تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا​

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا یکی از علاقه مندی های دانشجویان از سرتاسر دنیا می باشد ؛ دانشگاه های پزشکی اسپانیا از کیفیت بالا و مناسبی برخوردارند و تعدادی از آنها رنگینگ جهانی دارند ؛ اگر کشور اسپانیا یکی از گزینه های شما برای ادامه تحصیل است ، بهتر است در ادامه این مقاله با شرکت مهاجرتی آی مهاجر همراه باشید تا اطلاعات مفیدی درباره مهاجرت به اسپانیا در اختیار شما قرار دهیم.
آموزش رشته های پزشکی در اسپانیا با سطح بین المللی ارائه می شود و بیش از 10 دانشگاه آن رتبه جهانی دارند ؛ هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور در مقایسه با برخی از کشورها بسیار کمتر است ، همچنین اگر فرد متخصص و آگاهی در کنار شما باشد ؛ پذیرش در دانشگاه های پزشکی سریع انجام می گیرد.

تحصیل در رشته های پزشکی در اسپانیا هم در دانشگاه های دولتی و هم در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر می باشد ؛ در دانشگاه های دولتی هزینه تحصیل کمتر و پذیرش دانشجو سخت تر است ؛ اما اگر دانشجویان نتوانند در آزمون دانشگاه های دولتی قبول شوند ؛ پذیرش دانشجو در دانشگاه های خصوصی بسیار راحت تر است ؛ این دانشگاه ها نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند ، اما هزینه های بیشتری را می طلبند.

دوره های پیش پزشکی در اسپانیا

دوره-های پیش-پزشکی-در-اسپانیا​

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا مستلزم شرکت در آزمون ورودی پزشکی می باشد و برای متقاضیانی که دوره‌ های دبیرستانی خود را در این کشور نگذرانده اند ، قبولی در این آزمون بسیار دشوار است ؛ اما نگران نباشید ! برای ورود به دانشگاه های پزشکی اسپانیا ، یک دوره‌ی آماده سازی به نام دوره‌ی پری مدیکال وجود دارد که می توانید در آن شرکت کنید.
دوره پری مدیکال یا ( MFP ) مدیکال فاندیشن پروگرام ، معادل با دوره پیش دانشگاهی پزشکی می باشد ؛ شما می توانید این دوره را در کشورهایی مانند ترکیه ، فرانسه ، مجارستان و… نیز بگذرانید ؛ دوره پری مدیکال یا فاندیشن در کالج اویسینا مجارستان ، دانش پذیران را برای ورود به بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا آماده می کند ؛ هرچند این دوره در کشورهای دیگر معمولا به زبان انگلیسی ارائه می شود.
اما اگر زبان انگلیسی شما به اندازه کافی قوی می باشد و فقط به زبان اسپانیایی تسلط ندارید ؛ بهتر است دوره پری مدیکال را در برخی از دانشگاه های معتبر و برتر اسپانیا مانند دانشگاه گرانادا ، نوارا ، مادرید و… بگذرانید تا زبان اسپانیایی شما به اندازه کافی تقویت شود.
دوره پیش پزشکی در اسپانیا چقدر طول می کشد ؟
دوره های آمادگی قبل از دانشگاه در اسپانیا یک سال و گاه بیشتر طول می کشد ؛ شما باید حدود 60 واحد درسی که شامل زیست شناسی ، شیمی ، فیزیولوژی ، آناتومی ، ژنتیک و…. می باشد را بگذرانید ؛ همچنین زبان اسپانیایی شما در این دوره بسیار تقویت می شود و برای شرکت در آزمون ورودی پزشکی دیگر به مشکلی بر نخواهید خورد ؛ زیرا آزمون ورودی به زبان اسپانیایی برگزار می شود.
پس از شرکت در دوره پری مدیکال در اسپانیا و کسب مدرک این دوره ، دانش پذیران می توانند با یادگیری موثر دو زبان انگلیسی و اسپانیایی ، یادگیری دروس پایه علوم پزشکی و آمادگی برای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی اعم از آزمون کتبی و مصاحبه ای ، شرکت کرده و با قبولی در این آزمون وارد دانشگاه مد نظر خود شوند.

