تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش ​

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش راهی خوب برای تحصیل در خارج از کشور می باشد اتریش یکی از بهترین کشور ها برای زندگی و تحصیل است ، اتریش یکی از بهترین کشور ها برای زندگی می باشد و با مهاجرت به اتریش می توانید زندگی ای رویایی را تجربه کنید ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کشور زیبا با مشاورین آی مهاجر همراه باشید.
تحصیل در رشته پزشکی یا به طور کلی آموزش پزشکی یک رشته تحصیلی مهم است هر کشوری سیستم مراقبت های پزشکی و مدارس خاص خود را دارد که در حال آموزش پزشکی هستند بنابراین مطالعه ، آموزش و شیوه های آن به طور قابل توجهی در سراسر جهان متفاوت است.
روش‌های آموزشی مختلفی در آموزش پزشکی مورد استفاده قرار گرفته‌اند که از گذشته تاکنون حوزه فعالی از تحقیقات آموزشی بوده و همچنان ادامه دارد ، به عنوان یک مشتاق در آموزش پزشکی، فرد باید مکان مناسبی را برای تحصیل پیدا کند که در آن بتواند کیفیت آموزش را دریافت کند.
در میان کشورهای اروپایی ، اتریش یکی از کشورهای پیشرو در زمینه دانشگاهی و تحقیقاتی است که طبق رتبه بندی دانشگاه های جهان در اروپا اعلام شده است ، بنابراین اگر می خواهید موفق باشید اتریش بهترین کشور برای برداشتن اولین قدم در حرفه پزشکی است.

نه تنها کیفیت آموزشی بلکه امکانات روز و تجهیزات مدرن موجود و آماده استفاده برای تمامی دانش آموزان فراهم است به غیر از پزشکی عمومی ، دانشگاه های این کشور در رشته دندانپزشکی نیز برنامه هایی دارند.

دوره های پیش پزشکی در اتریش

دوره های پیش پزشکی در اتریش​

پیش پزشکی و یا دوره های پریمدیکال شما را برای آزمون های ورودی دانشکده پزشکی آماده می کند ، برای تحصیل در اتریش به خصوص رشته پزشکی باید آزمون ورودی دانشگاه را قبول شوید در ادامه به بررسی دوره پیش پزشکی در کشور اتریش می پردازیم.
برای قبولی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش دوره مقدماتی زبان انگلیسی آکادمی پزشکی برلین بر اساس الزامات آکادمیک برای آزمون های ورودی بیش از 40 دانشگاه پزشکی در 12 کشور مختلف اتحادیه اروپا ، به علاوه دانشگاه های پزشکی در بریتانیا و ایالات متحده آمریکا ، به صورت استراتژیک توسعه یافته است.
این موسسه شما را برای امتحانات ورودی دانشگاه پزشکی و همچنین برای اولین سال تحصیل در دانشکده پزشکی آماده کند.
دوره پیش پزشکی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش به مدت 12، 21 یا 24 هفته برگزار می شود و شامل درس های زیست شناسی ، شیمی عمومی ، شیمی آلی ، ریاضیات ، فیزیک ، آناتومی و مهارت های شناختی است که توسط معلمان حرفه ای تدریس می شود.
این با جلسات مطالعه خود هدایت شده تکمیل می شود که در آن از دانش آموزان انتظار می رود علاوه بر مطالعه بیشتر حین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش ، دانش خود را گسترش دهند و در موضوعات تحت پوشش در کلاس عمیق تر بپردازند.

کسب رضایت ۹۰٪ مشتریان افتخار ماست

آزمون ورودی رشته های پزشکی اتریش

آزمون ورودی رشته های پزشکی اتریش​

فارغ التحصیلان واجد شرایط دبیرستان یا کالج های تأسیس شده واجد شرایط شرکت در آزمون ورودی سال اول تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش هستند ، این آزمون به صورت کتبی به زبان انگلیسی و شامل 100 سوال از زیست شناسی و 100 سوال از شیمی می باشد ، سوالات آزمون به صورت تصادفی توسط کامپیوتر انتخاب شده و مجموعه سوالات (در پاکت) به صورت تصادفی بین متقاضیان توزیع می شود.
برگه پاسخنامه توسط کامپیوتر اسکن و ارزیابی می شود تا از هرگونه دخالت شخصی در حین ارزیابی اجتناب شود ؛ یادآور می‌شویم قبولی در رشته پزشکی دانشگاه های اتریش منوط به قبولی در آزمون‌های ورودی است ؛ جزوه تجدید نظر برای متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی عمومی و دندانپزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه اتریش در براتیسلاوا شامل 500 نمونه سوال زیست شناسی و 500 نمونه سوال شیمی است که توصیه می شود برای برآورده کردن شرایط آزمون ورودی تجدید نظر شود.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام کنکور
 • فتوکپی پاسپورت متقاضی (فقط صفحه اول)
 • گواهی دبیرستان ، گزارش مدرسه باید شامل تمام نمرات کسب شده در طول تحصیل شما باشد. گواهینامه های دبیرستان باید انصراف داده شود (متقاضیان پس از شروع فرآیند ثبت نام دستورالعمل های بیشتری دریافت خواهند کرد.)
 • شناسنامه
 • گواهی واکسیناسیون علیه هپاتیت B (فقط صفحه اول(
 • شش (6) عکس در اندازه پاسپورت. 

