تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان ​

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان راهی خوب برای دستیابی به زندگی رویایی است که همیشه آرزوی آن را داشته اید ، ما در گروه مشاوران آی مهاجر تمامی اطلاعات لازم برای تحصیل در آلمان را در اختیار شما علاقه مندان عزیز و گرامی قرار می دهیم لذا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.
حرفه پزشک از اصیل ترین حرفه های دنیاست ، برای پزشکان در سراسر جهان احترام جهانی وجود دارد و همیشه از آنها قدردانی می شود ، پزشکی رویایی است که توسط بسیاری از دانشجویان دنبال می شود ، اما تنها تعداد کمی از آنها تبدیل به پزشک می شوند.
آلمان یکی از کشورهایی است که سریعترین رشد را در زمینه پیگیری پزشکی دارد ، در سال های اخیر ، این کشور با ارتقای دانشگاه های خود ، آموزش خود را در سطح بین المللی ارتقا داده است. دانشجویان پزشکی به دلیل زیرساخت های پیشرفته و فناوری پیشرفته به آلمان هجوم می آورند ، در آلمان ، این کشور به دلیل سیستم آموزشی بسیار سازماندهی شده خود شناخته شده است ، بنابراین اگر کسی مایل به ثبت نام در برنامه مدرک پزشکی است ، باید خود را برای رقابت قوی تر آماده کند.

در دنیای پزشکی ، پزشکان آلمانی در برخی از معتبرترین بیمارستان های جهان کار می کنند ، بنابراین جای تعجب نیست که مدارک تحصیلی از دانشگاه های آلمان با بالاترین کیفیت باشد ، دولت آلمان تلاش زیادی کرده است تا کشورش را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در جهان تبدیل کند.

دوره های پیش پزشکی در آلمان

دوره های پیش پزشکی در آلمان​

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان و قبولی در این رشته ها می توانید در دوره هایی شرکت کنید که شما را برای آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی آماده می کند این دوره پریمدیکال در آلمان به نام m-cours وجود دارد.
این دوره یک دوره فشرده 20 هفته ای است و دانشجویان را برای آزمون ورودی در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و دامپزشکی آماده می کند.
برنامه درسی بسیار شبیه به سال اول پزشکی است ، این شامل زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، آناتومی و فیزیولوژی سیستم های انسانی است.
دوره پیش پزشکی در مجموع شامل 400 ساعت تحصیلی است و در سه روز در هفته برگزار می شود.
تمامی دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.
دانش‌آموزانی که دوره پیش‌پزشکی را با 70 درصد و بهتر بگذرانند ، قطعاً در آزمون اصلی نیز موفق خواهند بود.
دانش آموزان حق دارند در آزمون های پیش پزشکی به زبان انگلیسی یا آلمانی شرکت کنند.
(به منظور آمادگی برای آزمون پذیرش آلمانی HAM-Nat، برخی از دانش آموزان ترجیح می دهند در امتحانات زبان آلمانی شرکت کنند.)
دیپلم پیش پزشکی در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی که برای پذیرش نیاز به سابقه تحصیلی قبلی در رشته های علمی دارند معتبر است.
کالج پزشکی توسط معتبرترین دانشگاه های پزشکی در اروپای شرقی به خوبی شناخته شده و شناخته شده است.

