سوالات پر تکرار

با توجه به سابقه کاری ما در این سالها تصمیم گرفتیم تا به تعدادی از پر تکرار ترین سوالات در زمینه مهاجرت و اقامت پاسخ دهیم. همچنینی شما میتونید سوالات خودتون رو برای ما ارسال کنید تا در سریع ترین شرمان ممکن به اون ها پاسخ داده بشه

بخش ۱: سوالات تحصیل در مدارس

کشورهایی نظیر کانادا، فرانسه، ترکیه، انگلستان و استرالیا مقاصد خوبی برای تحصیل دانش آموزان میباشند.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

از آنجایی که دانش آموزان زیر سن قانونی هستند برای تحصیل در خارج از کشور نیاز به قیم دارند، بنابراین یکی از والدین و یا فردی از طرف والدین به عنوان قیم معرفی میشود.

در برخی از کشورها مثل انگلستان، کانادا و استرالیا به یکی از والدین دانش آموز یا قیم قانونی او ویزای گاردین داده میشود تا همراه دانش آموز وارد کشور مقصد شود، اما به طور مثال در کشوری مثل فرانسه یکی از والدین میتواند با اجاره ملک و سکونت در شهر محل تحصیل فرزندش، آخر هفته ها را با او بگذراند. در کشوری مثل اتریش غالبا به والدین ویزای همراه داده نمیشود و با ویزای توریستی میتوانند از فرزند خود دیدن کنند، بنابراین قیم دانش آموز باید فرد دیگری در خاک اتریش باشد.

هزینه تحصیل به نوع مدرسه (دولتی یا خصوصی) بستگی دارد، همچنین تحصیل در مدارس دولتی کشوری نظیر آلمان نیز به صورت رایگان میباشد. البته در موارد خاصی مثل اینکه یکی از والدین در کشور مقصد دانشجو شود و ویزای تحصیلی دریافت کند، فرزندش میتواند به صورت رایگان تحصیل نماید.

در صورت تحصیل در مدارس شبانه، خوابگاه های مدارس پذیرای دانش آموزان هستند و در غیر این صورت فرزند شما میتواند در منزل اقوام یا خانواده های بومی که اعلام آمادگی کرده اند مستقر شود.

براي پذيرش از مدارس غير از موارد روتین مثل مدارک شناسایی، مدرک زبان (در برخی موارد تسلط به زبان کفایت میکند)، تمکن مالی، مدارک تحصیلی، ريز نمرات و توصيه نامه از مدرسه قبلي به کارت واکسیناسیون، تکمیل فرم قیم و تکمیل فرم مدرسه هم نیاز است. البته بسته به کشور مقصد برخی از موارد متفاوت خواهند بود.

یکی از والدین دانش آموز يا فردی كه به شكل قانوني حضانت بچه را بر عهده دارد در کشورهای کانادا، انگلستان و استرالیا میتواند با ویزایی تحت عنوان ویزای گاردین، همراه دانش آموز مهاجرت کند.

با ويزاي گاردين اجازه کار به والدین داده نمیشود اما فرد میتواند با داشتن مدارک لازم در کشور مقصد تحصیل کند و با تبدیل ویزای گاردین به ویزای دانشجویی، همسرش به او ملحق شده و در آنجا مشغول به کار شود.

بله، اما در بعضی مدارس به خصوص مدارس خصوصی امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

مهاجرت در سن پایین باعث میشود تا افراد راحت تر با شرایط جدید وفق پیدا کنند و همچنین با سیستم آموزشی کشور مقصد کاملا آشنا شده و راحت تر وارد دانشگاه شوند.

این فرد باید بتواند هزینه زندگی خود و دانش آموز را بپردازد مخصوصا اگر با ویزای گاردین دانش آموز را همراهی می کند باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد چرا که اجازه کار در کشور مقصد را ندارد. همچنین در کشوری مثل کانادا باید همراه با دانش آموز در یک مکان زندگی کند و بالای 21 سال داشته باشد.

بخش ۲: سوالات تحصیلی

هزینه تحصیل بسته به مقطع تحصیلی، رشته، نوع دانشگاه و کشور کاملا متفاوت است و در کشورهایی مثل آلمان، اتریش، فرانسه و نروژ شما می توانید در مراکز دولتی به صورت رایگان و با پرداخت هزینه های جانبی تحصیل کنید و در بسیاری از کشورها مثل ایتالیا امکان دریافت بورسیه برای شما وجود دارد.

بسته به مقطع و رشته تحصیلی، دانشگاه و کشور محل تحصیل متفاوت است اما به طور کلی در مقطع کارشناسی 3 تا 4 سال، کارشناسی ارشد 2 تا 3 سال و در مقطع دکتری 3 سال به بالا زمان می برد تا موفق به اخذ مدرک شوید.

در برخی از کشورها مثل ترکیه و چین شما می توانید به راحتی و بدون نیاز به آزمون ورودی یا حتی مدرک زبان از دانشگاه پذیرش بگیرید ولی در برخی موارد نیاز به ارائه مدرک زبان، شرکت در آزمون ورودی و یا داشتن معدل بالا می باشد.