 بیشتر بخوانید : مهاجرت به اتریش

شرایط پزشکی در اتریش

شرایط پزشکی در اتریش ​

اجزای یک برنامه درسی رایج پزشکی در یک برنامه مدرک پزشکی در یک دانشگاه در اتریش شامل ساختار مدرک پزشکی ، آموزش بالینی یا کارآموزی و در نهایت ، کارآموزی بالینی که به رزیدنتی می‌رود ، درست مانند سایر برنامه های درسی پزشکی، دوره یا تعداد سال های تحصیل در رشته پزشکی در اتریش شش سال یا دوازده ترم است.
برای هفته ها یا ترم های اول تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش ، برنامه درسی به دانش پایه و معرفی چندین شاخه از علوم پزشکی می پردازد ، با گذشت سالها تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش ، برنامه درسی به مفاهیم پیچیده تری پیشرفت می کند و وارد برنامه های آموزشی بالینی می شود ، به طور خلاصه ، آموزش بالینی شامل 18 هفته کارآموزی و 48 هفته دیگر کارآموزی خواهد بود.

فقط چند دانشکده پزشکی در اتریش یافت می شود ، عمدتاً به این دلیل که دانشگاهی در این کشور باید واجد شرایط تدریس پزشکی باشد تا بتواند به کسی مدرکی در آن رشته ارائه دهد ، در حال حاضر ، تعداد کل دانشکده های پزشکی جهانی در اتریش هفت می باشد این رقم در مقایسه با سایر کشورها عدد کمی است ، اما از آنجایی که تقاضا برای متخصصان بهداشت بسیار زیاد بود ، انتظار می‌رود افزایش یابد.
رشته پزشکی رشته ای بسیار پیچیده است و اگر قصد تحصیل در این رشته را دارید بهتر است که از پایه تمامی مطالب را به خوبی مطالعه کنید تا در دانشگاه به مشکل نخورید.

رشته دندانپزشکی در اتریش

رشته دندانپزشکی در اتریش​

دندانپزشکی موضوع گسترده ای است که نه تنها بر سلامت دندان های شما ، بلکه بر روی تمام مسائل مربوط به جمجمه انسان تمرکز دارد: از فک تا جمجمه و همچنین سلامت ناحیه صورت ، دندانپزشکان نقش حیاتی در حصول اطمینان از اینکه تمام ساختارهای فک و صورت در وضعیت مناسبی قرار دارند و همه چیز سالم و در جای خود نگه داشته می شود ، ایفا می کنند.
تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته دندانپزشکی به شما امکان می دهد در آناتومی سر و گردن ، تکنیک های جراحی ، جراحی ایمپلنت و ارگونومی در بیماری های دهان تخصص داشته باشید.
صرف نظر از انتخاب شما ، دندانپزشکی همیشه به مهارت خوب ، مهارت های حل مسئله و حافظه بصری نیاز دارد ، چیزی که یک دندانپزشک خوب را به یک دندانپزشک عالی تبدیل می کند ، آگاهی آنها از تحمل درد بیمار و تلاش برای ایجاد استرس کمتر در آنها است.
در طول دوره های دندانپزشکی ، با سلامت کلی حفره دهان آشنا خواهید شد ، شما روش های دندانپزشکی متعدد و همچنین روش های تشخیص و درمان و ابزارهای مورد نیاز برای اعمال آنها را کشف خواهید کرد ، مراقبت از دندان تنها شامل ایمپلنت ؛ کشیدن و درمان حفره ها نیست ، بلکه به مردم آموزش می دهد که چگونه از بروز این مشکلات در وهله اول جلوگیری کنند.
پس از فارغ التحصیلی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش اکثر دانشجویان به عنوان دندانپزشک ، بهداشت دندان یا دستیار دندانپزشکی کار می کنند.