کسب رضایت ۹۰٪ مشتریان افتخار ماست

آزمون ورودی رشته های پزشکی آلمان

آزمون ورودی رشته های پزشکی آلمان​

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان آزمون ورودی مانند آنچه ما به عنوان کنکور می شناسیم وجود ندارد و قبولی در رشته های پزشکی بر اساس عملکرد شما در سال دوازدهم است ، هرچند در برخی از دانشگاه ها یک آزمون پزشکی گرفته می شود.
پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان برنامه های تحصیلی که با آزمون ایالتی (به آلمانی: Staatsexamen) به پایان می رسد ، نشان می دهد که دوره تحصیلی به صورت فدرال تنظیم می شود و از ساختاری تعریف شده پیروی می کند ، موضوعات خاصی را پوشش می دهد و به روشی یکسان و تحت مدیریت دولتی بررسی می شود. بنابراین اخذ آزمون دولتی با گرفتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس متفاوت است ، اکثر دوره های تحصیلی در آلمان در سیستم کارشناسی و کارشناسی ارشد ادغام می شوند.
با این حال ، دکتر شدن از طریق ایالت تنظیم می شود ، به همین دلیل است که با یک امتحان دولتی به پایان می رسد ، نه با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس.
صرف نظر از اینکه در کدام دانشگاه آلمانی تصمیم به تحصیل پزشکی دارید ، از جمله دانشگاه های خصوصی ، به عنوان مثال در براندنبورگ و ویتن/هردکه ، اگر می خواهید تاییدیه خود را به عنوان یک پزشک پزشکی دریافت کنید ، هدف شما فارغ التحصیلی با یک آزمون دولتی است ، مطالعات پزشکی که دانشجویان را برای کار به عنوان پزشک در آلمان آموزش می دهد ، در سیستم کارشناسی و کارشناسی ارشد ادغام نمی شود.

 بیشتر بخوانید : مهاجرت به آلمان

شرایط پزشکی در آلمان

شرایط پزشکی در آلمان​

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان از آموزش های عملی و با کیفیت بالا و شهرت عالی در سطح بین المللی برخوردار است ، آموزش پزشکی در آلمان در شبکه ای از بیمارستان ها ، دانشگاه ها ، موسسات تحقیقاتی و شرکت های تجاری ادغام شده است.
بنابراین ، آموزش ، مراقبت از بیمار و تحقیق ، یک مجموعه یکپارچه را تشکیل می دهد که همه افراد درگیر – به ویژه دانش آموزان – از آن سود می برند ، مانند همه جای دنیا ، آلمان فرصت های بسیار خوبی را برای فارغ التحصیلان رشته پزشکی ارائه می دهد: استخدام در بیمارستان یا در طب عمومی ، در تحقیقات ، در صنعت ، در خدمات بهداشت عمومی یا در مشاوره مدیریت و غیره.
علاوه بر کیفیت فوق‌العاده آموزش در حین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان ، روش پذیرش نسبتا آسان و به خوبی سازماندهی شده ، هزینه تحصیل رایگان ، دوره‌های مقدماتی پزشکی و سیاست‌های آلمان ، دانشجویان بین‌المللی پزشکی را جذب می‌کند که به دنبال آموزش‌های بیشتر آکادمیک (برنامه‌های کارشناسی) یا پزشکی (برنامه‌های بین‌المللی فوق‌لیسانس) هستند که منجر به چشم‌اندازهای شغلی عالی می‌شود ، تمامی دانشگاه های پزشکی آلمان زبان تدریس آلمانی می باشد.
مانند همه جای دنیا ، آلمان فرصت های بسیار خوبی را برای فارغ التحصیلان رشته پزشکی ارائه می دهد: استخدام در بیمارستان یا در طب عمومی ، در تحقیقات ، در صنعت ، در خدمات بهداشت عمومی یا در مشاوره مدیریت و غیره.
تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی در آلمان
طبق قوانین آموزش آلمان ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان در مقطع کارشناسی به 12 ترم (6 سال) اجباری تمام وقت نیاز دارد: مرحله پیش بالینی ، مرحله اول (پیش بالینی: 2 سال) و مرحله دوم بالینی (3 سال) و یک سال عملی.
مطالعه پیش بالینی پزشکی: 2 سال
دو سال اول مطالعه پیش بالینی بر موضوعات علمی پایه مانند فیزیک ، شیمی و زیست شناسی و همچنین بر موضوعات سنتی پیش بالینی اصطلاحات پزشکی/پروپدئوتیک ، آناتومی/عصب-آناتومی ، روانشناسی پزشکی و جامعه شناسی ، فیزیولوژی و بیوشیمی تمرکز دارد.
در طول ترم های 3 و 4 به اصطلاح سمینارهای تلفیقی ارائه می شود که در آنها ارتباط بالینی موضوعات علوم پایه ، از جمله اولین قرار گرفتن در معرض موارد بالینی و اقامت تمام روز در تمرینات عمومی ، مثال زدنی است.
کمک های اولیه به عنوان دوره در دانشگاه ارائه نمی شود ، بنابراین ، دانش‌آموزان باید برای شرکت در چنین دوره‌ای در یک مؤسسه معتبر خارج از دانشگاه به صورت فردی و قبل از اولین آزمون دولتی ترتیبی دهند ، مراقبت از بیمار بخشی از این بخش از مطالعه را تشکیل نمی دهد ، با این حال ، دانش آموزان باید چهار حضور در کار بالینی را سه ماه قبل از ثبت نام برای آزمون ایالتی اول ترتیب دهند.
مطالعه پزشکی بالینی: 3 سال
برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان تکمیل موفقیت آمیز اولین آزمون دولتی شرط لازم برای پذیرش در بخش بالینی برنامه مقطع کارشناسی پزشکی است ، سال اول مطالعه بالینی شامل دوره هایی در موضوعات بالینی پایه و همچنین یک دوره جامع معاینه بالینی و روش های معاینه عمومی در حوزه های عملی و غیر جراحی می باشد.
بخش بالینی واقعی در نیمه دوم بخش بالینی مطالعات انجام می شود. این فعالیت ها بر اساس دانش کسب شده در ترم های قبلی است ، دانشجویان ارتباط مستقیم با بیماران را افزایش داده و با حوزه های مختلف تخصصی آشنا شده اند ؛ دوره های بالینی شامل ارائه بیماران و تمرینات عملی در بخش می باشد.
آموزش تئوری از حدود دو سوم کل کلاس ها در طول دو ترم اول بالینی به حدود 25 درصد در طول ترم های بالینی 3 تا 6 کاهش می یابد. در طول سال گذشته بالینی کلاس های نظری بیشتر به یک روز داوطلبانه در هفته محدود می شود که می تواند با ادامه پزشکی همپوشانی داشته باشد.
صرف نظر از این جابجایی ها حضور اجباری در بخش ها در طول 5 روز در هفته صبح و به دنبال آن حضور اجباری و داوطلبانه در سخنرانی ها و سمینارها در جلسات بعد از ظهر است. موضوعات ترجیحا محدود به یک ترم است ، 22 موضوع اجباری با 12 موضوع عرضی ، بین رشته ای (از جمله ماژول ها و روش های طب جایگزین) و 5 بلوک عملی تکمیل می شود.
مطالعه پزشکی عملی: 1 سال
در تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان سال عملی با آزمون دوم دولتی به پایان می رسد ، قبل از آزمون دوم دولتی ، دانشجویان باید در سال عملی در بیمارستان‌های دانشگاه ، یکی از بیمارستان‌های آموزشی وابسته به دانشکده پزشکی یا موسسات مشابه شرکت کنند.
در طول این مرحله از آموزش بالینی ، از دانشجویان انتظار می رود که تجربیات خود را گسترش دهند و دانش و مهارت های پزشکی را بهبود بخشند ، دانش آموزان یاد می گیرند که با موارد فردی برخورد کنند و وظایف پزشکی را تحت نظارت انجام دهند ، مشارکت فعال در جلسات بالینی ، بحث ها و کنفرانس ها جنبه دیگری از آموزش را تشکیل می دهد ، آموزش تئوری همراه با انجام وظیفه در بخش است.
آموزش هنگام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان در سال عملی شامل سه شانزده هفته عملی است که به صورت تمام وقت در یک دانشگاه یا بیمارستان آموزشی وابسته به پایان رسیده است ، یک روز در هفته به ادامه آموزش پزشکی در سه موضوع اختصاص دارد ، پزشکی و جراحی از موضوعات اجباری هستند ، موضوع سوم ممکن است توسط دانش آموز از طیفی از شانزده رشته مختلف انتخاب شود.

