مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان​

مهاجرت به آلمان در این مقاله توسط کادر مجرب آی مهاجر بررسی خواهد شد تا متقاضیانی که رویای زندگی در اروپا را در سر می پرورانند ، با قوانین و شرایط مهاجرتی این کشور بیشتر آشنا شوند ؛ از سالها قبل آلمان مورد توجه مردم کشورهای اروپای شرقی بود و مهاجران زیادی را از این کشورها می پذیرفت ؛ اما در سالهای اخیر این کشور یکی از مقاصد محبوب مردم خاورمیانه نیز می باشد و تعداد متقاضیانی که از کشورهای خاورمیانه آرزوی مهاجرت به آلمان را دارند ، روز به روز افزایش می یابد.
آلمان به لحاظ تولید ناخالص داخلی در جایگاه چهارم جهانی قرار دارد ؛ همچنین در بخش صادرات و واردات کالا نیز رشد چشمگیری داشته و در جهان مطرح است ؛ از شهرهای مهاجر پذیر این کشور می توان به هامبورگ و برلین اشاره کرد ؛ بیشترین جمعیت مهاجر از کشورهای ترکیه ، لهستان ، روسیه ، قزاقستان و ایتالیا به این کشور آمده اند.

آلمان یکی از ابرقدرت های جهانی است که قطب اصلی صنعت و اقتصاد اروپا نیز به شمار می رود ؛ هزینه‌های زندگی در این کشور ، نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر است ، همچنین امنیت و رفاه اجتماعی ، سیستم آموزشی مناسب سبب شده تا ایرانیان زیادی به دنبال زندگی در آلمان باشند ؛ البته به دلیل افزایش پناهندگان به خاک این کشور ، دولت آلمان در سال‌های اخیر سیاست‌های سختگیرانه‌ای در نظر گرفته و این روزها پروسه مهاجرت به این کشور در مقایسه با گذشته دشوارتر شده است.

روش های قانونی مهاجرت به آلمان

روش های قانونی مهاجرت به آلمان​

روشهای مختلفی برای مهاجرت به آلمان در سال 2022 وجود دارد که بهترین آنها مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری است ؛ افراد زیادی متقاضی تحصیل در این کشور هستند ، زیرا هزینه تحصیل در اکثر دانشگاه‌های آلمان رایگان یا ارزان است ، همچنین دانشگاه های این کشور دارای اعتبار و شهرت جهانی می باشند.
البته مطمئن ترین و بهترین راه برای مهاجرت به این کشور باید با توجه به شرایط شما انجام گیرد ؛ بنابراین مشورت گرفتن از وکلای کاربلد در این زمینه ضروری است ؛ از دیگر روشهای مهاجرت به آلمان ، مهاجرت کاری ، ازدواج ، ثبت شرکت ، آسبیلدونگ ، خرید ملک و … می باشد که در ادامه به توضیح مختصری از هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.
مهاجرت از طریق ازدواج
یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت آلمان ازدواج با یک فرد آلمانی می باشد ؛ اگر یک فرد خارجی با یک تبعه آلمانی ازدواج کند ، ویزای یک ساله اقامت به او اعطا می شود ؛ این ویزا در صورت تداوم ازدواج هر سال قابل تمدید است ؛ اگر فرد خارجی دو سال با همسر آلمانی خود زندگی مشترک داشته و 3 سال از اقامت او گذشته باشد ، می تواند برای اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان اقدام کند.
مهاجرت از طریق پناهندگی
در حال حاضر راه های مناسب و کم خطر زیادی وجود دارند که افراد می توانند از طریق آنها برای مهاجرت به آلمان اقدام کنند ؛ ریسک ها و دشواری های روش پناهندگی آن قدر زیاد است که اگر پناهندگان آنها را بدانند قطعا بسیاری از آنها این روش را انتخاب نخواهند کرد.
پناهندگانی که به کشور آلمان پناهنده می شوند ، باید به صورت دسته جمعی در کمپ های مخصوص پناهندگی زندگی کنند ؛ این کمپ ها از اتاق های کوچک با تعداد افراد زیاد تشکیل شده است ؛ اوضاع زندگی و شرایط بهداشتی پناهجویان در این کمپ ها اصلا مطلوب نیست و با مشکلات فراوانی روبرو هستند.
پناهندگان باید تا زمان روشن شدن پاسخ پرونده خود در این کمپ ها سپری کنند ، زیرا تا زمانی که وضعیت آن ها مشخص نشود ، هیچ حق وحقوقی ندارند ؛ مدت زمان پاسخ به پرونده پناهندگان حدود 6 ماه تا چند سال طول می کشد و پس از این مدت اگر با درخواست آنها موافقت نشود ، باید هر چه سریعتر خاک آلمان را ترک کنند.
بنابراین پناهندگان قبل از هر اقدامی باید از خطرات جبران ناپذیر ، هدر رفتن زمان و سرمایه ، از بین رفتن شانس های دیگر برای مهاجرت و آینده ی پرریسک خود مطلع باشند ؛ بدلیل خطرات بسیاری که تنها به برخی از آنها اشاره شد ، موسسه آی مهاجر برای حفظ جان و مال هموطنان خود هیچ گونه خدماتی در این زمینه ارائه نداده و به هیچ عنوان آن را توصیه نمی کند.

