مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش​

مهاجرت به اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی ، در این مقاله توسط کادر حرفه ای آی مهاجر بررسی و تحلیل علمی خواهد شد ؛ کشور اتریش یکی از کشورهای ثروتمند دنیاست که به دلیل داشتن امکانات بسیاری مانند امنیت بالا ، شرایط و موقعیت های تحصیلی و شغلی مناسب ، نرخ بیکاری پایین و … هر ساله میزبان تعداد زیادی از مهاجران می باشد ؛ اگر شما نیز جزو علاقمندان به این کشور اروپایی هستید ، وکلای مجرب ما تمامی موارد لازم درباره مهاجرت به اتریش را برای شما توضیح خواهند داد.
برای رفتن به اتریش و زندگی در این کشور زیبا باید اجازه اقامت دریافت کنید ؛ اخذ اقامت اتریش مزایای بسیاری دارد که برخی از آنها عبارتند از :
1- این کشور ابر صنعتی دارای بازار کار مطلوبی برای مهاجران خارجی می باشد.
2- مهاجران می توانند از مزایای بیمه تأمین اجتماعی و درمانی استفاده کنند.
3- مهاجران می توانند بدون بلوکه کردن سرمایه خود در کشور اتریش با خیالی راحت سرمایه گذاری کنند.

4- با اخذ اقامت اتریش شما می توانید به کشورهای منطقه شینگن رفت و آمد کنید.
5- شما می توانید از طریق یکی از روشهای قانونی مهاجرت ، اجازه اقامت در اتریش را دریافت کنید و سپس براساس قانون پیوند خانواده ، اجازه اقامت خانواده خود را نیز اخذ نمایید.
6- با اخذ اقامت اتریش شما می توانید در دانشگاه های مجهز و معتبر این کشور توسعه یافته با هزینه ای مناسب تحصیل کنید.

