مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه مقصد پرطرفدار ایرانیان در سال های اخیر یکی از بهترین سکوهای پرتاب شما به کشورهای مطرح جهان است . البته این کشور با رشد قابل توجهی که در زمینه های مختلف داشته می تواند مقصد اصلی شما برای مهاجرت نیز به شمار برود . تاسیس دانشگاه های مطرح چند زبانه ، وجود مسکن مدرن با قیمت های مناسب ، فرصت های سرمایه گذاری متعدد و غیره همگی از دلایلی هستند که شما می توانید به راحتی به کشور ترکیه به عنوان یک مقصد ایده آل برای زندگی ، کار و ساختن آینده ای روشن فکر کنید.
کشور ترکیه با تلاش ها متعدد خود سعی دارد تا به عضویت در اتحادیه اروپا درآمده و به عنوان یک کشور هم سطح با سایر کشورهای این قاره مقصدی بی نظیر برای زندگی و تفریح شناخته شود . ترکیه کشوری است که برخی از آن در آسیا و بخشی دیگر در اروپا قرار گرفته و این فرصت را به شما می دهد تا بسیار آسانتر از کشورهای اروپایی به اقامت برسید.

در رابطه با اخذ اقامت از طریق مهاجرت به ترکیه روش های مختلفی وجود دارد که کارشناسان آی مهاجر به آن پرداخته و از شما تقاضا دارند تا به دقت تمامی آنها را بررسی نموده و مناسب ترین را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید . در ادامه این مقاله با ما همراه باشید و در صورت وجود هرگونه سوال با کارشناسان آی مهاجر تماس حاصل نمایید.

روش های قانونی مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه می تواند به شیوه های مختلفی اتفاق بیوفتد و چنانچه زبان ترکی را بلد باشید به سرعت در این کشور به موفقیت خواهید رسید . اگر به دنبال این سوال هستید که بدانید از طریق کدامیک از روش های قانونی مهاجرت به ترکیه می توانید به اقامت برسید باید به شما بگوییم که تمامی روش های موجود شما را به اقامت می رساند اما هر یک پروسه و شرایط خاص خود را داشته و تنها باید به یک شیوه اقدام نمود.
روش های قانونی مهاجرت به ترکیه به شرح زیر است:
مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل
مهاجرت به ترکیه از طریق کار
مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت
مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک
مهاجرت به ترکیه از طریق ویزای بازنشستگی یا تمکن مالی
مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج
البته برخی از افراد مهاجرت به این کشور را از طریق پناهندگی نیز انتخاب می کنند که کارشناسان آی مهاجر به هیچ عنوان این روش را تایید نکرده و هیچ مشاوره ای را در این زمینه ارائه نمی دهند . پناهندگی به عنوان یک روش غیر قانونی بدترین شیوه مهاجرت به کشوری همچون ترکیه است و آینده مبهمی را پیش رویتان قرار می دهد.
خوب است که برای کشور همسایه ترکیه که روابط خوبی با کشورمان دارد یکی از روش های قانونی را امتحان کنید که هیچ یک دشوار نبوده و در نهایت برای شما اقامت ترکیه را به همراه دارد.

اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل

تحصیل در ترکیه یکی از روش های بسیار پرطرفدار توسط مهاجرین ایرانی برای اقامت در این کشور است و دانشجویان به اندازه طول تحصیل خود می توانند در این کشور اقامت داشته باشند . اما این اقامت کوتاه مدت بوده و نمی توان به وسیله آن برای سال های بیش از تحصیل در ترکیه ماند . بنابراین چنانچه قصد دارید پس از تحصیل در این کشور زندگی کنید باید نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام نمایید.

اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل بدین صورت است که باید مجوز اقامت موقت خود را تا پایان دوره تحصیل بدون هیچ مشکلی تمدید کنید تا برای تغییر نوع ویزا دچار مشکل نشوید . شما عزیزان که علاقه مند به اقامت دائم در ترکیه هستید باید از همان دوره تحصیل خود به دنبال یافتن کار مناسب در این کشور باشید.

مهاجرت به ترکیه با یافتن شغل مناسب به شما این فرصت را می دهد تا بتوانید با تغییر ویزای دانشجویی به ویزای کار اقامت خود را تمدید کنید . البته ویزای کار نیز نیازمند تمدید است و شما باید به مدت حداقل 8 سال ( 5 سال متوالی ) با اقامت کوتاه مدت در ترکیه زندگی کرده باشید.