وبینار های آموزشی برگزار شده پاسخی برای تمام مشکلات مهاجرتی شما

وبینار مهاجرت کاری به آلمان

آلمان

وبینار تحصیل در آلمان

آلمان

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

آلمان

مدرک زبان رشته های پزشکی در اتریش

مدرک زبان رشته های پزشکی در اتریش ​

برای پذیرش در دوره های عادی به زبان آلمانی در دانشگاه پزشکی وین ، به ویژه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش ، دانش زبان آلمانی در سطح C1 چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها مورد نیاز است.
افرادی که زبان اول آنها آلمانی نیست باید ثابت کنند که دانش لازم از این زبان را برای ادامه تحصیل موفق دارند ، این به ویژه با استفاده از یک گواهی پایان تحصیلی ثانویه بر اساس آموزش به این زبان انجام می شود ، ریاست دانشگاه پزشکی وین با صدور حکمی مدارک احتمالی دیگری مبنی بر مهارت های زبان آلمانی ارائه کرده است:
آیین نامه مهارت های زبان آلمانی
با توجه به الزامات قانونی ، باید یک آزمون تکمیلی احتمالی برای اثبات مهارت های زبان آلمانی مورد نیاز برای پذیرش در یک دوره تحصیلی (یعنی برای تحصیلات دیپلم در رشته انسانی و پزشکی دندان به طور خاص: C1) در چارچوب حضور در یک دوره دانشگاهی که برای این منظور راه اندازی شده است ، با این حال ، در زمان درخواست پذیرش در دوره تحصیلی ، شرط لازم برای این آزمون تکمیلی مستلزم دانش آلمانی حداقل در سطح A2 از چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان‌ها است.
مدرک این دانش از زبان آلمانی به عنوان مدرک زبان عمومی شناخته شده تلقی می شود که با حکم ریاست دانشگاه ایجاد شده است: دستورالعمل در مورد مهارت های زبان آلمانی.
علاوه بر موارد گفته شده به مدرک آیلس نیز احتیاج دارید.

بیشتر بخوانید : تحصیل در اتریش

مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در اتریش

امکان-تحصیل-رایگان-در-آلمان​

معمولاً شرایط مورد نیاز برای ارسال به ت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش بسیار شبیه به شرایط مورد نیاز برای تحصیل سایر رشته های تحصیلی در اتریش و سایر کشورها است ؛ با این حال ، برخی از مدارکی که باید ارسال کنید ممکن است بسته به ملیت و کشوری که هستید متفاوت باشد ؛ با این حال ، مدارک مطلقی وجود دارد که آنها از شما می خواهند مانند کپی پاسپورت یا شناسنامه ، سوابق سوابق تحصیلی قبلی شما مانند کارنامه و گواهی فارغ التحصیلی و البته فرم های درخواستی که نیاز دارید ؛ برای پر کردن هزینه های آنلاین و پذیرش باید پرداخت کنید.
علاوه بر این، تحصیل در کشور اتریش ، به ویژه در وین ، مستلزم یادگیری زبان آلمانی است ، اگر دانشجوی بین المللی هستید و با زبان آشنایی ندارید ، جدای از دروس موجود در برنامه درسی خود ، باید کلاس های آلمانی را به مدت یک سال اضافه کنید.
در ادامه مدارک مورد نیاز به منظور تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش را نام خواهیم برد.
1. فرم درخواست پر شده
2. برگه نمره 10 و 12
3. گواهی آیین نامه رفتار
4. گذرنامه معتبر داوطلب
5. عکس سایز پاسپورت
6. گواهی پایان تحصیل
7. شناسنامه
8. مدرک آیلتس / TOEFT
9. گواهی انتقال
10. مدرک شناسایی ملی کاندید
11. گواهی پزشکی
12. ویزای دانشجویی
13. صورت حساب بانکی والدین / سرپرستان

