تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان یکی از رویاهایی ست که داوطلبان زیادی را از سراسر جهان مجذوب خود می کند ؛ آی مهاجر در این مقاله سعی دارد تا این موضوع را مورد بررسی قرار داده و تمامی جوانب آن را بسنجد تا علاقمندان به این کشور مدرن از شرایط و قوانین مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل بیشتر آشنا شده و اطلاعات کامل و مفیدی در اختیارشان قرار گیرد.

کیفیت بالای تحصیلی و سیستم آموزشی قوی کشور انگلستان سبب شده تا سالانه هزاران دانشجوی بین المللی ، متقاضی تحصیل در این کشور باشند ؛ دانشگاه های انگلستان از برترین دانشگاه های جهان هستند و مدارک آنها نیز در ایران و سراسر جهان بسیار معتبرند ؛ 

مزایای تحصیل در انگلستان علاوه بر مواردی که به آن اشاره شد ، عبارتند از :

1- مدت زمان تحصیل در تمامی مقاطع نسبت به سایر کشورها کمتر می باشد.

2- هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به کشورهای ایالات متحده آمریکا پایین تر است.

3- کشور انگلستان دارای دومین سیستم آموزش برتر در سطح جهانی می باشد.

4-  دانشگاه های انگلیس در لیست 100 دانشگاه برتر جهانی هستند.

5- اقتصاد انگلیس رشد بسیار خوبی دارد و نرخ بیکاری در این کشور پایین است.

6- دانشجویان از زندگی ایده آل و امکانات رفاهی مناسبی برخوردارند.

7- مسافت ایران با کشور انگلستان نسبت به کشورهایی که در قاره آمریکا و استرالیا قرار دارند ، کمتر است و دانشجویان راحت تر می توانند خانواده خود را ملاقات کنند.

سیستم آموزشی انگلستان

سیستم آموزشی انگلستان یکی از بهترین و منسجم ترین نظام های آموزش بریتانیایی است و از مقطع پیش دبستانی تا دکتری را پوشش می دهد ؛ انگلستان قوانین و استاندادرهای بالایی در استفاده از تکنیک های موثر و کارامد در آموزش دارد و بهترین امکانات آموزشی را به محصلان ارائه می دهد ؛ افرادی که تحصیل در انگلستان را برمی گزینند ، آینده شغلی درخشانی دارند.

در انگلستان ، کودکان از سن 5 سالگی باید تحصیل را شروع کنند و در مقطع پیش دبستانی یا  Early Yearsآموزش ببینند ؛ سپس ، کودکان از سن 7 تا 11 سال در مقطع ابتدایی یا Primary Education مشغول به تحصیل می شوند ؛ در سن 11 تا 14 سالگی در مقطع راهنمایی یا  Secondary Education آموزش های لازم را می ببینند و در مقطع متوسطه یا Further Education از سن 14 تا 16 سال تحصیلات متوسطه خود را به پایان می رسانند.

در واقع تحصیل در انگلستان از سن ۵ تا ۱۶ سالگی اجباری می باشد ، اما در مقاطع بالاتر تصمیم در مورد ادامه تحصیل بر عهده دانش آموز و والدینش است ؛ دانش آموزانی که قصد ورود به دانشگاه را دارند ، باید دوره های پیش دانشگاهی را برای ورود به دانشگاه مورد نظر خود بگذرانند ؛ دانش آموزان می توانند با گذراندن یکی از دوره های A-level و یا فاندیشن وارد دانشگاه شوند ؛ پس از شرکت در دوره های پیش دانشگاهی ، دانش آموزان باید در آزمون ورود به دانشگاه شرکت کنند.

معرفی دوره‌ A level

مدت زمان دوره‌ های A Level در انگلستان حدود دو سال است ؛ حداقل سن دانش آموزان برای گذرراندن این دوره ۱۶ سال می باشد ؛ علاقمندانی که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی ، دندان‌پزشکی و دامپزشکی در دانشگاه‌های برتر از جمله دانشگاه آکسفورد و کمبریج را دارند ، باید در این دوره‌ شرکت کنند ؛ هر چه معدل نمرات قبولی در این دوره بالاتر باشد ، دانش آموزان شانس بیشتری برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر انگلستان  دارند.