کسب رضایت ۹۰٪ مشتریان افتخار ماست

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل​

تحصیل در آلمان و دانشگاه های معتبر این کشور یکی از بهترین گزینه ها برای اخذ اقامت دائم می باشد ؛ بسیاری از جوانان به دلیل وجود دانشگاه های دولتی رایگان ، کیفیت آموزشی بالا ، تنوع رشته های تحصیلی و بازار کار مناسب ، متقاضی مهاجرت به آلمان هستند ؛ افرادی که از طریق مهاجرت تحصیلی به آلمان می روند ، پس از فارغ التحصیلی شانس بالایی برای ورود به بازار کار این کشور دارند.
مهاجرت تحصیلی به آلمان در ابتدا سبب اخذ اقامت موقت به مدت یک سال خواهد شد که با توجه به شرایط شما قابل تمدید است ؛ برای دریافت اقامت دائم آلمان باید مجوز Settlement Permit را کسب کنید ؛ این مجوز به دانشجویان خارجی داده می شود که به مدت چند سال با مجوز اقامت موقت یا کارت آبی در این کشور زندگی کرده و از دانشگاه‌های کشور آلمان فارغ‌التحصیل شده باشند.
پس از فارغ التحصیلی شما باید حداقل به مدت دو سال در کشور آلمان کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود انجام دهید ، همچنین مالیات خود را به موقع پرداخت کرده و هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشید تا بتوانید اقامت دائم آلمان را اخذ کنید ؛ شما با اخذ این مجوز ، اجازه کار ، تحصیل و زندگی را بصورت دائم بدست می آورید ؛ همچنین می توانید درخواست اقامت خانواده خود را نیز بدهید ؛ پس از گذشت 5 سال اقامت دائم ، شما می توانید برای اخذ تابعیت آلمان درخواست دهید.

بیشتر بخوانید : تحصیل در آلمان

اخذ اقامت آلمان از طریق کار

اخذ اقامت آلمان از طریق کار​

برای مهاجرت کاری به آلمان باید یک جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر آلمانی دریافت کنید ؛ آلمان هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز خود را در سایت های معتبر ارائه می دهد و شما می توانید با مراجعه به این سایت ها از کمبود نیروی کار این کشور مطلع شوید ، سپس طبق مدرک تحصیلی و تخصص خود در خواست کار دهید تا بتوانید یک کارفرمای آلمانی پیدا کنید.
کارفرما در صورت تایید شما و نیاز به فردی مانند شما برای تان دعوت نامه کاری یا جاب آفر ارسال می کند ؛ البته قبل از ارسال جاب آفر ، طبق قوانین این کشور ، کارفرما باید 6 ماه در آلمان و کشورهای اتحادیه‌ی اروپا کار مورد نظر خود را آگهی کند و در صورت نیافتن متقاضی برای شما دعوت نامه ارسال کند.
این دعوت نامه موجب تسریع در روند اخذ ویزای کاری آلمان می‌ گردد و شما می توانید در ابتدا اقامت موقت این کشور را کسب کرده و سپس با تمدید اقامت موقت خود اقامت دائم این کشور را دریافت کنید ؛ البته برای اخذ جاب آفر باید دارای شرایط خاصی باشید ؛ به عنوان مثال باید حداقل لیسانس داشته باشید یا یک مدرک معتبر فنی حرفه ای و مورد تایید کشور آلمان ارائه دهید ؛ همچنین به زبان آلمانی و انگلیسی تسلط داشته باشید ؛ تسلط به زبان آلمانی شانس شما را در دریافت جاب آفر بالا می برد.
مهاجرت کاری به آلمان با جاب سیکر
کشور آلمان در سال 2022 ویزای جستجوی کار را نیز برای متقاضیان بین المللی صادر می کند ؛ این ویزا به شما اجازه می دهد که برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود ، مجوز اقامت موقت 6 ماهه آلمان را دریافت کنید و خودتان به صورت حضوری به موسسات کاریابی و شرکت های آلمان رفته و به دنبال کار بگردید.
با داشتن این ویزا شما می توانید با کارفرمای خود به صورت رو در رو صحبت کنید ؛ کارفرما نیز می تواند در جلسات مصاحبه حضوری سطح علمی ، تخصص و مهارت کاری ، مدرک تحصیلی و میزان تسلط شما به زبان آلمانی را به راحتی بسنجد ؛ اگر شرایط شما مورد تایید کارفرما قرار گیرد و با شما قرارداد کاری ببندد ، شما می توانید ویزای کاری آلمان را دریافت نموده و پس از 4 سال کار در آلمان و پرداخت مالیات ، اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.
مهاجرت کاری به آلمان از طریق آوسبیلدونگ
رشد جمعیت در آلمان منفی است و افراد در حال پیر شدن هستند ؛ دولت آلمان برای اینکه بخشی از فقدان نیروی کار جوان خود را جبران کند ، مهاجرت از طریق آوسبیلدونگ را ارائه داده است ؛ در واقع آوسبیلدونگ یک دوره کارآموزی است که مهاجران می توانند در این دوره های فنی و حرفه ای به مدت 2 تا 4 سال شرکت کرده و برای ورود به بازار کار آماده شوند.
از شرایط لازم شرکت در این دوره های فنی حرفه ای داشتن دیپلم دبیرستان ، تسلط به زبان آلمانی ، تمکن مالی و سن بین 18 تا 25 سال می باشد ؛ شرکت در دوره های آوسبیلدونگ مزایای زیادی دارد ؛ به عنوان مثال متقاضیان می توانند بدون نیاز به مدرک دانشگاهی یا سابقه کاری به آلمان مهاجرت کنند ، همچنین در برخی از دوره های آوسبیلدونگ به کارآموزان حقوق نیز داده می شود ، شرکت در این دوره های فنی حرفه ای سبب ایجاد فرصت های شغلی فراوان و بسیار جذاب برای کاراموزان می شود.
مهاجرت کاری به آلمان از طریق دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا
یکی از مجوزهای اقامت کاری آلمان ، کارت آبی یا بلو کارت می باشد ؛ این کارت مخصوص افراد خارجی می باشد که در یک حرفه خاص ، تخصص و مهارت کافی داشته باشند ؛ برای دریافت این کارت ، متقاضیان باید کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود در آلمان پیدا کنند ؛ البته برای اخذ بلو کارت آلمان شما باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید ؛ اعتبار این کارت حدود چهار سال است و پس از این مدت ، افراد می توانند در صورت حفظ شغل خود ، اقامت دائم آلمان را کسب کنند.

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری​

دلایل زیادی برای مهاجرت به آلمان با سرمایه گذاری وجود دارد که می توان به امنیت بالا در سرمایه گذاری ، مالیات بسیار مناسب ، امکان سرمایه گذاری در پروسه های پر سود و فرصت های شغلی خوب برای افراد متخصص اشاره نمود ؛ طبق قوانین کشور آلمان ، سرمایه گذاران خارجی می توانند به صورت آزادانه در آلمان سرمایه گذاری کرده و به واسطه مدیریت کسب و کار خود ، اقامت موقت آلمان را دریافت کنند.
برای مهاجرت به آلمان با سرمایه گذاری باید شرایط لازم را داشته باشید ؛ به عنوان مثال تمکن مالی و پرداخت مالیات از مهمترین شرایط لازم برای این کار است ؛ همچنین دولت آلمان مایل است سرمایه گذارانی را جذب کند که علاوه بر سودآوری ، دارای یک طرح توجیهی مناسب باشند تا بتوانند کسب و کار خود را رونق داده و سبب اشتغال زایی برای شهروندان آلمانی شوند.
سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید سهام ، اوراق قرضه ، خرید ملک ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری در بانک ها و صندوق های پس انداز امکان پذیر است ؛ برخی از این سرمایه گذاری ها سبب اخذ اقامت دائم آلمان می شوند ؛ البته این اقامت در ابتدا به مدت سه سال معتبر است ، اما اگر در کارتان موفق باشید ، امکان تمدید اقامت موقت وجود دارد و پس از گذشت 5 سال نیز می توانید اقامت دائم آلمان را کسب کنید ؛ اخذ تابعیت آلمان پس از 8 سال اقامت ، امکان پذیر است.

وبینار های آموزشی برگزار شده پاسخی برای تمام مشکلات مهاجرتی شما

وبینار مهاجرت کاری به آلمان

آلمان

وبینار تحصیل در آلمان

آلمان

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

آلمان

اقامت آلمان با ثبت شرکت

اقامت آلمان با ثبت شرکت​

مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت یکی دیگر از راه های اخذ اقامت این کشور است ؛ برای ثبت شرکت در آلمان شما باید یک طرح تجاری قوی و نوآورانه ارائه دهید ؛ همچنین سرمایه ای با ارزش حداقل 25,000 یورو داشته باشید ؛ پروسه ثبت شرکت حدود 2 تا 5 ماه به طول می انجامد ؛ اگر دولت آلمان تشخیص دهد که طرح شما منجر به اشتغال زایی و سود آوری خواهد شد ، به شما و اعضای خانواده تان اقامت موقت یک ساله آلمان را اعطا می کند.
البته این اقامت در صورت فعال بودن شرکت و سودآوری آن ، پرداخت مالیات ، استخدام شهروندان آلمانی و پرداخت حقوق آنان تا دو سال دیگر قابل تمدید خواهد بود ؛ اگر بتوانید اقامت موقت خود را تا 5 سال تمدید کنید ، به اقامت دائم آلمان دست می یابید ؛ برای دریافت تابعیت و شهروندی نیز می توانید 3 سال پس از اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.
مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت مزایای زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از : پرداخت مالیات مناسب ، امکان گرفتن وام دولتی برای راه اندازی شرکت ، امکان سفر به کشورهای اروپایی دیگر بدون ویزا ، داشتن زیر ساخت قوی برای ایجاد کسب وکار ، عدم نیاز به یک شریک آلمانی ، عدم نیاز به سرمایه اولیه بسیار بالا ؛ اگر باز هم سوالی در مورد هر کدام از روش های سرمایه گذاری دارید ، وکلای حاذق و مجرب آی مهاجر پاسخگوی شما خواهند بود.

اقامت آلمان با خرید ملک

اقامت آلمان با خرید ملک​

افراد خارجی می توانند با دریافت ویزای توریستی به کشور آلمان سفر کرده و بدون هیچ محدودیتی ، اقدام به اجاره و خرید ملک در آلمان کنند ، همچنین مالکیت ملک نیز به طور کامل به خریداران تعلق می گیرد ؛ افرادی که قصد خرید خانه در آلمان را دارند ، طبق قوانین این کشور می توانند وام خرید مسکن دریافت کرده و در دوره های 25 تا 30 ساله باز پرداخت کنند.
هزینه خرید ملک در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر مناسب تر است ؛ قیمت خانه به ازای هر متر مربع حدود 1500 تا 5000 یورو می باشد ؛ البته ناگفته نماند که در شهرهای بزرگ و معروفی مانند برلین ، هامبورگ یا مونیخ قیمت خانه می تواند بسیار بالاتر باشد.
نکته ای که سرمایه گذاران خارجی باید به آن توجه کنند ، این است که با خرید ملک ، آپارتمان یا زمین نمی توانند اقامت این کشور را کسب کنند ؛ بنابراین اگر قصد شما اخذ اقامت آلمان است ، باید ابتدا روشهای دیگری مانند ثبت شرکت ، سرمایه گذاری ، کار و… را برگزینید.
اما اگر تصمیم دارید تا با خرید خانه در آلمان سود کنید ، باید بدانید که با اجاره دادن خانه خود می توانید سود خوبی بدست آورید ؛ از آنجایی که هر کشوری قوانین مالیاتی و حقوقی خاص خود را دارد ، بهتر است برای داشتن یک معامله امن ، قبل از هر اقدامی با یک وکیل خبره در زمینه قوانین بین المللی مشورت نمایید.