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی اتریش

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی اتریش​

در دانشگاه‌های دولتی ، دانشجویان اتحادیه اروپا که مدرک تمام وقت را دنبال می‌کنند یا برای یک برنامه تبادل ثبت‌نام می‌کنند ، برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش نیازی به پرداخت شهریه ندارند ؛ آنها فقط باید 20 یورو در هر ترم هزینه بپردازند که عضویت در اتحادیه دانشجویی و بیمه حوادث دانشجویی را پوشش می دهد.
علاوه بر 20 یورو در ترم ، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA باید به طور متوسط 726.72 یورو در هر ترم برای شهریه پرداخت کنند.
بسیاری از دانشگاه های دولتی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه استثنا قائل می شوند که هیچ شهریه ای از آنها دریافت نمی شود ؛ برای اینکه ببینید کشور شما در لیست است یا خیر ، اطلاعات صفحه رسمی دانشگاه را بررسی کنید.
دانشگاه های علمی کاربردی می توانند تصمیم بگیرند که چه مقدار برای برنامه های تحصیلی خود هزینه می کنند ؛ دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA معمولاً 363 یورو در هر ترم پرداخت می کنند ، برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA ، هزینه ها بین 727 – 7500 یورو در هر ترم متغیر است.
دانشگاه های خصوصی گران تر از دانشگاه های دولتی هستند ، در حالی که هزینه های شهریه از یک برنامه تحصیلی به برنامه دیگر متفاوت است ، دانشجویان خارجی باید بین 3000 تا 23000 یورو در سال بپردازند ؛ برخی از برنامه های تخصصی هزینه تحصیل 35000 یورو در سال یا بیشتر را می طلبند.

بیشتر بخوانید : کار در اتریش

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی اتریش

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی اتریش ​

بسیاری از دانشجویان متوجه می شوند که درخواست برای دانشکده پزشکی در کشور محلی آنها به دلیل هزینه های بالا و افزایش رقابت برای مکان های محدود ، به طور فزاینده ای دشوار شده است ، شرکت در یک برنامه تحصیلی پزشکی به زبان انگلیسی در اروپا به یک گزینه محبوب تبدیل شده است که به دانشجویان تجربیات فرهنگی منحصر به فرد و همچنین روند درخواست نرم‌تر می‌دهد.
با تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اروپا ، شما همان تحصیلات با کیفیتی را دریافت می کنید که در جاهای دیگر یافت می شود و در عین حال به رویای تحصیل پزشکی خود می رسید
اگر قصد دارید یا به تحصیل در کشور اتریش فکر می کنید ، باید بدانید که بسیاری از دانشجویان بین المللی تجربه تحصیل در خارج از کشور در این کشور را عالی ارزیابی کرده اند ، دلایل اصلی عبارت بودند از:
• استاندارد بالای محیط آکادمیک در دانشگاه های اتریش
• کلاس های دانشجو محور و روش های تدریس

برترین برنامه های مطالعه پزشکی به زبان انگلیسی
تحصیل پزشکی در خارج از کشور در مقایسه با تحصیل پزشکی در آمریکا یا کانادا مزایای زیادی دارد.
متأسفانه ، دانشکده‌های پزشکی اروپا به‌عنوان متوسط یا برابر با دانشکده‌های پزشکی در ایالات متحده یا کانادا دیده می‌شوند ، با این حال ، این یک تصور اشتباه است.
دانشگاه های پزشکی در اروپا تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان را تشکیل می دهند و برنامه های آموزشی با کیفیت بالا را ارائه می دهند.
دانشکده های پزشکی اروپا باید استانداردهای اتحادیه اروپا را رعایت کنند و با بسیاری از دانشکده های پزشکی پیشرو در ایالات متحده مانند هاروارد ، ییل ، کرنل و غیره برابری می کنند.
هزاران پزشک برجسته در ایالات متحده از برخی از این مدارس در اروپا فارغ التحصیل شده اند و بیشتر ما که در ایالات متحده ترک می کنیم احتمالاً توسط پزشکانی که در ایالات متحده طبابت می کنند اما در خارج از کشور تحصیل کرده اند تحت درمان یا ویزیت قرار گرفته ایم.
مدت کوتاه مطالعات (5-6 سال)
آموزش و آموزش پزشکی در سراسر جهان به طور قابل توجهی متفاوت است.
در ایالات متحده یا کانادا ، یک دانشجوی پزشکی بالقوه باید ابتدا مدرک کارشناسی خود را در علوم عمومی یا پیش پزشکی قبل از درخواست برای تحصیل در دانشکده پزشکی فارغ التحصیل کند تا برنامه (M.D. یا D.O) را دنبال کند ، بنابراین مدت تحصیل 8 سال است.
در اروپا ، دانش آموزان بلافاصله پس از دبیرستان وارد دانشکده پزشکی می شوند ، اکثر دانشگاه ها دارای برنامه های 6 ساله برای پزشکی و دامپزشکی و برنامه های 5 ساله برای داروسازی و دندانپزشکی هستند.
دانش آموزان 3 سال مطالعات نظری و 3 سال تمرین بالینی انجام می دهند ، بنابراین تجربیات عملی زیادی را در معاینه و درمان بیماران واقعی که با مطالعات واقعی در تماس هستند ، به دست می آورند.
برخی از دانشگاه ها شروع به ارائه برنامه های 4 ساله برای دانشجویان بین المللی می کنند که در مقطع کارشناسی تحصیل کرده اند.
شهریه کم در کنار امنیت بالا
اکثر دانشجویان نمی دانند که می توانند با کمتر از هزار یورو در سال یا حتی رایگان در بسیاری از کشورهای اروپایی تحصیل کنند.
هزینه های تحصیل در اروپا به طور کلی در مقایسه با سایر قاره ها بسیار پایین است ، در حالی که بسیاری از دانشگاه های اروپایی به رتبه های برتر تعلق دارند ، بنابراین می‌توان با هزینه‌های بسیار مناسب ، یک آموزش عالی با کیفیت دریافت کرد.
بنابراین امروزه تحصیل در خارج از کشور در اروپا بسیار محبوب است.
البته، این در هر کشور متفاوت است و همچنین بستگی دارد که آیا شما از اروپا (منطقه اقتصادی اروپا) آمده اید یا خیر.
در دانشگاه های اتریش ، برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا-EEA ، سوئیس و کشورهای کمتر توسعه یافته شهریه وجود ندارد ، همه بقیه هزینه ای در حدود 800 یورو در سال پرداخت می کنند.
متوسط شهریه در دانشگاه های اروپای شرقی برای برنامه های کارشناسی بین المللی 4.500 یورو برای دانشجویان EEA و 8.600 یورو برای دانشجویان غیر EEA است.
متوسط هزینه تحصیل برای یک برنامه کارشناسی ارشد بین المللی در اروپا برای دانشجویان از داخل منطقه اقتصادی اروپا 5.100 یورو و برای دانشجویان خارج از منطقه اقتصادی اروپا 10.170 یورو است.

اقامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل

اگر قصد کار در اتریش پس از تحصیل را دارید حتما در ادامه مطلب با ما همراه باشید زیرا می خواهیم نحوه اقامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل را برای شما بازگو کنیم ، همانطور که در طول این مقاله خواندیم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش از بهترین راه ها برای ادامه تحصیل می باشد ، اگز قصد کار و تحصیل در خارج از کشور را دارید می توانید با مشاورین آی مهاجر در دو شعبه تهران و شیراز در تماس باشید.
همه پزشکانی که قصد کار در کشور اتریش را دارند باید دانش کافی از زبان آلمانی را به اثبات برسانند (یعنی دوره های آموزشی پزشکی را در یک منطقه آلمانی زبان گذرانده باشند یا حداقل 3 سال تجربه به عنوان متخصص مراقبت های بهداشتی آلمانی زبان و غیره داشته باشند.
پزشکانی که تحصیلات پزشکی خود را در کشورهای غیر EEA به پایان رسانده اند باید مدرکی مبنی بر به رسمیت شناختن مطالعات پزشکی تکمیل شده در خارج از کشور توسط یکی از دانشگاه های پزشکی اتریش به عنوان معادل با استانداردهای اتریش ارائه دهند ، در اعطای مدرک یا ارائه مدرکی دال بر تکمیل موفقیت آمیز تحصیلات پزشکی در اتریش قبل از اینکه آنها بتوانند برای به رسمیت شناختن دوره های تحصیلات تکمیلی خود که در خارج از کشور گذرانده اند توسط کمیسیون اعتباربخشی دوره های آموزشی خارجی اتاق پزشکی اتریش درخواست دهند.
با احراز معیارهای مقررات آموزش پزشکی اتریش ، پزشک در آزمونی پذیرفته می شود که برای همه پزشکان در اتریش الزامی است.
پس از تحصیل در کشور اتریش چگونه به عنوان پزشک مشغول به کار شوید؟
هنگامی که مدرک پزشکی خود را از دانشگاه خود در کشور دریافت می کنید ، اگر می خواهید در این کشور کار کنید و پزشک باشید ، باید برای ثبت نام در شورای پزشکی عمومی در اتریش اقدام کنید. البته، برای تأیید صلاحیت خود ، باید در آزمون مجوز شرکت کنید ، اگر از آن مانع نهایی عبور کنید ، سپس به عنوان دکترای پزشکی در نظر گرفته می شوید و در صورت تمایل به ادامه تحصیل می پردازید.

انواع روش های مهاجرت به اتریش

تحصیل در اتریش

اتریش

مهاجرت به اتریش

اتریش

مهاجرت کاری به اتریش

اتریش