معرفی دوره‌ Foundation

این دوره حدود یک سال می باشد و دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته‌های غیر پزشکی مانند رشته های  مالی و تجارت ، مدیریتی ، مهندسی ، حقوق و … را دارند ، باید در این دوره شرکت کنند ؛ هزینه تحصیل در دوره Foundation حدود 15 تا ۳۰ هزار پوند در کالج ها و حدود ۸ تا 20 هزار پوند در دانشگاه ها برآورد شده است که نسبت به دوره‌ A level کمتر می باشد.

مدارس دولتی انگلستان

اکثر دانش آموزان انگلیسی در مدارس دولتی به تحصیل می پردازند ؛ تحصیل در انگلستان فقط برای دانش آموزان انگلیسی رایگان است ؛ اما دانش آموزان بین المللی بسته به شرایط ، نوع و محل قرارگیری مدرسه دولتی ، باید شهریه ای در حدود ۱۲ تا ۲۰ هزار پوند پرداخت کنند ؛ جمعیت مدارس دولتی بیشتر از مدارس خصوصی می باشد.

مدارس خصوصی انگلستان

مدارس خصوصی در انگلستان به ۲ گروه ، مدارس روزانه یا Day Schools و مدارس شبانه روزی یا Boarding Schools تقسیم می شوند ؛ امکانات آموزشی در مدارس دولتی در سطح بالایی قرار دارد و این مدارس موظفند استانداردهایی که توسط دولت انگلستان وضع شده را رعایت کنند ؛ هزینه تحصیل در مدارس خصوصی بسته به شرایط و محل قرارگیری آن حدود ۲۵ تا ۴۷ هزار پوند می باشد که شامل خدمات و امکاناتی از جمله خوابگاه ، بیمه ، برنامه های ورزشی و… می شود.

زبان تحصیل در انگلستان

دانش آموزان بین المللی برای ورود به مدارس انگلستان از مقطع ابتدایی تا متوسطه نیازی به ارائه مدرک زبان  ندارند ، البته دانش آموزان باید تا حدودی با زبان انگلیسی آشنا باشند که بتوانند در این کشور تحصیل کرده و با مدرسان خود ارتباط برقرار کنند ؛ اگر دانش آموز از سطح زبان مورد نظر برخوردار نباشد ، باید در دوره های English Language Preparation (ELP) شرکت کند.

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور نیاز به ارائه مدرک زبان دارند ؛ به عنوان مثال ، دانشجویان مقطع کارشناسی باید مدرک آیلتس حداقل 5/5 داشته باشند و در صورت نداشتن مدرک لازم ، باید پیش نیاز دوره های زبان را بگذرانند ؛ دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ، باید مدرک زبان آیلتس 6 یا 6.5 را ارائه دهند و اگر مدرک مورد نیاز را نداشته باشند ، باید در دوره های پیش کارشناسی ارشد یا Pre-Master شرکت کنند.

پذیرش در مقطع دکترا در انگلستان کار آسانی نیست و دانشجویان در این مقطع باید استاد راهنما و پروپوزال قوی داشته باشند ؛ همچنین نیاز به مدرک زبان آیلتس ۷ دارند و در صورتیکه دانشجو این موارد را نداشته باشد ، باید در دوره های شش ماهه پیش دکترا یا Pre-PhD شرکت کند تا بتواند به عنوان دانشجوی مقطع دکترا مشغول به تحصیل در انگلستان شود ؛ علاوه بر تحصیل ، اگر قصد ثبت شرکت در انگلستان را دارید ، بهتر است تا حدودی با زبان انگلیسی آَشنا باشید تا بتوانید با افراد و کارمندان خود ارتباط برقرار کنید.

تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

متقاضیان پس از دریافت مدرک دیپلم و شرکت در یکی از دوره های A level یا Foundationمی توانند به تحصیل در مقطع کارشناسی یا پزشکی در انگلستان بپردازند ؛ دانش آموزان برای تحصیل در رشته های مختلف پزشکی یا غیر پزشکی باید ابتدا وارد یکی از دوره های A-level یا Foundation شوند تا جهت ورود به دانشگاه مورد نظر آماده شوند ؛ شرط ورود به این دوره ها سن کمتر از 19 سال می باشد ، البته در برخی از دانشگاه ها امکان شرکت در این دوره ها ، در سنین بالاتر و تا 21 سال نیز میسر است.

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در انگلستان باید شهریه پرداخت کنند ، طول دوره های کارشناسی معمولا سه سال است ، اما در برخی از رشته های مهندسی ممکن است حدود 4 سال به طول انجامد ، همچنین دوره های فشرده 2 ساله برای دانشجویان ممتاز ارائه می شود ؛ دانشجویان در دوره کارشناسی باید 360 واحد درسی را بگذرانند.

 بطور کلی برای ورود به دانشگاه های مختلف در مقطع کارشناسی باید علاوه بر شرکت در دوره های پیش دانشگاهی و پذیرش در آزمون ورودی ، ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی را ارائه دهید ؛ همچنین یک انگیزه نامه قوی داشته باشید ؛ ارائه مدرک آیلتس با نمره 5/5 تا 6 ، مدارک شناسایی و ویزای تحصیلی نیز جزو ضروریات است ؛ بهتر است برای اطلاع دقیق از مدارک و شرایط لازم در ورود به دانشگاه های مختلف حتما به سایت اختصاصی همان دانشگاه سر بزنید.

تحصیل در دوره های Foundation

دانش آموزان پس از اخذ مدرک دیپلم معتبر ، باید برای ورود به رشته های غیر پزشکی در دوره های Foundation شرکت کنند ؛ این دوره شامل دو ترم می باشد و دانش پذیران از سن 17 تا 19 سال می توانند در دوره های فاندیشن ثبت نام کنند ؛ جهت تحصیل در این دوره ، مدرک زبان آیلتس متقاضی باید حداقل 5 باشد.

شروع کلاسها در ترم اول از ماه سپتامبر  و در ترم دوم از ماه ژانویه می باشد ؛ در ترم اول تمامی دانش پذیران  بین المللی ، عموما دروس IT و زبان انگلیسی را می آموزند ، اما در ترم دوم هر متقاضی با توجه به رشته انتخابی خود باید چهار درس تخصصی را بخواند.

تحصیل در دوره های A-Level

متقاضیان با داشتن مدرک دیپلم و آیلتس 5/5 ، می توانند وارد دوره های A-Level که معمولا مختص رشته های تاپ مانند پزشکی ، دندان پزشکی ، دامپزشکی و … هستند ، ثبت نام نمایند ؛ تحصیل در دانشگاه های تاپ انگلستان ، ملزم به گذراندن دوره a level می باشد ؛ متقاضیان در سنین 16 تا 19 سال می توانند در این دوره دو ساله شرکت کنند.

پس از گذراندن سال اول ، دانش آموزان باید دروس سال اول را امتحان داده و نمرات خوبی کسب کنند تا بتوانند وارد سال دوم شوند ؛ در پایان این دو سال نیز ، دانش آموزان باید در آزمون a level شرکت کرده و حداقل نمره را اخذ کنند ، بالاترین نمره برای دوره a level ، نمره A و پایین ترین نمره E می باشد ؛ دانش اموزانی که بتوانند نمره A را در دروس ریاضی ، فیزیک  ، زیست و شیمی بدست آورند ، قادر خواهند بود تا در دانشگاه های معتبر و تاپ انگلستان تحصیل نمایند.

سایر شرایط تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی

دانش آموزان برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید فرمی بنامUSAS(Universities and colleges admission service) را تکمیل کرده و ارسال کنند ؛ اگر فرم متقاضی مورد تایید قرار گیرد ، می تواند وارد یکی از دانشگاه های انگلستان شود ؛ انگلستان رشته های متنوعی را در مقطع کارشناسی ارائه می دهد که برخی از آنها عبارتند از : هنر ، علوم ، مهندسی ، آموزش مدرسه ، ریاضیات ، کامپیوتر ، فلسفه ، قانون و…

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در انگلستان باید نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی خوبی داشته باشند و ترجمه نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند ؛ گرفتن بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی بسیار دشوار و گاهی غیر ممکن است ؛ اما در صورتی که دانشجو ممتاز بوده و دارای جوایز بین المللی علمی باشد ، امکان اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل با هزینه کمتر وجود دارد ؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ، می توانید با وکلای آی مهاجر مشورت نمایید.