روش های قانونی مهاجرت به اتریش

روش های قانونی مهاجرت به اتریش​

مهاجرت به اتریش از طریق روشهای مختلفی مانند کار ، تحصیل ، انواع روشهای سرمایه گذاری ، تولد ، ازدواج و اخذ ویزای هنرمندان امکانپذیر می باشد ؛ روشهای قانونی مهاجرت زیاد هستند و دلیلی برای انتخاب روش های غیرقانونی مانند پناهندگی ، باقی نمی گذراند ؛ ما نیز در آی مهاجر هرگز این روش را به هموطنان خود پیشنهاد نمی دهیم و بدلیل خطرات آن برای شما هیچگونه خدمات و مشاوره ای در این زمینه ارائه نمی دهیم.
مهاجرت از طریق پناهندگی
مهاجرت از طریق پناهندگی خطرات بسیاری را به همراه دارد ؛ متاسفانه برخی روش پناهندگی را به دروغ ، قانونی اعلام می کنند و از این روش به عنوان یکی از روش های مهاجرت نام می برند ؛ اما پناهندگی با هر روشی کار بسیار پردردسر و اشتباهی است و خطرات و ریسک های خاص خود را دارد ؛ در بیشتر مواقع پناهندگان در طول مسیر سرمایه شخصی خود را از دست می دهند ؛ حتی گاهی جان خود را نیز به خطر می اندازند.
پناهندگانی که به صورت قاچاقی وارد کشور اتریش شده و درخواست پناهندگی می کنند ، باید برای رسیدگی به پرونده خود تا دو سال منتظر بمانند ، در این مدت آنها باید در کمپ زندگی کنند ، شرایط زندگی در کمپ های پناهندگی بسیار نامناسب است ، همچنین افراد بومی با پناهندگان برخورد بسیار نامناسبی دارند ، پناهندگان در کمپ ها ممکن است به بیماری های واگیردار مختلفی دچار شوند.
پس از این دوسال نیز امکان رد شدن پرونده پناهندگان توسط دولت اتریش بسیار زیاد است و پناهندگانی که بدین گونه از کشور اخراج و دیپورت می شوند ، در آینده نیز نمی توانند حتی از طریق روشهای قانونی به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنند ؛ بنابراین افرادی که به دنبال پیشرفت در مسیر زندگی خود هستند و اهداف بالایی دارند ، هیچ گاه این روش سخت را برنمی گزینند.
مهاجرت از طریق ازدواج
یکی از روشهای مهاجرت به اتریش ، ازدواج است ؛ اگر یک فرد خارجی با یک شهروند اتریشی ازدواج کند ، اجازه اقامت اتریش به او داده می شود ، اما از همان ابتدا تابعیت این کشور را دریافت نخواهد کرد ؛ اگر فرد بخواهد تابعیت اتریش را نیز اخذ کند باید شرایط لازم را داشته باشد ؛ این شرایط عبارتند از :
1-حداقل ۵ سال با همسر اتریشی خود زندگی کند.
2- تمکن مالی کافی داشته باشد و بتواند از پس هزینه های زندگی خود و همسرش برآید.
3- سوء پیشینه کیفری نداشته باشد.
4- به زبان آلمانی تسلط کافی پیدا کند.
5- پس از گذشت 6 سال از ازدواج فرد می تواند درخواست تابعیت اتریشی بدهد.
6- در آزمون تابعیت اتریش قبول شود.
مهاجرت از طریق تولد
مهاجرت به اتریش از طریق تولد نیز امکان پذیر است ؛ بر اساس قانون شهروندی اتریش اگر کودکی ، مادر یا پدر اتریشی داشته باشد ، تابعیت اتریشی را دریافت می کند ؛ کودکانی که دو والد اتریشی و غیر اتریشی دارند و از طرف والد غیر اتریشی نیز تابعیت می گیرند ، دو تابعیتی می شوند.
البته بر اساس قوانین کشور اتریش کودک باید پس از رسیدن به سن قانونی تابعیت خود را تعیین کرده و یکی از تابعیت ها را انتخاب نماید ؛ همچنین اگر کودکی از پدر یا مادر اتریشی در کشوری دیگر متولد گردد ، باز هم تابعیت اتریشی را دریافت خواهد کرد.
مهاجرت به اتریش از طریق ویزای هنرمندان
متقاضیانی که مایلند از طریق ویزای هنرمندی اقامت اتریش را دریافت کنند ، باید سابقه فعالیت هنری خود را اثبات کنند ؛ به علاوه باید بتوانند از کار هنری خود درآمد ماهانه ای در حدود 2 تا 3 هزار یورو بدست آورند ؛ زیرا دولت اتریش درآمدی به هنرمندان نخواهد داد ، اما درامد آنها را تا 2 سال بررسی می کند تا مطمئن شود که از تمکن مالی کافی برای زندگی در اتریش برخوردارند.
هنرمندانی که بتوانند ویزای هنرمندی اتریش را اخذ کنند ، می توانند برای خانواده خود نیز درخواست ویزا دهند ؛ با این ویزا همسر هنرمند اجازه کار تمام وقت در اتریش را دارد و فرزندان نیز می توانند به صورت رایگان در کشور اتریش به تحصیل خود ادامه دهند ؛ علاوه بر این ، هنرمندان پس از 5 سال اقامت دائم اتریش را دریافت می کنند و سپس می توانند برای اخذ تابعیت اتریش درخواست دهند.

کسب رضایت ۹۰٪ مشتریان افتخار ماست

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل​

یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل و زندگی ، اتریش است ؛ کیفیت نظام آموزشی اتریش بسیار بالا می باشد ، بنابراین مهاجرت به اتریش متقاضیان زیادی دارد ؛ یکی از بهترین راه های اخذ اقامت این کشور ، مهاجرت تحصیلی به اتریش با دریافت ویزای تحصیلی است ؛ معمولا متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارند ، مایلند پس از تحصیل نیز در این کشور اقامت گزینند.
دانشجویان پس از تحصیل می توانند از طرق مختلفی مانند کار ، ازدواج یا سرمایه گذاری اقامت اتریش را دریافت کنند ؛ دانشجویانی که از طریق مهاجرت تحصیلی به اتریش می روند ، در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت هفتگی از 10 تا 40 ساعت را دارند ؛ بنابراین اگر بتوانند پس از پایان تحصیلات ، کار پاره وقت خود را به کار تمام وقت تبدیل کنند و یا کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود بیابند ، اقامت این کشور را دریافت می کنند.
البته به تمامی دانشجویان پس از فارغ التحصیلی اقامت شش ماهه برای یافتن کار داده می شود ؛ اگر آنها در این مدت کاری پیدا کرده و ویزای کاری دریافت کنند ، ابتدا تا یک سال و سپس تا دو سال دیگر می توانند اقامت خود را تمدید کنند ؛ متقاضیان پس از 5 سال کار مداوم و پرداخت مالیات می توانند اقامت دائم اتریش را در خواست دهند ؛ پس اگر قصد تحصیل در اتریش و اخذ اقامت این کشور را دارید با مشاوران باتجربه ما در آی مهاجر مشورت نمایید.

 بیشتر بخوانید : مهاجرت به اتریش

اخذ اقامت اتریش از طریق کار

اخذ اقامت اتریش از طریق کار​

یکی دیگر از راه های مهاجرت به اتریش اخذ ویزای کاری می باشد ؛ مهاجرت کاری به اتریش به دلیل ارزان بودن ، یکی از روشهای بسیار پرطرفدار و محبوب در بین مهاجران است ؛ برای دریافت ویزای کاری اتریش باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای اتریشی دریافت کنید ؛ البته کارفرما ابتدا پیشنهاد شغلی خود را برای ۳ ماه در کشور اتریش و سپس ۳ ماه دیگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتشر می کند و اگر فرد مورد نظر برای این شغل پیدا نشد ، اقدام به جذب افراد خارجی می کند.
بنابراین با توجه به موارد گفته شده شرایط دریافت این نوع ویزا دشوار است ؛ زیرا برای مهاجرت کاری به اتریش از طریق ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی ، فرد باید تخصص و مهارت بالایی در آن کار داشته و حداقل مدرک تحصیلی لیسانس داشته باشد تا بتواند اجازه کار و اقامت اتریش را به مدت یک سال اخذ نماید.
البته اگر قصد دارید از طریق مهاجرت کاری به اتریش بروید ؛ روش دیگری بنام جستجوی کار نیز وجود دارد ، برای دریافت این نوع ویزا ، فرد باید امتیاز لازم را کسب کند ؛ این امتیاز 70 از ۱۰۰ می باشد که به افراد واجد شرایط داده می شود ؛ متقاضیان 6 ماه فرصت دارند تا به جستجوی کار در اتریش بپردازند و اگر کاری مرتبط با مدرک تحصیلی خود پیدا کنند ، کارت قرمز سفید قرمز اتریش را با اجازه اقامت 2 ساله دریافت می نمایند ؛ این کارت قابل تمدید است.

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری​

کشور اتریش به دلیل امنیت بالای اقتصادی و رشد اقتصادی مثبت ، کشوری بسیار مناسب برای سرمایه گذاری است ؛ مهاجرت به اتریش با سرمایه گذاری از طریق روشهای مختلفی قابل انجام است که شما با توجه به شرایط خود و مشورت با مشاوران کاربلد آی مهاجر می توانید بهترین روش را انتخاب کنید.
اگر قصد اخذ اقامت دائم و در نهایت دریافت تابعیت و پاسپورت اتریش را دارید ، یکی از بهترین گزینه ها برای رسیدن به این هدف سرمایه گذاری در اتریش می باشد ؛ مهاجرت به اتریش با سرمایه گذاری از طریق روش هایی مانند خودحمایتی ، کارآفرینی ، ثبت شرکت ، خرید ملک و… امکان پذیر است.
البته باید به این نکته مهم توجه کنید که تمامی روشهای سرمایه گذاری موجب اخذ اقامت دائم کشور اتریش نمی شوند و فقط آن دسته از سرمایه گذاری هایی که میزان سرمایه مشخص و مدت معینی دارند ، منجر به اخذ اقامت دائم اتریش می شوند ؛ مهاجرت به اتریش با سرمایه گذاری ، زمانی برای افراد بسیار مطلوب است که هم بتوانند اقامت دائم اتریش را دریافت کنند و هم از سرمایه گذاری خود سود خوبی بدست آورند.
مهاجرت از طریق خود حمایتی
برای دریافت اقامت اتریش از طریق ویزای خود حمایتی یا تمکن مالی شما باید به دولت اتریش اثبات کنید که در کشور خود ، فرد متمولی هستید و برای اثبات این ادعا باید درآمد ماهیانه شما حدود 2500 تا 3000 یورو باشد ؛ همچنین باید در یکی از بانک های اتریش حساب شخصی باز کرده و برای مدت معینی به ازای هر یک از اعضای خانواده خود حدود 23000یورو واریز کنید ؛ به علاوه داشتن اسناد ملکی ، تجاری و سهام تأثیر به سزایی در مراحل اخذ این اقامت دارد.
پس از اخذ ویزای خودحمایتی شما ابتدا اجازه اقامت یک ساله دریافت می کنید ، این اقامت برای یک سال دیگر نیز قابل تمدید است ؛ پس از دو سال شما می توانید اقامت سه ساله اتریش را اخذ کنید و بعد از پنج سال تقاضای اخذ اقامت دائم اتریش را بدهید.
مهاجرت از طریق کارآفرینی
اگر شما کارآفرین هستید ، این نوع سرمایه گذاری مخصوص شماست ؛ اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک طرح خلاقانه و نوآورانه ، سازگار با کشور اتریش ارائه دهید ؛ این طرح باید آنقدر قوی باشد که منجر به سود دهی برای کشور اتریش شود ؛ همچنین باید خودتان مدیریت کسب و کارتان را به عهده گرفته و حداقل 50000 یورو به این سرمایه گذاری اختصاص دهید ؛ این روش نیز در صورت داشتن شرایط لازم منجر به اخذ اقامت دائم کشور اتریش و حق شهروندی می شود.

وبینار های آموزشی برگزار شده پاسخی برای تمام مشکلات مهاجرتی شما

وبینار مهاجرت کاری به آلمان

آلمان

وبینار تحصیل در آلمان

آلمان

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

آلمان

اقامت اتریش با ثبت شرکت

اقامت اتریش با ثبت شرکت​

مهاجرت به اتریش با ثبت شرکت یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری می باشد که شما می توانید پس از سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش ، کارت اقامت خود و خانواده تان را از دولت اتریش دریافت کنید ؛ این اقامت در ابتدا 2 ساله می باشد ؛ اگر در طی این دو سال شرکت شما طرح تجاری سودآوری برای کشور اتریش داشته باشد و همچنین بتوانید مالیات خود را به موقع پرداخت کنید ، اقامت شما 3 سال دیگر تمدید خواهد شد.
برای این اقامت پنج ساله کارتی بنام کارت قرمز سفید قرمز به شما داده می شود ؛ پس از گذشت این پنج سال می توانید اقامت دائم اتریش و پاسپورت این کشور را دریافت نمایید ؛ البته برای اخذ پاسپورت اتریش باید تا به زبان آلمانی مسلط باشید ؛ همچنین در آزمون شهروندی اتریش شرکت کرده و قبول شوید ؛ به علاوه سابقه کیفری نداشته باشید.
اگر قصد مهاجرت به اتریش با ثبت شرکت را دارید ؛ باید از شرایط مختلف انواع ثبت شرکت در این کشور مطلع باشید و بدانید قصد ثبت چه نوع شرکتی را دارید ؛ یکی از انواع مختلف شرکت ها که طرفداران بسیاری دارد ، شرکت با مسئولیت محدود می باشد ؛ برای اینکه از انواع دیگر شرکت ها و شرایط آنها در اتریش اطلاع یابید ؛ کافی ست با وکلای مجرب آی مهاجر تماس حاصل نمایید.
شرایط لازم برای ثبت شرکت در کشور اتریش
مهاجرت به اتریش با ثبت شرکت نیاز به سرمایه کافی دارد ؛ برای ثبت شرکت باید ابتدا مبلغ اولیه ای را به این پروسه اختصاص دهید ؛ این سرمایه با توجه به نوع شرکت انتخابی شما متفاوت است ؛ اما باید حداقل سرمایه اولیه ای در حدود 35 هزار یورو داشته باشید ؛ پس از آن می توانید مراحل ثبت شرکت را طی کنید ، این مراحل عبارتند از :
1- ثبت اطلاعات فردی
2- ارائه طرح تجاری برای شرکت
3- تعیین دقیق نوع شرکت
4- مشخص کردن آدرس و محل دقیق شرکت
5- انتخاب نام برای شرکت
6- افتتاح یک حساب بانکی برای شرکت
7- پرداخت هزینه های لازم
8- ثبت شرکت