شرایط دندانپزشکی در آلمان

شرایط دندانپزشکی در آلمان ​

دندانپزشکی به اختلالات دندان ، فک و دهان و درمان آنها می پردازد.
برنامه تحصیلی در رشته دندانپزشکی نه تنها دانش نظری در علوم طبیعی و پزشکی انسانی را به دانشجویان ارائه می دهد ، بلکه اصول اولیه تشخیص و درمان را در زمینه های دندانپزشکی ترمیمی ، پروتزهای دندانی ، ارتودنسی و دهان ، فک و فک و صورت نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهد.
پس از اتمام موفقیت آمیز آزمون دولتی ، دانشجویان واجد شرایط مجوز برای انجام کار دندانپزشکی هستند ، به طور کلی ، دندانپزشکان در مطب های پزشکی خود یا برای یک کارفرما کار می کنند. همچنین امکان پیگیری تحقیقات بالینی و تدریس در دانشگاه ها ، صنعت یا موسسات آموزشی وجود دارد.
تمرکز برنامه درجه در دندانپزشکی بر آموزش فشرده تمرین محور و فرصت هایی برای درمان موارد پیچیده واقعی تحت راهنمایی دستیاران با تجربه و پزشکان ارشد است ، دانشجویان از امکانات مدرن و فرصت های آموزش در خارج از ساعات درسی بهره مند می شوند.
در دوره های پیش بالینی شامل بیماران شبیه سازی شده ، دانشجویان ممکن است از واحدهای دندانپزشکی خود برای یادگیری و تمرین روش های درمانی اولیه استفاده کنند ، فناوری دیجیتال مدرن ، مانند اسکن داخل دهانی و آماده سازی به کمک رایان و همچنین میکروسکوپ های عامل مورد استفاده قرار خواهند گرفت ، امکانات درمانی بالینی پیشرفته بوده و همگی مجهز به میکروسکوپ های عمل کننده هستند.

وبینار های آموزشی برگزار شده پاسخی برای تمام مشکلات مهاجرتی شما

وبینار مهاجرت کاری به آلمان

آلمان

وبینار تحصیل در آلمان

آلمان

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

آلمان

مدرک زبان رشته های پزشکی در آلمان

مدرک زبان رشته های پزشکی در آلمان ​

در حال حاضر، بیش از 30 دانشکده پزشکی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان وجود دارد.
آیا در آلمان پزشکی به زبان انگلیسی تدریس می شود؟
تحصیل پزشکی در آلمان فقط با مهارت عالی آلمانی امکان پذیر است زیرا دوره های تحصیل پزشکی در آلمان فقط به زبان آلمانی تدریس می شود و نیاز به تعامل با بیماران به زبان آلمانی دارد ، برای پذیرش در یک برنامه تحصیلی ، اغلب به مهارت های زبانی عالی در سطح C1 نیاز است ، اما برخی از برنامه ها متقاضیانی را نیز می پذیرند که در سطح B2 به زبان آلمانی صحبت می کنند ، مطالعات پزشکی که منجر به تایید صلاحیت به عنوان پزشک در آلمان می شود با یک معاینه دولتی خاتمه می یابد که منحصراً به زبان آلمانی ارائه می شود.
در حالی که فرم آزمون دولتی فقط به زبان آلمانی ارائه می شود ، فرمت های مدرک دیگری نیز وجود دارد که در سیستم کارشناسی و کارشناسی ارشد ادغام شده اند و شامل تحصیل به زبان انگلیسی در زمینه علوم بهداشتی می شود.
بنابراین برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان ، یک گزینه برای دریافت آموزش آکادمیک در زمینه مطالعات پزشکی و علوم بهداشت ، برنامه‌های کارشناسی ارشد زبان انگلیسی یا برنامه‌های لیسانس هستند که بخشی از برنامه درسی این رشته ارائه دهند و ممکن است یک افزونه عالی برای آموزش شما به عنوان یک پزشک پزشکی در خارج از کشور باشد.