کسب رضایت ۹۰٪ مشتریان افتخار ماست

آزمون ورودی رشته های پزشکی اسپانیا

آزمون-ورودی-رشته-های-پزشکی-اسپانیا​

اتباع خارجی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا باید ابتدا مدارک تحصیلی خود را معادل سازی کرده و پس از شرکت در دوره های پری مدیکال در چندین آزمون ورودی شرکت کنند ؛ این آزمون ها به زبان اسپانیایی برگزار خواهد شد که دانشجویان خارجی برای قبولی در این دانشگاه ها باید با دانشجویان اسپانیایی رقابت کنند ؛ متقاضیان باید مدرک دیپلم خود را همراه با مدرک پایان دوره پری مدیکال ارائه داده و سپس در آزمون ورودی دانشگاه مدنظر شرکت کنند ؛ این آزمون سالی دوبار و معمولا در ماه ژوئن و جولای برگزار می شود.
آزمون Uned
برای ورود به دانشگاهای دولتی اسپانیا متقاضیان باید در آزمون ورودی UNED شرکت کنند ؛ آزمون Uned مربوط به دانشگاه های اسپانیایی آموزش از راه دور می باشد که برای متقاضیان بین المللی برگزار می شود ؛ متقاضیان باید در این آزمون ثبت نام کرده و پس از تائید رسمی ، در تست پذیرش مراکز وابسته به Uned در کشور اسپانیا شرکت کنند ؛ این آزمون دوبار در سال برگزار می شود ؛ پایان ماه می و سپتامبر.
این آزمون شامل دو مرحله اصلی یا اجباری و اختیاری می باشد ؛ دروس اجباری شامل تاریخ و زبان اسپانیایی ، زبان انگلیسی و زبان کاتالان می باشد که متقاضیان باید به سوالات این بخش جواب دهند ؛ دروس اختیاری شامل زبان لاتین ، ریاضی ، هنر و… می باشد که متقاضیان می توانند از بین آنها دو درس را انتخاب کنند.
آزمون Selectividad
این آزمون برای ورود به دانشگاه های دولتی و خصوصی برگزار می شود ؛ برای شرکت در این آزمون شما باید فرم درخواست دانشگاه مورد نظر خود را تکمیل کرده و برای دانشگاه ارسال کنید ؛ متقاضیان باید در شش آزمون 90 دقیقه ای که بصورت کتبی و در طی سه روز برگزار می شود ، شرکت کرده و نمره مورد قبول را کسب کنند ؛ این آزمون در ماه ژوئن یا سپتامبر برگزار می شود ؛ آزمون Selectividad شامل دو بخش عمومی و اختصاصی می باشد که در هر بخش میانگین نمره شما به طور مجزا محاسبه می شود.
متقاضیان مجبورند به سوالات بخش عمومی پاسخ دهند ؛ بخش اول از این سوالات مربوط به زبان خارجی اول ( انگلیسی ، فرانسه ، ایتالیایی ، آلمانی یا پرتغالی ) می باشد که متقاضی باید یکی از زبان ها را انتخاب کرده و به سوالات آن جواب دهد ؛ بخش دوم مربوط به تاریخ اسپانیا است که متقاضیان باید به این سوالات نیز پاسخ دهند ؛ بخش سوم مرتبط با زبان و ادبیات اسپانیایی می باشد.
سوالات بخش چهارم نیز مربوط به رشته اختصاصی شما در دوران دبیرستان می باشد که متقاضی می تواند از بین موضوعات داده شده ، دو موضوع را انتخاب کرده و به سوالات آنها پاسخ دهد ؛ متقاضیان برای ورود به دانشگاه های پزشکی اسپانیا باید حداقل نمره تعیین شده را در آزمون Selectividad بدست آورند ؛ این حداقل نمره برای هر دانشگاه و در رشته های مختلف متفاوت است.
آزمون PAU
شرکت در این آزمون در سیستم آموزشی اسپانیا اجباری است و متقاضیانی که می خواهند وارد دانشگاه های اسپانیا شوند ، باید امتیاز PAU را کسب کنند ؛ بدلیل اینکه این آزمون بسیار سرنوشت ساز و تعیین کننده می باشد ؛ رقابت در آن بسیار زیاد است ؛ زمان برگزاری آزمون PAU بین ماه های ژوئن و سپتامبر می باشد.