بیشتر بخوانید : تحصیل در اتریش

اقامت اتریش با خرید ملک

اقامت اتریش با خرید ملک​

یکی از روش های مختلف اخذ اقامت و مهاجرت به اتریش ، خرید ملک می باشد ؛ خرید ملک بدلیل امنیت بالای سرمایه گذاری و پایین بودن ریسک مصادره اموال ، طرفداران زیادی دارد ؛ البته برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت اتریش باید علاوه بر خرید ملک ، در املاک کشور اتریش نیز سرمایه گذاری کنید ؛ زیرا خرید ملک به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم نمی شود ؛ همچنین می توانید در کنار اجاره و خرید ملک در اتریش از ویزای خود حمایتی یا ارائه طرح های تجاری برای اخذ اقامت دائم استفاده نمایید.
اگر قصد خرید خانه در اتریش را دارید ، ابتدا باید از شرایط خرید ملک مطلع شوید ؛ شما باید در همان قرارداد اولیه از قیمت و ارزش واقعی خانه ، چگونگی نحوه پرداخت مبلغ ، شرایط کلی و جزئی خانه ی مورد نظر خود آگاهی پیدا کنید تا در آینده به مشکلی برنخورید ؛ سپس 10 % از مبلغ کل خرید ملک را پرداخت کنید تا اقدامات لازم برای خرید نهایی ملک انجام گیرد ؛ پروسه خرید خانه بطور میانگین بین 10 تا 32 روز طول می کشد.
همچنین شما می توانید به خرید ملک تنها به عنوان روشی برای سرمایه گذاری نگاه کنید ؛ زیرا با خرید خانه در کشور اتریش ، علاوه بر دریافت ویزای توریستی برای خود و خانواده تان ، می توانید ملک تان را نیز اجاره داده و به سود و درآمد مناسبی برسید.

وکیل مهاجرت به اتریش

وکیل مهاجرت به اتریش​

در سال های اخیر مهاجرت به کشورهای خارجی سخت تر از قبل شده است ؛ بنابراین با توجه به حساسیت پرونده های مهاجرتی در شرایط موجود ، داشتن یک وکیل متعهد و کاردان که به خوبی با روشهای مهاجرتی آشنا باشد ، بسیار لازم و ضروری می باشد ؛ قبل از انتخاب وکیل مهاجرتی خود سوابق کاری و نمونه پرونده های او را در این زمینه بررسی کنید تا با خیالی آسوده پرونده تان را بدست او بسپارید.
برای مهاجرت به اتریش باید در کنار خود وکیلی داشته باشید که بتواند در زمینه مهاجرت و روشهای قانونی آن مشاوره لازم را به شما بدهد ؛ همچنین در پیشبرد پرونده مهاجرتی شما عملکرد مناسبی داشته و نسبت به کارش متعهد باشد ؛ وکیل مهاجرت باید اطلاعات و دانش بروز و دقیقی در رابطه با انواع روش های مهاجرتی ، شرایط اقتصادی کشورها و… داشته باشد و بهترین روش مهاجرت را با توجه به شرایط شما ، پیشنهاد دهد.
وکیل باید از ابتدا تا انتهای مسیر در کنار شما باشد و راه درست را مانند راهنمایی کاربلد به شما نشان دهد ؛ یک وکیل کاردان با در نظرگرفتن شرایط شما و کشور مقصد و با ارائه یک مشاوره درست و اصولی به شما در رسیدن به اهدافتان کمک بسزایی می کند ؛ بنابراین برای اینکه به آرزوهایتان در زمینه مهاجرت برسید در انتخاب وکیل دقت لازم را داشته باشید ؛ وکلای آی مهاجر پرونده های موفق بسیاری دارند که نشان دهنده سابقه درخشان آنها می باشد.