بیشتر بخوانید : تحصیل در آلمان

مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در آلمان

مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در آلمان​

از آنجایی که پزشکی یک دوره تحصیلی تحت نظارت فدرال است که مشمول محدودیت‌های ورود در سراسر کشور است ، متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان می‌توانند بدون توجه به جایی که به دنبال درخواست هستند ، با شرایط و رویه‌های مشابهی روبرو شوند.
برای تحصیل پزشکی در آلمان ، دانشجویان بین المللی معمولاً باید معیارهای درخواست زیر را رعایت کنند:
 • توضیح الزامات
 • مهارت آلمانی عالی
(مطالعات پزشکی برای دکتر شدن تقریباً فقط به زبان آلمانی تدریس می شود ، مهارت های عالی آلمانی اغلب در سطحC1 در زمان درخواست ضروری است.)
• گواهی پایان دوره متوسطه
(باید با A-Levels آلمان قابل مقایسه باشد).
 • مهارت های انگلیسی خوب
با وجود دوره ها و آموزش های عملی به زبان آلمانی ، مهارت های انگلیسی برای خواندن ادبیات علمی ضروری است.
 • دانش مدرسه عالی در زیست شناسی، شیمی، ریاضیات
درک خوب این حوزه های موضوعی برای گذراندن بخش اول آموزش پزشکی ضروری است.
دانشگاه ها ممکن است نمرات شما را در این موضوعات بخشی از روند انتخاب کنند.
 • معدل عالی
به دلیل رقابت زیاد ، دانشجویان پزشکی در آلمان اغلب دانشجویان مستقیم A هستند.
در میان سایر معیارهای خاص دانشگاه ، معدل شما به احتمال زیاد در انتخاب متقاضیان نقش خواهد داشت.

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان​

هیچ هزینه تحصیلی یا شهریه ای برای تحصیل پزشکی در آلمان در دانشگاه های دولتی وجود ندارد ، مبلغی که برای تحصیل در رشته پزشکی می پردازید ، فقط سهمیه ترم است که بین 200-300 یورو در هر ترم متغیر است.
اگرچه تحصیل رایگان در آلمان برای همه رشته‌ها ارائه می‌شود ، اما دولت این کشور تصمیم گرفته است با هزینه‌های خاصی مدرک پزشکی را اعطا کند ، هزینه تحصیل (پزشکی)MBBS در آلمان کاملاً به ملیت شما و همچنین اینکه در دانشگاه دولتی یا خصوصی تحصیل می کنید بستگی دارد.
برای دانشجویان اتحادیه اروپا ، هزینه اداری تنها هزینه ای است که حدوداً 300 یورو در سال است ، در حالی که برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ، مبلغ شهریه ای که برای MBBS در آلمان دریافت می شود در مقایسه با مقاصد تحصیلی معروف ، کاملا مقرون به صرفه است.
برای تحصیل MBBS در آلمان به عنوان یک دانشجوی ایرانی یا یکی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا ، هزینه های تحصیل بین 1500 یورو (تقریباً 123600 INR) تا 3500 یورو (تقریباً 28830) برای یک سال تحصیلی با وزن متوسط متغیر است ، از دانشگاه های دولتی و خصوصی.
همچنین ، مهم است که به خاطر داشته باشید که هزینه دانشگاه های خصوصی بسیار بیشتر از دانشگاه های خصوصی است و اگر قصد تحصیل MBBS در ایالت بادن-وورتمبرگ را دارید ، توجه داشته باشید که هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی مجدداً معرفی شده است ، مدرک MBBS ممکن است در آنجا گران باشد.
نوع هزینه برای تحصیل پزشکی در آلمان
• تست های مهارت آلمانی 119-229 یورو
• ویزای دانشجویی آلمان 60 یورو
• هزینه سفر هوایی 724 یورو
• بیمه درمانی 80 یورو