معرفی چند کالج معتبر دوره های فاندیشن

بسیاری از دانشگاه های انگلیس جزء برترین مراکز آموزشی از نظر اعتبار و رتبه هستند ؛ مدارک معتبر ، امکانات پیشرفته و مدرن کالج ها و دانشگاه های انگلستان ، سالانه بیش از نیم میلیون دانشجوی بین المللی را به این کشور می کشاند ؛ حدود ۳۰ کالج برای دوره های foundation وجود دارد که می‌توان به کالج Bellerbys اشاره نمود.

از دیگر کالج‌هایی که دوره فاندیشن را ارائه می دهند عبارتند از : بل کمبریج ، کالج لاگبورو ، کالج بروک هاوس ، کالج مرکزی ناتینگهام ، کالج دمونتفورت و… ؛ همچنین کالج هایی که دوره A-Level  را ارائه می‌دهند ، عبارتند از : کالج مدرسین کمبریج ، کالج CATS ، کالج مستقل چلسی و…. 

King’s College

این کالج یکی از قدیمی ترین و بزرگترین کالج های دانشگاه لندن است که بیش از ۲۰ هزار دانش پذیر دارد ؛ کینگز کالج یکی از ۲۰ دانشگاه برتر اروپا می باشد که در حوزه پژوهش های علوم زیستی و زیست پزشکی در قاره اروپا بسیار معروف است ؛ این کالج بیش از ۵۰ آزمایشگاه پژوهشی فعال با امکانات آموزشی بسیار پیشرفته دارد.

کینگز کالج در زمینه اشتغال فارغ التحصیلان بسیار موفق است و دانشجویانی که از این کالج فارغ التحصیل می شوند ، از بالاترین میزان حقوق دریافتی برخوردار خواهند شد ؛ همچنین در رشته پرستاری رتبه اول را در انگلیس و رتبه سوم را در جهان اخذ کرده است ؛ در رشته دندانپزشکی نیز در رتبه چهارم و در رشته داروسازی در جایگاه هفتم جهانی قرار دارد.

بیشتر پژوهشگران اروپایی در حوزه های سیاست عمومی و مطالعات بین المللی ، در این کالج گرد هم آمده اند ؛ کینگز کالج در زمینه ادبیات انگلیسی ، ادبیات کلاسیک ، زبان های مدرن و توان پژوهشی جزو ده دانشگاه برتر انگلیس می باشد ؛ رضایت دانشجویان از اساتید و امکانات کالج بیش از ۹۵٪ است ؛ این کالج بیشتر روی موضوعات تحقیقاتی متمرکز است و 5 پردیس دانشگاهی دارد.

Abbey College  

بیش از 400 دانش آموز از کشورهای مختلف در کالج Abbey برای اخذ پذیرش از بهترین‌ دانشگاه‌ ها ، مشغول به تحصیل در انگلستان هستند ؛ از مزایای این کالج می توان به کسب بهترین نتایج علمی ، تدریس دقیق ، رشد شخصیتی و اخلاقی دانش پذیران ، مرور مکرر دروس ، داشتن اساتید متخصص ، اهمیت به استعدادها و توانایی‌های همه دانش‌ پذیران اشاره نمود ؛ دانش پذیران این کالج در آینده به افرادی خلاق و مبتکر تبدیل می شوند ؛ اکثر دانش‌آموزان این کالج در آزمون‌ A-Level  با نمرات عالی موفق به قبولی می شوند.

خوابگاه های این کالج دارای بهترین امکانات می باشند و بدلیل دارا بودن دوربین مداربسته از امنیت بالایی برخوردارند ؛ غذای کالج توسط ‌آشپزان حرفه‌ای تهیه شده و همراه با غذای اصلی ، انواع سبزیجات و سالاد نیز ارائه می گردد ؛ خدمات درمانی کالج در حد بالایی قرار دارد و خدماتی مانند تجویز دارو ، ارزیابی سلامتی دانش‌آموزان و ارجاع به پزشکان در صورت نیاز به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد.