هزینه تحصیل به نوع مدرسه (دولتی یا خصوصی) بستگی دارد، همچنین تحصیل در مدارس دولتی کشوری نظیر آلمان نیز به صورت رایگان میباشد. البته در موارد خاصی مثل اینکه یکی از والدین در کشور مقصد دانشجو شود و ویزای تحصیلی دریافت کند، فرزندش میتواند به صورت رایگان تحصیل نماید.

اکثر دانشگاه ها به دانشجویان خوابگاه میدهند و یا با سازمان هایی که خوابگاه های دانشجویی ارائه میدهند همکاری میکنند.

در اکثر کشورها مجوز به کار به دانشجویان در حین تحصیل به مدت محدود داده میشود که عموما برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی 20 ساعت در هفته می باشد و در کشورهایی که به دانشجویان مقطع کارشناسی اجازه کار در حین تحصیل میدهند، زمان کوتاه تر و به مدت 10 ساعت در هفته در نظر گرفته شده است.

بعد از تحصیل در اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی تا یک مدت مشخص به دانشجویان اجازه اقامت داده می شود تا بتوانند مشغول به کار شوند، ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند و اقامتشان را تمدید نمایند.

بسته به کشور مد نظر و شرایط افراد این مدت متفاوت است اما به طور کلی متقاضیان در هلدینگ رجبی در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن حتی 2 تا 3 ماهه پروسه مهاجرتی خود را طی می کنند.

برای دریافت اقامت دائم باید شرایط لازم را مهیا کرد که در خصوص مهاجرت تحصیلی ابتدا شما باید مشغول به کار شوید و پس از آن عموما با پرداخت مالیات و بعد از چند سال می توانید نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام نمایید.

بله، در برخی از کشورها الزامی برای ارائه مدرک زبان جهت تحصیل در دانشگاه ها نیست و شما تنها با تسلط به زبان تحصیل میتوانید مشغول به تحصیل شوید.

بله، در برخی از کشورها مثل مجارستان شما می توانید در دوره زبان شرکت کنید و پس از آن برای پذیرش از دانشگاه حتی در سایر کشورها مثل آلمان اقدام نمایید. همچنین با داشتن تسلط پایه میتوانید برای شرکت در دوره زبان های فرانسه اقدام کنید و بعد از اتمام دوره از دانشگاه پذیرش بگیرید و یا با پذیرش مشروط از دانشگاه های اتریش یا آلمان برای ارتقا سطح زبانی خود وارد دوره های زبان این کشورها شوید و سپس به تحصیل در دانشگاه بپردازید.

بخش ۳: سوالات سرمایه گذاری

در اکثر کشورها برای سرمایه گذاری نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.

در کشوری مثل کانادا شخص باید دارای بیزینس باشد اما در کشورهایی مثل لهستان و مجارستان نیازی نیست.

از جمله روش های سرمایه گذاری میتوان به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، خرید بیزینس، ثبت شرکت، ایجاد نمایندگی، خرید سهام، کارآفرینی و… اشاره کرد که لزوما همه‌ی روش‌ها در یک کشور امکان پذیر نیست.

بسته به روش سرمایه گذاری و کشور مقصد مثل خرید بیزینس، ثبت شرکت، دریافت نمایندگی، خرید و… میزان سرمایه نیز متفاوت است.

بستگی به روش سرمایه گذاری دارد، به طور مثال برای دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت فرد باید ۳ سال از ۵ سال را در کشور مقصد حضور داشته باشد و یا در روش تمکن مالی برای تمدید اقامت سال بعد نیاز به ۶ ماه حضور در کشور مقصد است. در صورتیکه به طور معمول در روش خرید ملک شرط حضور وجود ندارد.

بله همسر و فرزندان زیر 18 سال میتوانند از ابتدا همراه سرمایه گذار باشند.

تحصیل به زبان بومی و زبان فارسی رایگان است و در صورت تحصیل در مدارس بین‌المللی نیاز به پرداخت شهریه می باشد

لهستان، مجارستان، فرانسه، آلمان، اسپانیا، یونان و قبرس از جمله کشورهای مناسب جهت سرمایه گذاری برای ایرانیان هستند.

مدارکی مانند گواهی عدم سو پیشینه، نامه تمکن مالی، سند یا اسناد ملکی، مدارک شناسایی و… را باید برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ارائه داد.

بخش ۴: سوالات کاری

شرایط مهاجرت کاری به هر کشوری متفاوت است و به طور کلی سابقه کار، داشتن مهارت لازم، تسلط به زبان کشور مقصد و داشتن مدرک تحصیلی از جمله موارد مشترک در تمامی کشورها می باشند.

این موضوع با توجه به کشور مقصد مشخص می شود به طور مثال در کشوری مثل کانادا سابقه کار باید همراه با بیمه باشد اما در کشوری مثل آلمان الزامی بر داشتن بیمه در طول سال های کاری نیست.