هم چنین باید هیچ گونه سوء پیشینه ای در سه سال آخر اقامت خود نداشته و کمک اجتماعی را از سوی دولت دریافت نکرده باشید  . داشتن درآمد کافی و دائم به طوری که مخارج خود و خانواده تان را در ترکیه تامین کند از دیگر شرایط اخذ اقامت دائم است.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار یکی از پرطرفدارترین روش های دریافت اقامت این کشور توسط مهاجرین ایرانی است که شما را پس از چند سال به شهروندی و پاسپورت می رساند . برای این کار باید ابتدا مراحل لازم جهت دریافت ویزای کار در ترکیه را پشت سر بگذارید و هر ساله نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

کارشناسان آی مهاجر می توانند تمامی مراحل دریافت این ویزا را برای شما شرح داده و در زمانی کوتاه آن را برایتان دریافت کنند . در صورتی که بتوانید به مدت پنج سال در ترکیه کار و بیمه و مالیات خود را پرداخت کنید ، واجد شرایط دریافت اقامت دائم و شهروندی این کشور خواهید بود.

خوب است بتوانید شغلی را بیابید که کارفرما سالانه ویزای شما را تمدید کند تا بتوانید به مدت زمان لازم در این کشور بمانید . زیرا با توجه به آمار بیکاری در ترکیه یافتن کار و دوام آوردن به مدت پنج سال کار آسانی نخواهد بود . کارشناسان آی مهاجر به شما توصیه می کنند تا اقدام به کارآفرینی و را اندازی بیزینسی در ترکیه نمایید تا بتوانید با اطمینان مهاجرت به ترکیه را تجربه کرده و در این کشور درآمد داشته باشید.

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری به روش های مختلفی امکان پذیر است و شما می توانید با خرید ملک ، خرید اوراق بهادار ، خرید سهام دولتی و یا سرمایه گذاری در هر بخش اقتصادی این کشور به اقامت برسید . برای هر یک از این موارد باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و بتوانید تمامی توجیحات قانونی را فراهم سازید.

خرید ملک در ترکیه به عنوان یکی از پرطرفدارترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه شناخته می شود و بسیاری از ایرانیان به خصوص پزشکان و دندانپزشکان در سال های اخیر بدین شیوه متقاضی دریافت اقامت ترکیه هستند . همچنین شما می توانید با خرید اوراق قرضه دولتی مبلغی در حدود 500 هزار دلار را در حساب خود داشته باشد و به مدت سه سال صاحب تمام سهام باقی بمانید.

این نوع سرمایه گذاری در واقع به معنای سپرده گذاری در یکی از بانک های این کشور تلقی می شود و شما باید به مدت پنج سال این سرمایه گذاری را حفظ کنید تا بتوانید درخواست اقامت دائم داشته باشید . در ادامه نیز به ثبت شرکت به همراه خرید ملک نیز به عنوان یکی از پرطرفدارترین مسیرهای مهاجرت به ترکیه خواهیم پرداخت.

اقامت ترکیه با ثبت شرکت

چنانچه به دنبال مهاجرت به ترکیه و زندگی در یکی از شهرهای این کشور می باشید می توانید این کار را از طریق ثبت شرکت انجام دهید . اقامت ترکیه با ثبت شرکت یکی از آسان ترین مسیرهای سرمایه گذاری در این کشور است که نیاز به مبالغ بالایی نیز ندارد . در نوع کسب و کار هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و شما تنها باید نوع فعالیت خود را با تمامی جزئیات لازم را شرح داده داده و مالیات ماهیانه را پرداخت کنید.

مراحل و هزینه ثبت شرکت با توجه به نوع فعالیت متغیر است و باید در این زمینه اطلاعات لازم را به خوبی به دست آورید . جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه  باید اساسنامه شرکت موردنظر خود را نوشته و به صورت حقوقی به ثبت برسانید . حداکثر زمان لازم برای به ثبت رساندن یک شرکت جدید در ترکیه می تواند سه روز تا یک ماه باشد که به صورت حضوری در این کشور بسیار سریع تر خواهد بود.