به علاوه دانش اموزان از خدمات دیگری مانند سالن اجتماعات ، کلاس های درس کاملاً مجهز ، آزمایشگاه های پیشرفته علوم ، كتابخانه ، استودیوی اختصاصی موسیقی ، سالن غذاخوری و کافی‌شاپ ، سالن ورزش مجهز ، برخوردارند ؛ کیفیت تحصیل در این کالج بقدری بالاست که بسیاری از دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی ، وارد یکی از برترین دانشگاه های G5 از جمله دانشگاه‌های آکسفورد ، کمبریج ، LSE ، امپریال و UCL می شوند.

bellerbys college

کالج بلربیز دارای سه شعبه مختلف در شهرهای برایتون، کمبریج و لندن می باشد ؛ این کالج های بسیار مدرن ، دانش آموزان را برای ورود به یکی از دانشگاه های برتر انگلستان آماده می کند ؛ اساتید این کالج ها دارای تجربه کافی برای آموزش به دانش آموزان بین المللی هستند.

شعبه کالج بلربیز برایتون ، مکانی ایده آل و مدرن ، در قلب شهر برایتون است ؛ این کالج کاملاً بین المللی بوده و پذیرای دانش آموزان زیادی از سراسر جهان می باشد ؛ این شعبه ، طیف وسیعی از موضوعات و دروس را ارائه می دهد و دانش‌آموزان با گرایش های مختلف هنر ، رسانه ، پزشکی ، حقوق ، تجارت ، مهندسی ، علوم و ریاضی در آن مشغول به تحصیل هستند.

شعبه کالج بلربیز کمبریج ، بر علوم تخصصی و مهندسی متمرکز است ؛ این کالج تخصصی ، دروس عملی آزمایشگاهی ، فعالیت‌های متمرکز بر علم ، تکنولوژی ، مهندسی و ریاضی را ارائه می دهد ؛ این کالج از دانش آموزان حمایت کرده و با انجام کارهای گروهی در یک محیط دوستانه ، فرآیند یادگیری را افزایش می دهد.

شعبه کالج بلربیز لندن ، مهارت‌های کاری و آموزشی دانش آموزان را توسعه می‌ دهد ؛ این کالج از طریق فعالیت‌های فوق برنامه نظیر : بازدید از بازار بورس لندن ، وزارت اقتصاد ، بانک انگلیس و موسسات مختلف ، دانش آموزان را برای ورود به بازار کار آماده می کند ؛ همچنین به دانش‌آموزان فرصت شرکت در رقابت‌های مالی و تجاری داده می شود.

شرط معدل برای تحصیل در انگلستان

دارا بودن معدل مناسب یکی از شرایط پذیرش دانشجویان در مدارس و دانشگاه های انگلستان است ؛ داشتن معدل خوب شانس دانشجو را در پذیرش دانشگاه مورد نظر افزایش می دهد ، همچنین شایستگی و توانایی علمی دانشجو را نشان می دهد ؛ معدل مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان بر اساس رشته انتخابی و مقطع تحصیلی انتخاب می شود و دانشگاه های انگلستان ممکن است معدل های مختلفی را در نظر داشته باشند ؛ مسلم است که برای پذیرش در دانشگاه های برتر ، نیاز به معدل بالاتری است.

حداقل معدل مورد نیاز برای تحصیل در کالج های انگلستان 12 می باشد ؛ البته گاه با معدل های کمتر نیز می توان در انگلستان تحصیل کرد ؛ حداقل معدل مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ۱۴ و برای تحصیل در مقطع دکترا ، ۱۶ می باشد.

لازم به ذکر است که برای تحصیل در انگلستان علاوه بر داشتن معدل خوب ، باید دارای شرایط دیگری نیز باشید ؛ به عنوان مثال ، از دیگر شرایط لازم برای پذیرش دانشگاه ها می توان به داشتن مدرک آیلتس با نمره مورد نیاز و تمکن مالی کافی اشاره کرد ؛ البته مواردی مانند سابقه تحقیقی و پژوهشی ، نگارش مقالات علمی معتبر و چاپ شده ، یک امتیاز خوب برای پذیرش می باشد ؛ همچنین یافتن استاد راهنما از شرایط لازم برای تحصیل در مقطع دکتراست.