با توجه به پوزیشن شغلی مقدار حقوق متغیر است که هرچقدر جایگاه شغلی بالاتر رود و سابقه کار بیشتر شود، میزان حقوق دریافتی نیز بیشتر می شود. همچنین افرادی که مهارت های بیشتری دارند، حقوق بالاتری دریافت می کنند. حداقل حقوق دریافتی در هر کشوری نیز طبق اعلام دولت آن کشور مشخص می شود.

بسته به میزان مهارتی که دارید، فرصت های شغلی متفاوتی در انتظار شما خواهد بود. افرادی که به مهارت های مورد نیاز کشورهای دیگر تسلط دارند و دارای سابقه کاری هستند، راحت تر موفق به یافتن شغل و مهاجرتی کاری می شوند.

با توجه به روش مهاجرتی هر دو امکان پذیر است. به طور مثال کشورهایی نظیر آلمان که ویزای جستجوی کار به متقاضیان می دهند این امکان را ایجاد میکنند که متقاضی وارد آلمان شده و در آنجا به یافتن شغل بپردازد اما در روش جاب آفر شما باید پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در کشور مقصد دریافت کنید و سپس نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید.

با پرداخت مالیات و بعد از گذشت چند سال در اکثر کشورها میتوان نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام نمود که میزان مالیات در مدت زمان تاثیر میگذارد.

در برخی از کشورها مثل کانادا امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به طور همزمان وجود دارد. در کشوری مثل آلمان در صورت داشتن جاب آفر نیز به همراه به طور همزمان با کیس اصلی ویزا داده میشود اما در صورت دریافت ویزای جاب سیکر بعد از مدتی همراه میتواند ویزا دریافت کند.

مدارک هویتی مثل شناسنامه و سند ازدواج از جمله مواردی هستن که همراه باید ارائه دهد

بله، به طور معمول اجازه کار به همسر داده میشود.

اجازه تحصیل رایگان به فرزندان داده میشود.

بخش ۵: سوالات عام

سوابق کاری، تسلط کارشناسان به امور مهاجرتی، قانونی بودن فعالیت شرکت، تنظیم قرارداد و مواردی از این دست به شما در انتخاب یک موسسه مهاجرتی مطمئن کمک میکند.

شرایط هر فرد تعیین کننده روش مهاجرتی او می باشد و هر مسیر و مقصد مهاجرتی که مناسب یک نفر است لزوما برای شخص دیگر مناسب نیست. این مسئله با دریافت مشاوره با متخصصین امور مهاجرتی کاملا مشخص می شود.

اولین زمانی که شرایط شما اجازه دهد باید برای مهاجرت اقدام کنید. چرا که قوانین روز به روز در حال تغییر هستند و ممکن است بعد از گذشت زمان مهاجرت برای شما سخت تر و حتی غیر ممکن شود.

روش و مقصد مهاجرتی و زمانی که برای مهاجرت انتخاب می کنید بر روی میزان هزینه تاثیر می گذارند و مقدار ثابتی وجود ندارد.

هر کدام از این موارد شرایط خاص خود را دارند و نمی توان مشخص کرد کدام یک بهتر است. اما به طور کلی در مسیر مهاجرت اگر تنها نباشید ، کنار آمدن با این تغییر بزرگ برای شما راحت تر است.

با پرداخت مالیات و بعد از گذشت چند سال در اکثر کشورها میتوان نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام نمود که میزان مالیات در مدت زمان تاثیر میگذارد.

در برخی از کشورها مثل کانادا امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به طور همزمان وجود دارد. در کشوری مثل آلمان در صورت داشتن جاب آفر نیز به همراه به طور همزمان با کیس اصلی ویزا داده میشود اما در صورت دریافت ویزای جاب سیکر بعد از مدتی همراه میتواند ویزا دریافت کند.

در مسیر مهاجرت چالش هایی وجود دارد که در بسیاری از مواقع به تنهایی نمی توان از پس آن ها بر آمد و نیاز به حضور کارشناسان با تجربه در این حوزه می باشد. همچنین با توجه به سرعت تغییرات قوانین مهاجرتی اگر با افراد فعال در این زمینه در ارتباط نباشید ممکن است خسارات جبران ناپذیری را متحمل شوید. علاوه بر آن افرادی که شرایط خاص دارند اگر بدون کمک افراد کاردان این مسیر را طی کنند ، شانس پایینی در تجربه یک مهاجرت موفق خواهند داشت.

شما با انجام هرکدام از روش های مهاجرتی در ابتدا اقامت موقت دریافت می کنید و بعد از گذشت زمان و با فراهم کردن شرایط مورد نیاز می توانید نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام نمایید.

بله، کارشناسان و متخصصین امور مهاجرتی در هلدینگ رجبی در تمامی مراحل مهاجرت از زمان تصمیم گیری تا دریافت ویزا ، ورود به کشور مقصد و حتی بعد از آن همراه متقاضیان هستند و تمامی کارهای مربوطه را انجام می دهند.

در برخی از روش ها مثل تحصیل در مدارس ، والدین می توانند همراه فرزندشان مهاجرت نمایند. البته برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه به شما پیشنهاد می دهیم تا با مشاورین هلدینگ مهاجرتی رجبی ارتباط برقرار کنید تا شرایط شما به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد.