آی مهاجر از این جهت به شما عزیزان توصیه می شود که نیازمند دریافت هیچ گونه مجوزی از سوی وزارت علوم و یا وزارت کار نبوده و شما می توانید با خیالی آسوده کار را به مشاورین موسسه بسپارید.

آی مهاجر با داشتن کارشناسان مجرب در کلیه امور مهاجرت در دفاتر تهران و شیراز راهنمای شما عزیزان بوده و دریافت مشاوره رایگان با شماره های درج شده در همین صفحه امکان پذیر است.