امکان تحصیل رایگان در انگلستان

انگلستان هر ساله تعداد بسیار کمی از دانشجویان بین المللی را برای تحصیل رایگان در این کشور پذیرش می کند ؛ البته توجه داشته باشید که تحصیل در انگلستان بصورت کاملا رایگان برای دانشجویان خارجی امکان پذیر نمی باشد و منظور ما از این عنوان ، عدم پرداخت هزینه های تحصیل نمی باشد ، بلکه منظور از تحصیل رایگان ، اخذ بورسیه های تحصیلی است که به عنوان کمک هزینه دانشجویی به شمار می رود.

البته همان طور که اشاره شد ، دریافت بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان خارجی امری بسیار دشوار است ؛ اما اگر دانشجویان ممتاز موفق به اخذ آن شوند ، نیاز به پرداخت کامل شهریه ، هزینه خوابگاه و بیمه دانشجویی ندارند ؛ اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان شرایط ویژه ای دارد که دانشجو باید دارا باشد ؛ از شرایط لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی عبارتند از :

1- داشتن معدل بالا و مدرک آیلتس بالای 6

2-  داشتن رزومه علمی و پژوهشی درخشان

3-  ارائه مقالات معتبر علمی

4- داشتن فعالیت های علمی و پژوهشی

5- ارائه توصیه نامه از اساتید دانشگاه

6- داشتن نامه پذیرش از استاد راهنما و سوپروایزر دانشگاه

7- اجازه کار در انگلستان ، دانشجویان با اخذ بورسیه تحصیلی می توانند مجوز کار دانشجویی دریافت کرده و مشغول به کار پاره وقت شوند و پس از پایان تحصیلات ، کار پاره وقت خود را به کار تمام وقت برای گرفتن اقامت تبدیل کنند.

کار پس از تحصیل در انگلستان و اقامت آن

کشور انگلستان ویزاهای بسیاری را متناسب با شرایط متقاضیان در نظر گرفته که به افراد واجد شرایط اعطا می کند ؛ اما بطورکلی اخذ اقامت انگلستان پس از تحصیل کار آسانی نیست ؛ طبق قوانین کشور انگلستان ، شما پس از فارغ التحصیلی می توانید به مدت ۱۲ ماه در این کشور اقامت داشته و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

فارغ‌التحصیلان برای اخذ اقامت این کشور ، چند راه پیش رو دارند که رایج ترین آنها عبارتند از:

1- اخذ ویزای Tier 2

فارغ‌التحصیلانی که از طرف سازمان‌های لیست حامیان Tier 2 ، پیشنهاد کاری دریافت کنند ، قادرند برای اخذ این ویزا درخواست دهند ؛ البته این پیشنهاد کاری باید در طول 4 ماه پس از پایان تحصیلات ، کسب شود ؛ برای دریافت این نوع ویزا شما باید شرایط لازم را داشته باشید ؛ به عنوان مثال ، بقدری مهارت و تخصص داشته باشید که یک موقعیت کاری حرفه ای به شما پیشنهاد شده و حقوق بالایی داشته باشد.

2- امکان اخذ اقامت انگلستان با راه‌اندازی یک کسب و کار جدید

فارغ التحصیلانی که دارای ایده‌ای خلاقانه و بکر هستند ، همچنین طرحی نو و تجاری با سوددهی مناسب دارند ، امکان درخواست ویزای کارآفرین فارغ‌التحصیل را دارند تا توسط آن ، اقامت کشور انگلستان را کسب کنند ؛ این ویزا تحت عنوان ویزای Tier1 برای متقاضیان واجد شرایط صادر می گردد ؛ فارغ التحصیلان با ایجاد یک کسب و کار جدید امکان سرمایه گذاری در انگلستان را نیز برای خود فراهم می کنند.

در این مقاله به تحصیل در انگلستان ، شرایط و قوانین آن پرداختیم ؛ امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته و موجبات رضایت تان را فراهم کرده باشد ؛ وکلای متخصص ما در آی مهاجر در دو شعبه تهران و شیراز بصورت حضوری پذیرای هموطنان عزیز می باشند ؛ همچنین وکلای ما بصورت آنلاین ، آماده خدمت رسانی به تمامی هموطنان عزیز از سرتاسر کشور عزیزمان ایران می باشند.