وکیل مهاجرت به آلمان

وکیل مهاجرت به آلمان​

در سال های اخیر متقاضیان مهاجرت به آلمان افزایش یافته اند و همین موضوع سبب شده تا دولت آلمان قوانین مهاجرتی خود را سخت تر کند ؛ این موضوع ضرورت داشتن یک وکیل کاربلد را نشان می دهد ؛ وکیلی که به خوبی با آخرین قوانین کشور آلمان آشنا بوده و بتواند بهترین مشاوره را به شما ارائه دهد ؛ زیرا بدون اطلاع از قوانین و مقررات مهاجرتی کشور مقصد ، پروسه مهاجرت امری بسیار دشوار است.
برای تسهیل در روند پرونده مهاجرتی خود در انتخاب وکیل دقت و توجه لازم را داشته باشید ؛ انتخاب یک وکیل مجرب با پرونده های موفق ، سبب صرفه جویی در هزینه های اضافی و وقت خواهد شد ؛ یک وکیل متعهد با وجود داشتن اطلاعات دقیق و بروز ، شما را به خوبی راهنمایی کرده و به تمامی سوالات و ابهامات شما پاسخ منطقی می دهد ؛ همچنین اگر مشکلی در روند پرونده شما به وجود آید با صداقت تمام ، موضوع را با شما در میان گزاشته و سعی در برطرف کردن آن می کند.
وکلای کاربلد شرایط شما را بطور دقیق بررسی کرده و بهترین و مقرون به صرفه ترین روش مهاجرت را پیشنهاد می دهند ؛ یک وکیل مسئولیت پذیر هیچ گاه شما را در این مسیر تنها نمی گذارد و از ابتدای راه تا اخذ ویزای اقامت آلمان در کنار شما گام برخواهد داشت ؛ این وکیل در صورت موفق نبودن روند پرونده ، به هیچ عنوان روشهای غیر قانونی را به موکل خود پیشنهاد نمی دهد.

بیشتر بخوانید : کار در آلمان

موسسه مهاجرتی به آلمان

پروسه مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور کمی زمان بر است و مراحل حقوقی زیادی دارد ؛ بنابراین برای موفقیت و تسریع در این پروسه باید موسسه مهاجرتی معتبر و مجربی را پیدا کنید ؛ یک موسسه باسابقه با بکارگیری بهترین وکلای مهاجرتی ، مشکلات حقوقی سر راه مهاجرت را در کمترین زمان برمی دارد.
یک موسسه مهاجرتی قابل اعتماد علاوه ‌بر داشتن یک وبسایت معتبر و فعال که حاوی اطلاعات جامع و مفیدی برای مخاطبین است ، باید یک دفتر کار فیزیکی نیز داشته باشد ؛ موسسات آگاه و مطلع براحتی پاسخگوی تمامی سوالات مهاجرتی مشتریان خود می باشند و برترین خدمات را به آنها ارائه می دهند ؛ یک موسسه کاردرست ، راهنمای بسیار خوبی برای مهاجران است.
موسسه آی مهاجر با بهره مندی از وکلای خبره سالهاست بصورت قانونی در زمینه مهاجرت به آلمان فعالیت داشته و افتخار می کند که پرونده های موفق زیادی را در کارنامه کاری خود دارد ؛ موسسه ما تمامی اقدامات مربوط به مهاجرت را به صورت تخصصی بررسی کرده و با توجه به شرایط هر مشتری ، بهترین روش قانونی را پیشنهاد می دهد ؛ آی مهاجر با داشتن دو شعبه در تهران و شیراز بصورت حضوری در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد ؛ همچنین شما هموطنان عزیز می توانید از سراسر ایران مشاوره آنلاین دریافت کنید.

انواع روش های مهاجرت به آلمان

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در آلمان

آلمان

تحصیل در آلمان

آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

آلمان