بیشتر بخوانید : کار در آلمان

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی آلمان

متقاضیانی که به دنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان هستند ، از مزایای بسیار زیادی بهره خواهند برد ، آلمان به دلیل زیرساخت های پیشرفته و کیفیت بالای آموزش ، در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی تبدیل شده است.
یک برنامه درسی متعادل در آلمان هم یادگیری تئوری و هم تجربه عملی را برای دانش آموزان فراهم می کند و با استانداردهای آموزشی اروپا مطابقت دارد ، سیستم مراقبت های بهداشتی آلمان بسیار توسعه یافته است و دانش آموزان می توانند در حین تحصیل و پس از اتمام تحصیلات خود در بیمارستان ها تمرین و کار در آلمان را شروع کنند.
در حال حاضر ، سالانه حدود 10000 دانشجو در کالج ثبت نام می کنند ، در حالی که تقریباً 6000 فارغ التحصیل سالانه فارغ التحصیل می شوند ، از آنجایی که دانشگاه های پزشکی در آلمان آموزش عالی ارائه می دهند ، تعداد دانشجویان هند هر سال در حال افزایش است.
یکی از دلایلی که آلمان باید در لیست کوتاه شما برای تحصیل MBBS باشد این است که چندین دانشکده پزشکی در آلمان آموزش رایگان را به دانشجویان بین المللی خود ارائه می دهند.
برخی از دلایل اصلی که چرا دانشجویان باید MBBS را در آلمان مطالعه کنند عبارتند از:
سهولت
روند درخواست در آلمان بسیار آسان است ، دانش آموزان به جز آزمون NEET که یک مزیت بزرگ است ، نیازی به درخواست هیچ آزمون ورودی اضافی ندارند ، فرآیند درخواست برای پذیرش ایمن بسیار ساده و سرراست است و دانشجویان می توانند آن را به زبان انگلیسی ارسال کنند.
رسانه آموزش

رسانه آموزشی تقریباً در هر دانشگاه آلمانی انگلیسی است ، بنابراین نیاز به یادگیری هر زبان دیگری ضروری نیست ، اگر هنوز کسی مایل به یادگیری آلمانی است ، دانشگاه ها یک دوره زبان اضافی را ارائه می دهند که حدود 6 ماه طول می کشد.
هزینه های مقرون به صرفه و سبک زندگی
مزیت عمده تحصیل MBBS در آلمان این است که با وجود زیرساخت های پیشرفته و روش های آموزشی پیشرفته از نظر فنی ، ساختار هزینه ها مقرون به صرفه است و به دانشجویان نیز بورسیه هایی در قالب کمک های مالی ارائه می شود.
با وجود اینکه آلمان یک کشور شهری است ، سبک زندگی کاملا مقرون به صرفه است و یافتن یک خانه اجاره ای مناسب ، خواربار فروشی و غیره می تواند برای دانشجویانی که با بودجه کم تحصیل می کنند قابل مدیریت باشد.
ایمنی و حمل و نقل
این کشور با نصب دوربین‌های امنیتی در خیابان‌ها و تامین چراغ‌های خیابانی فراوان در شب ، ایمنی را در اولویت قرار می‌دهد ، دوربین های امنیتی در اکثر شهرها منظره ای هستند که همه جا حاضر هستند. قطار، اتوبوس و تاکسی وجود دارد که کشور را به هم متصل می کند ، بنابراین رفت و آمد در اطراف کار دشواری نیست ، در واقع ، اکثر مردم برای صرفه جویی در زمان در ترافیک دوچرخه خود را می رانند.
شناخت جهانی
مدرک MBBS اخذ شده از آلمان در سراسر جهان پذیرفته شده و به رسمیت شناخته می شود ، شورای پزشکی هند و سازمان بهداشت جهانی مدرک MBBS اعطا شده در آلمان را به رسمیت می شناسند ، فارغ التحصیلان آلمانی می توانند در هر کشوری در جهان کار کنند و حتی فرصت های شغلی عالی در داخل کشور داشته باشند.
اقامت دائم
فارغ التحصیلان برنامه MBBS در آلمان می توانند برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنند ، با انجام این کار ، به آنها حق مهاجرت به هر نقطه از اتحادیه اروپا داده می شود و حق بیمه درمانی و مالکیت کلینیک های خصوصی را دارند ، آنها همچنین واجد شرایط شهروندی آلمان از طریق روابط عمومی هستند.

اقامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان​

تا به اینجا در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان اطلاعاتی کسب کردیم اکنون می خواهیم به قامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل بپردازیم پس با ما همراه باشید ، همانطور که می دانید مهاجرت به آلمان دیگر رویایی دور و دست نیافتنی نیست مشاوران آی مهاجر در دو شعبه شیراز و تهران آماده کمک به شما در تمامی مراحل مهاجرت و کسب اقامت هستند پس حتما با این افراد در تماس باشید.
پس از اتمام دوره های خود و دریافت مدارک مورد تایید جهانی ، دانشجویان با چشم اندازهای مفید مختلفی روبرو می شوند که در تلاش های آینده آنها حیاتی است ، چشم اندازهای کلیدی عبارتند از:
فارغ التحصیلان با گذراندن از دانشگاه های پزشکی آلمان می توانند در آزمون صدور مجوز ایالات متحده آمریکا یعنی USMLE (امتحان مجوز پزشکی ایالات متحده) مرحله اول ، دوم و سوم برای پیگیری حرفه پزشکی خود در ایالات متحده شرکت کنند.
پس از MBBS در آلمان ، MD را در ایالات متحده دنبال کنید- مزیت اصلی تکمیل MD/MS در ایالات متحده یا آلمان این است که دانش آموزان نیازی به حضور در آزمون غربالگری MCI قبل یا بعد از MBBS در آلمان/خارج از کشور ندارند.
پس از اتمام مدرک تحصیلی خود در آلمان ، می توانید در مقطع کارشناسی ارشد (MD/MS) از ایالات متحده آمریکا / آلمان بدون انجام آزمون MCI ادامه دهید.
کار به عنوان پزشک در آلمان پس از فارغ التحصیلی
پس از قبولی در آزمون دولتی ، مجوز پزشکی به شما داده می شود و می توانید به عنوان پزشک شروع به کار کنید ، مجوز پزشکی دائمی است و در همه جای آلمان معتبر است ، اگر از اتحادیه اروپا هستید ، می توانید بدون نیاز به مجوز کار در کشور آلمان کار کنید و به همان اندازه به بازار کار دسترسی خواهید داشت ، اگر خارج از اتحادیه اروپا هستید ، می توانید برای یافتن کار مرتبط با تحصیل خود برای تمدید مجوز اقامت خود تا 18 ماه اقدام کنید.
در حال حاضر تقاضای زیادی برای پزشک در بازار کار در کشور آلمان به ویژه در مناطق روستایی وجود دارد ، میانگین حقوق اولیه بسیار خوب است ، به طور متوسط حدود 49000 یورو (~56800 دلار آمریکا) در سال ، که به طور کلی بیشتر از حقوق اولیه برای فارغ التحصیلان هر رشته دیگری است.

انواع روش های مهاجرت به آلمان

تحصیل در آلمان

آلمان

مهاجرت به آلمان

آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

آلمان