بیشتر بخوانید : کار در اتریش

موسسه مهاجرتی به اتریش

یک موسسه مهاجرتی معتبر باید با تمامی شرایط لازم در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری در کشورهای مختلف به خوبی آشنایی داشته باشد ؛ انتخاب یک موسسه خوب و باسابقه سبب می شود تا شما بدون هیچ گونه دغدغه ای ، پر سودترین سرمایه گذاری را در کشور مقصد انجام دهید ؛ یک موسسه مهاجرتی معتبر در مورد تمامی کشورهای مهاجر پذیر عضو اتحادیه اروپا اطلاعات دقیقی دارد ، همچنین از یک تیم حرفه ای تشکیل شده است.
یک موسسه مهاجرتی متعهد همواره تاکید بر روش های قانونی مهاجرت دارد و هیچ گاه روش های غیرقانونی مانند پناهندگی را به متقاضیان خود پیشنهاد نمی دهد ؛ پیشنهاد روش پناهندگی به متقاضیان ، توسط وکیل یا یک موسسه مهاجرتی ، نشان دهنده ضعف و ناآگاهی آن موسسه از روشهای جایگزین قانونی می باشد.
یک موسسه مهاجرتی باسابقه ، وکلا و مشاوران صادقی دارد که با مشاوره های درست خود تاثیر بسزایی در سرنوشت و آینده متقاضیان مهاجرت می گذارند ؛ بنابراین توجه به سالهای فعالیت و سوابق کاری ، حرکت در چهارچوب قوانین و داشتن پرونده های کاری موفق از اصلی ترین معیارهای ارزیابی برای یک موسسه خوب و معتبر می باشد.
موسسه مهاجرتی آی مهاجر
موسسه مهاجرتی آی مهاجر با ده سال سابقه کاری درخشان در مهاجرت به اتریش و سایر کشورها و با بکارگیری وکلای متعهد و مجرب ، توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند ؛ این موسسه در دو شعبه تهران و شیراز بصورت حضوری در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد ؛ همچنین تمامی عزیزان از سرتاسر کشور می توانند از خدمات مشاوره ای آنلاین آی مهاجر بهره مند شوند.
این موسسه همواره در تلاش است تا اطلاعات خود را در زمینه آخرین اخبار مهاجرتی به روز کرده و از تمامی قوانین و شرایط لازم مهاجرت به کشورهای مختلف اطلاع پیدا کند ؛ موسسه آی مهاجر با ارائه تمامی روش های قانونی مهاجرت ، راه را برای مشتریان خود در رسیدن به کشور مورد نظرشان هموار می سازد.
این موسسه افتخار می کند که خدماتی با بالاترین کیفیت و درخور شان هموطنان عزیز به آنها ارائه می دهد ؛ شعار موسسه آی مهاجر مهاجرت از طریق روشهای کاملا قانونی و ایمن می باشد و به دلیل ارزش نهادن به جان و مال هموطنان عزیز ، هیچ گونه خدماتی در رابطه با پناهندگی ارائه نمی دهد.

انواع روش های مهاجرت به اتریش

تحصیل در اتریش

اتریش

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی اتریش

اتریش

مهاجرت کاری به اتریش

اتریش