 بیشتر بخوانید : تحصیل در اسپانیا

شرایط پزشکی در اسپانیا

شرایط-پزشکی-در-اسپانیا​

شرط ورود به دانشگاه های پزشکی دولتی در اسپانیا ، قبولی در آزمون ورودی و تسلط به زبان اسپانیایی می باشد ؛ برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی علاوه بر قبولی در آزمون ورودی ، دانشجویان باید شهریه پرداخت کنند ؛ کسب امتیاز 12 از 14 امتیاز کل ، برای ورود به رشته های پزشکی الزامی می باشد ؛ 6 نمره از این 12 امتیاز مربوط به معدل دیپلم و 6 نمره مربوط به نمرات متقاضی در کالج می باشد.
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا هم به زبان انگلیسی و هم به زبان اسپانیایی صورت می گیرد ؛ دانشجویان در دو سال اول دروس پایه را به زبان انگلیسی می خوانند و پس از آن تدریس به زبان اسپانیایی می باشد ؛ دوره ی پزشکی در اسپانیا 6 سال است.
در دو سال اول دروس پایه مانند زیست ، فیزیک ، آناتومی و… تدریس می شود ، از سال سوم تا ششم دانشجویان به یادگیری علوم بالینی و سپس مهارت های عملی و کارورزی در بیمارستان های اسپانیا می پردازند ؛ در سال آخر دانشجویان پزشکی ، دوره های کارورزی را تحت نظارت استادان و پزشکان بیمارستان می گذرانند تا برای ورود به بازار کار آماده شوند.
هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی اسپانیا که به زبان اسپانیایی تدریس می کنند ؛ بسیار مقرون به صرفه است و متقاضیان سالانه حدود 1000 تا 2000 یورو پرداخت می کنند ؛ اما شهریه رشته پزشکی در دانشگاه های خصوصی در یک سال حدود 1000۰ تا 20۰۰۰ یورو متغیر می باشد.

شرایط دندانپزشکی در اسپانیا

شرایط-دنداپزشکی-در-اسپانیا​

ما در شرکت آی مهاجر اقدامات لازم در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا را می دانیم ؛ برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه‌های دولتی ، متقاضیان باید به زبان اسپانیایی مسلط باشند ؛ همچنین برای ورود به بازار کار در اسپانیا پس از فارغ التحصیلی ، دانش زبان اسپانیایی اجباری است.
با توجه به اینکه آزمون ورودی دانشگاه های دولتی در اسپانیا سخت تر می باشد ؛ متقاضیان می توانند دانشگاه‌های خصوصی را با امکان تحصیل به زبان انگلیسی انتخاب کنند ؛ تحصیل در رشته دندانپزشکی 5 سال به طول می انجامد ؛ در دو سال اول دانشجویان دروس علوم پایه و پزشکی عمومی را آموزش دیده و در سه سال آخر وارد مراحل بالینی دندانپزشکی و کارعملی می شوند.
در سال آخر دانشجویان آموزش های عملی لازم را در کلینیک های دندانپزشکی در سطح جامعه می بینند تا تسلط کافی را برای ورود به بازار کار پیدا کنند ؛ هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی اسپانیا حدود 1200 یورو در یک سال می باشد ؛ این هزینه در دانشگاه‌های خصوصی از 7 تا 17 هزار یورو متغیر است.
دانشجویان دندانپزشکی در طول این پنج سال با شرایط فیزیکی افراد سالم و بیمار ، ساختار و بافت دندان ها ، فک و بافت های متصل به آن ، تشخیص بیماری ها و ناهنجاری های دهان و دندان ، درمان بیماری های دهان و دندان ، ناهنجاری های فک و… بصورت تئوری و عملی آشنا می شوند.