البته به ثبت رساندن شرکت در ترکیه انواع مختلفی را شامل می شود که هر کدام هزینه و روند ثبت مخصوص به خود را دارند و محبوب ترین و مناسب ترین در میان آنها برای مهاجرین شرکت با مسئولیت محدود است . برای این کار باید بدانید که به کجا مراجعه کنید و چه مدارکی را به همراه داشته باشید.

شرایط دریافت اقامت با ثبت شرکت در ترکیه

چنانچه بخواهید از طریق ثبت شرکت به اقامت ترکیه برسید باید حداقل مبلغ 100000 لیر ترکیه را به این کار اختصاص دهید . شرکت شما باید به صورت مرتب مالیات را پرداخت کرده و هیچ گونه تخلفی نداشته باشد . افرادی که در ترکیه یک شرکت را به ثبت می رسانند در ابتدا اقامت دو ساله دریافت می کنند و در صورتی که فعالیت تا پنج سال ادامه داشته باشد می توانید درخواست اقامت دائم کنید.

دقت داشته باشید که شما با ثبت شرکت باید 5 ترک را به صورت رسمی و یا غیر رسمی به اشتغال درآورید و حداقل یک سال را به صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشید . نداشتن سوء سابقه از دیگر شرایط دریافت اقامت با ثبت شرکت در ترکیه است.

اقامت ترکیه با خرید ملک

شاید بتوان خرید ملک در ترکیه را اصلی ترین روش های مهاجرت به ترکیه توسط ایرانیان در سال های اخیر دانست . اجاره و خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان رکورد شکسته و تعداد قابل توجهی از این مسیر به اقامت دائم رسیده اند . در این شیوه شما باید به ترکیه سفر کرده و ملک موردنظرتان را از طریق بازدید انتخاب کنید.

شما با هر میزان سرمایه می توانید نسبت به خرید خانه و مهاجرت ترکیه اقدام کنید که البته همراه با آن به شما اقامت دائم داده نخواهد شد و در صورتی که می خواهید همراه با ملک موردنظر خود به اقامت دائم برسید باید بیش از 250 هزار دلار را در املاک این کشور سرمایه گذاری نمایید.

از طرق خرید ملک با مبلغ کمتر از 250 هزار دلار به شما اقامت یک ساله داده می شود که با تمدید هر ساله آن می توانید الزام سکونت در ترکیه به مدت 5 سال را برآورده کنید . همچنین می توانید بخشی از 250 هزار دلار را پرداخت کرده و بخش دیگر را از طریق دریافت وام بپردازید . دقت داشته باشید که امکان فروش خانه به مدت سه سال پس از زمان خرید وجود نداشته و پس از گذشتن سه سال می توانید پاسپورت خود را دریافت کنید.

چنانچه قصد خرید زمین در این کشور را نیز دارید باید تا نهایتا دو سال بعد اقدام به ساخت و ساز در زمین موردنظر نمایید تا واجد شرایط اقامت ترکیه با خرید ملک شوید.

دریافت شهروندی با خرید ملک در ترکیه

خوب است بدانید که تا سال گذشته می توانستید از طریق ویزای توریستی ( به عنوان مثال اجاره ملک ) اقامت خود در ترکیه را تمدید کرده و پس از گذشت چند سال برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید ، اما در حال حاضر این قانون تغییر کرده و افرادی که با ویزای توریستی در ترکیه اقامت دارند باید از طریق تغییر نوع ویزای خود نسبت به تمدید اقامت اقدام کنند.

با خرید ملک در ترکیه با مبلغی بیش از 250 هزار دلار شما قادر به دریافت شهروندی این کشور هستید که پاسپورت ترکیه را برایتان به همراه دارد . با دریافت شهروندی با خرید ملک در ترکیه از تمامی حقوق به صورت یکسان با سایرین بهره مند خواهید شد و دیگر یک فرد خارجی محسوب نمی شوید . روال دریافت پاسپورت از زمان خرید خانه در این کشور می تواند از 45 روز تا سه ماه زمان ببرد.