وبینار های آموزشی برگزار شده پاسخی برای تمام مشکلات مهاجرتی شما

وبینار تحصیل بدون مدرک زبان

اسپانیا

وبینار ویزای بازنشستگی با تمکن مالی

اسپانیا

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

اسپانیا

مدرک زبان رشته های پزشکی در اسپانیا

مدرک-زبان-رشته-های-پزشکی-در-اسپانیا​

بطور کلی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا به زبان اسپانیایی می باشد ؛ اکثر دانشگاه های پزشکی به زبان اسپانیایی می باشند و فقط برخی از آنها از هر دو زبان انگلیسی و اسپانیایی برای آموزش استفاده می‌کنند ؛ بنابراین اگر مایل به تحصیل در رشته های پزشکی در اسپانیا هستید ؛ باید زبان اسپانیایی را بیاموزید.
هرچند متقاضیان می توانند در برخی از دانشگاه‌های خصوصی به زبان انگلیسی آموزش ببینند ؛ اما باید متذکر شد که برای تحصیل در این کشور حتی در دانشگاه های خصوصی ، دانشجویان باید با زبان اسپانیایی آشنا باشند ؛ زیرا تدریس در این دانشگا ه ها نیز معمولا دو سال اول به زبان انگلیسی می باشد.
متقاضیان می توانند قبل از ورود به دانشگاه در صورت عدم تسلط به زبان اسپانیایی در دوره های یادگیری زبان در کشور اسپانیا شرکت کنند تا سطح زبان خود را ارتقا داده و حداقل به 2B برسانند ، برای تحصیل در رشته های پزشکی متقاضیان باید در آزمونDELE شرکت کنند تا سطح زبان اسپانیایی آنها مشخص شود ؛ این آزمون برای افرادی است که مایلند در کشور اسپانیا تحصیل کرده یا مشغول به کار کنند.
پس از شرکت در این آزمون ، متقاضی در صورت قبولی مدرک خود را از وزارت آموزش کشور اسپانیا دریافت می کند ؛ این آزمون در 6 سطح مختلف (A1, A2, B1, B2, C1, C2) در هر سال برگزار می شود ، قبولی در این آزمون برای ورود به دانشگاه ها بسیار مهم است.

 بیشتر بخوانید : مهاجرت به اسپانیا

مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در اسپانیا

مدارک-مورد-نیاز-پذیرش-پزشکی-در-اسپانیا​

متقاضیان خارجی و غیر اروپایی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا را دارند ، باید ابتدا برای دانشگاه یا کالج مورد نظر خود مدارک مورد نیاز را ارسال نموده و درخواست اخذ پذیرش کنند ؛ مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش در دوره های پری مدیکال به طور کلی عبارتند از :
 • ریز نمرات دوران تحصیلی و مدرک دیپلم
 • شناسنامه
 • توانایی پرداخت شهریه کالج
 • آدرس کامل محل زندگی و کدپستی
 • ارائه پاسپورت معتبر و اسکن آن
 • ارائه مدارک هویتی متقاضی
البته نمی توان این مدارک را برای تمامی کالج هایی که دوره های پریمدیکال را برگزار می کنند ، یکی دانست ؛ زیرا هر کدام از کالج های پزشکی ممکن است مدارک خاص خود را بطلند که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه موردنظر خود از این مدارک مطلع شوند ؛ به عنوان مثال اخذ پذیرش در دانشگاه های پزشکی اسپانیا مانند دانشگاه بارسلونا نیازمند مدارکی می باشد که عبارتند از :
 • تکمیل فرم اپلیکیشن و پرداخت هزینه ی آن
 • پرداخت شهریه دانشگاه
 • ارائه ریزنمرات و مدارک تحصیلی قبلی
 • توصیه نامه
 • رزومه متقاضی
 • تسلط کافی به زبان انگلیسی
 • تسلط نسبی به زبان اسپانیایی برای ادامه تحصیل
دانشگاه های اسپانیا نیز ممکن است مدارک شان با یکدیگر متفاوت باشد.

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا

هزینه-های-پزشکی-و-دندانپزشکی-اسپانیا​

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا بسیار کمتر از کشورهای دیگر می باشد ؛ البته این هزینه به موارد مختلفی مانند نوع دانشگاه ، رشته مورد نظر تحصیلی و… نیز بستگی دارد ؛ همان طور که اشاره کردیم ؛ هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی با هم متفاوت هستند ؛ میانگین هزینه سالانه دانشگاه های دولتی در سال 2021 میلادی از1000 تا 1500 یورو برآورد شد ؛ این هزینه برای دانشگاه های خصوصی بین 7000 تا 25000 یورو می باشد.
هزینه های تحصیل برای دانشجویان غیراروپایی با دانشجویان کشورهای اروپایی در دانشگاه ها متفاوت است و گاه دانشجویان خارجی مجبورند هزینه ای دوبرابر بیشتر را پرداخت کنند ؛ همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه های برتر اسپانیا مانند دانشگاه بارسلونا ، دانشگاه خود مختار مادرید ، دانشگاه ناوارا و…. نیز بیشتر است ؛ هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا با توجه به شهری که دانشجویان در آن زندگی می کنند ، حدود 800 تا 1500 یورو در هر ماه می باشد.
هزینه خوابگاه ها با توجه به شرایط آن بین 250 الی 500 یورو در ماه متغیر می باشد ؛ همچنین خرید لوازم آموزشی مانند کتاب ، روپوش پزشکی و… حدود 1000 یورو در سال تخمین زده می شود ؛ بطور کلی دانشجویان با توجه به تمامی هزینه هایی که باید پرداخت کنند به طور تقریبی نیاز به 500 تا 800 یورو در یک ماه دارند ؛ البته میانگین این هزینه ها در شهرهای مادرید و بارسلونا بین 800 تا 1000 یورو در ماه می باشد.

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا

این روزها تحصیل در کشورهای مختلف بسیار مورد توجه ایرانیان می باشد ؛ رشته های پزشکی در اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی متقاضیان زیادی دارد ؛ این کشور با وجود دانشگاه های مطرح پزشکی در سطح جهانی ، یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان می باشد ؛ مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا بسیار زیاد است ؛ در ادامه این مقاله ، ما در شرکت آی مهاجر به برخی از آنها خواهیم پرداخت.
مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا
 1- متقاضیان می توانند در دانشگاه های معتبر اسپانیا با داشتن رنکینگ جهانی ، با هزینه کم مشغول به تحصیل شوند ؛ سیستم آموزشی در تمامی دانشگاه های اسپانیا پیشرفته و سازمان یافته است.
 2- در طول تحصیل می توانند به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.
 3- پس از پایان دوره تحصیلی امکان اقامت در این کشور وجود دارد.
 4- امکان یافتن کار پس از تحصیل در سایر کشورهای اروپایی وجود دارد.
 5- دانشجویان پزشکی امکان درخواست و اخذ ویزا برای خانواده خود را دارند.
 6- دانشجویان در طول مدت تحصیل می توانند از تخفیفات مختلفی مانند کاهش هزینه های وسایل نقلیه شهری و بین شهری ، کاهش هزینه کتابخانه ها و موزه ها ، کارت های تخفیف فروشگاهی و … برخوردار می شوند.
 7- دانشجویان می توانند بیمه تکمیلی دریافت کنند ؛ همچنین هزینه های درمانی آنها با 30 درصد تخفیف ارائه می شود.
 8- پس از پایان تحصیل مدرک معتبر جهانی دریافت می کنند.
 9- دانشجویان می توانند از کمک هزینه های تحصیلی استفاده کنند.
 10 – دانشجویان امکان یادگیری زبان اسپانیایی به عنوان دومین زبان گفتاری در جهان را دارند.
 13- متقاضیان می توانند در دانشگاه های خصوصی این کشور با معدل 5/12 شروع به تحصیل کنند.
 14- یکی از پردرآمدترین شغل ها در کشور اسپانیا دندانپزشکی و پزشکی می باشد که دانشجویان پس از تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا می توانند در بخش های دولتی و خصوصی مشغول به کار شوند.
معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا:
 1- شاید بتوان بزرگترین عیب تحصیل در اسپانیا را فراگیری زبان اسپانیایی دانست ؛ یادگیری زبان اسپانیایی کار آسانی نیست ؛ اما متقاضیان مجبورند زبان اسپانیایی را به هر صورت بیاموزند.
 2- دانشجویان پزشکی برای ورود به بازار کار در این کشور باید به زبان اسپانیایی مسلط باشند.
متقاضیان می توانند مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا را مقایسه نموده و با توجه به آنها کشور مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

اقامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل

اقامت-فارغ-التحصیلان-پزشکی-بعد-از-تحصیل​

گاهی دانشجویان برای اینکه هزینه های زندگی و تحصیل خود را در یک کشور خارجی فراهم کنند ؛ نیاز به کاریابی دارند ؛ دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا ، می توانند درحین تحصیل حدود ۲۰ ساعت در هفته کار کنند ؛ البته پیدا کردن کار بدلیل نرخ بالای بیکاری در اسپانیا سخت است ؛ اما برای دانشجویانی که دانش بالایی در زبان اسپانیایی دارند ، یافتن کار راحت تر است.
همچنین پس از فارغ التحصیلی در رشته های پزشکی ، دانشجویان می توانند وارد بازار کار شده و اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند ؛ دانشجویان باید ابتدا درخواست اقامت کاری یک ساله بدهند ؛ اگر در طول این یک سال برای یک کارفرمای اسپانیایی به صورت تمام وقت کار کنند ، می توانند پس از این مدت دوباره در خواست اقامت دهند ؛ در واقع مدت اقامت دانشجویان با توجه به مدت قراردادی که با کارفرمای خود می بندند ، قابل تمدید است.
به عنوان مثال اگر دانشجویی بتواند با یک کارفرما قرارداد 5 ساله ببندند و در این مدت بطور تمام وقت برای او کار کند ، همچنین مالیات و بیمه خود را بپردازد ، پس از گذشت این مدت اقامت دائم اسپانیا را دریافت می کند ؛ دانشجویانی که به مدت 10 سال در این کشور زندگی و کار کنند ، می توانند در خواست پاسپورت اسپانیا را بدهند ؛ البته برای اخذ پاسپورت ، دانشجو باید از تابعیت اصلی خود انصراف دهد ؛ زیرا اسپانیا قانون دوتابعیتی را قبول ندارد.
شرکت مهاجرتی آی مهاجر
در این مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا را مورد بررسی قرار دادیم ؛ امیدواریم این مقاله برای علاقه مندان به کشور زیبای اسپانیا مورد توجه قرار گرفته باشد ؛ متقاضیان گرامی می توانند پس از طی کردن مراحل قانونی ، ویزای تحصیلی این کشور را اخذ کنند ؛ البته برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا مشورت با یک وکیل متخصص در این زمینه الزامی است ؛ ما در شرکت مهاجرتی آی مهاجر با داشتن وکلای مجرب و کار بلد در خدمت تمامی هموطنان عزیزمان در سرتاسر کشور ایران هستیم ؛ آرزوی ما رسیدن شما به رویاهایتان است.

بیشتر بخوانید : کار در اسپانیا

انواع روش های مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

اسپانیا

مهاجرت کاری به اسپانیا

اسپانیا