مدارک دریافت اقامت دائم ترکیه با خرید ملک

علاوه بر نداشتن سوء پیشینه و توانایی مالی کافی شما باید بیمه درمانی را در این کشور داشته باشید و هیچ گونه تهدیدی را برای امنیت ترکیه ایجاد نکنید . مدارک دریافت اقامت دائم ترکیه با خرید ملک به شرح زیر است:

  • فرم رسمی تقاضای اقامت
  • پاسپورت
  • عکس
  • بیمه درمانی معتبر
  • مدرک گواهی تمکن مالی
  • مدارک اقامتی سابق

پس از خریداری ملک شما باید با ارائه مدارک از طریق اسیت سفارت ، روز و زمان مصاحبه را دریافت کنید . محل مصاحبه اداره مهاجرت شهر موردنظر است و این امکان برایتان وجود دارد که برای اعضای خانواده تا ( همسر و فرزندان زیر 8 سال ) درخواست خود را ارائه دهید.

فراموش نکنید که برای خرید خانه در این کشور باید یک حسابی بانکی در ترکیه افتتاح کرده و پول خود را به آن انتقال دهید . خوب است به بانک هایی مراجعه کنید که برای افتتاح حساب نیازمند مجوز نیستند تا کار خرید ملک شما سریع تر پیش برود . افتتاح حساب نیازمند آدرس ، شماره مالیاتی و گذرنامه است . کارشناسان آی مهاجر شما را در انجام هر یک از مراحل مهاجرت به ترکیه یاری می رسانند.

وکیل مهاجرت به ترکیه

با توجه به درخواست چشمگیری که توسط ایرانیان برای مهاجرت به ترکیه و اخذ شهروندی این کشور وجود دارد ، افراد زیادی به به غعالیت در این زمینه مشغول شده اند . اما خوب است که قبل از هرگونه اقدام ابتدا با قوانین و افراد مطلع در این حوزه آشنا شده و سپس تصمیم نهایی را اتخاذ نمایید.

به صورت کلی باید به شما عزیزان یادآور شویم که در امر مهاجرت و رشته مرتبط با آن یعنی حقوق اساساً شاخه ای به نام مهاجرت وجود ندارد و در کشورهای خاصی مانند کانادا یا استرالیا تنها اداره مهاجرت به افراد صلاحیت دار لایسنس می دهد.

بنابراین در سایر کشورها شما نمی توانید افرادی را بیابید که به صورت آکادمیک تحصیلات مرتبط با مهاجرت را پشت سر گذاشته باشند . پس برای مهاجرت به ترکیه سراغ چه کسانی باید رفت؟

برای یافتن بهترین همراه و مشاور در مسیر دریافت اقامت ترکیه خوب است به کارشناسان آی مهاجر به عنوان معتبرترین و مطمئن ترین افراد در این زمینه مراجعه کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مسیر مناسب را یافته و اقدام نمایید . این افراد با داشتن تخصص بالا همانند یک وکیل مهاجرت به ترکیه راهنمای شما عزیزان هستند.

موسسه مهاجرتی به ترکیه

موسسات مهاجرتی به ترکیه از این جهت معتبرترین راهنما و همراه شما در امر مهاجرت هستند که مانند برخی موسسات دیگر نیازمند دریافت مجوزهای گوناگون از وزارت علوم و یا وزارت کار نیستند و می توانند با اختیار کامل تمامی مراحل مهاجرت را برایتان پشت سر گذاشته و زندگی خوبی را در کشور مقصد برای شما فراهم سازند.

موسسات اعزام دانشجو و یا کاریابی نیازمند دریافت مجوز بوده و در حوزه اختیارات خود محدودیت های زیادی دارند و شما باید اغلب مراحل را به تنهایی پپشت سر بگذارید که منجر به از دست رفتن زمان و یا فرصت می شود . با انتخاب آی مهاجر به عنوان معتبرترین موسسه در امر مهاجرت شما عزیزان می توانید به آسانی بهترین مسیر را با توجه به شرایط خود یافته و اقدام نمایید.

پروسه مهاجرت فاکتورهای تاثیرگذار متعددی دارد که سهل انگاری در انجام هر یک می تواند شما را از رسیدن به هدفتان بازدارد ، از این رو با انجام بررسی های لازم به سراغ بهترین گزینه ممکن بروید تا یکی از مهم ترین تصمیمات زندگیتان را با خیالی آسوده به واقعیت تبدیل سازید.

کارشناسان و مشاورین ارشد آی مهاجر ضمن اطلاع از تمامی جزئیات مهاجرت به ترکیه مطابق با آخرین تغییرات آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به تمام سوالات شما در زمینه مهاجرت می باشند . از طریق تماس با دفاتر تهران و شیراز از خدمات موسسه بهره مند شوید.